Як вести себе під час пологів

Народження дитини – певно, найбільше чудо в житті жінки. Проте, цій знаменній події передує тяжкий процес пологів, який інколи затягується на десятки годин. Тяжкість його полягає не тільки в тривалості, а ще й в тому, що больові відчуття під час пологів неможливо порівняти ні з якими іншими.

Тим не менш, адекватна поведінка породіллі – це гарантія не тільки покращення самопочуття, а й залог гарного настрою як майбутньої матусі так і медичного персоналу. Тож, сьогодні спробуємо дати Вам дійсно гідні поради що до того, як вести себе в пологах.

Жінки, що народжують не вперше, зазвичай поводяться спокійно та впевнено, адже вони добре знають, що на них чекає. Втім, кожен випадок є унікальним і не можна сказати про те, що є якийсь план або правила пологів, чи що річ у досвіді.

Як вести себе під час пологів

Сьогодні майже кожна майбутня матуся йде до пологової зали із неабияким багажем знань завдяки спеціальним курсам для вагітних. Однак, пологи – це нажаль не те, чому можна навчитись в теорії, хоч як би совісно Ви не відвідували навчання, скільки б книг та відеороликів не вивчили. Але це не означає, що до них не потрібно готуватись: все ж не дарма спеціалісти винайшли так багато розслаблюючих вправ і тактик, методів дихання та знеболення.

Як зрозуміти, що пологи почались

Процес розродження зазвичай не починається раптово. За декілька днів чи навіть тижнів жінка може відчувати провісники пологів, які виражаються у відходженні пробки, підтіканні навколоплідних вод, помилкових переймах. Малюк у цей час стає менш активним, ніби готуючись до виходу в світ.

Основною ознакою того, що пологи почалися, є регулярні перейми. Породілля починає відчувати скорочення мускулатури, нестерпний біль у попереку та знизу живота, що стихають за певний час. У деяких жінок перейми спочатку повторюються через 20-30 хвилин, і це означає, що можна не поспішати. Якщо Ви в цей час знаходитесь вдома, притупайте по-тихеньку до зборів у пологовий будинок, прийміть душ, або подивіться цікавий фільм. Коли Ви побачите, що час між скороченням м’язів почав стрімко зменшуватись – сміливо вирушайте народжувати!

Є й такі майбутні матусі, котрі не можуть зовсім відпочити у період переймів, адже вони одразу розпочинаються із великою інтенсивністю та маленьким інтервалом. В такому випадку зволікати довго не варто, адже пологи можуть бути стрімкими.

Як вести себе під час пологів

Безперечною ознакою того, що дитинка ось-ось з’явиться на світ, є відходження навколоплідних вод. Це означає, що навколоплідний міхур розірвався і пологи почалися – назад дороги нема! Води можуть витікати потроху або хлинути раптовим потоком, злякавши породіллю. У будь якому випадку, вихід у цій ситуації лише один – народження немовляти.

Як поводитись у пологовій залі

Одразу зазначимо, що наші рекомендації стосуються безпосередньо природніх пологів. Якщо у Вас з будь-яких причин планується кесарів розтин – процес народження буде відбуватись зовсім по-іншому, тож, і поради будуть інші. Отже:

  • Знаходячись у пологовій залі, перш за все ведіть себе тихо та спокійно. Звісно, це надзвичайно складно, але ж Ви приносите у світ нове життя – пам’ятайте про це і не витрачайте свої сили дарма на крики та істерики.
  • Добре, якщо Ваші пологи будуть партнерськими, адже медперсонал не буде увесь час знаходитись поруч, принаймні, доки не почнуться потуги. Людина, яка буде з Вами, допоможе встати чи лягти, принесе попити, розітре спину аби зменшити біль, та й просто складе компанію.

Що робити під час переймів

Кожне скорочення м’язів характеризується надзвичайними больовими відчуттями, але жінка має пам’ятати, що воно триває строго певний час і скоро скінчиться. Спеціалісти радять у момент переймів спробувати розслабитись, хоча це звичайно задача не з легких.

Полегшити біль може допомогти правильне дихання. Воно повинне бути поверхневим, з однаковою тривалістю вдиху та видиху, ніби по-собачому. Інший варіант зменшити біль – рух. Декому допомагає ходьба, інші породіллі віддають перевагу позі на карачках. Зазвичай майбутня матуся інстинктивно обирає найбільш зручне для себе положення.

Надзвичайно дієвим знеболюючим ефектом володіє масаж. Його можна робити самостійно чи попросити партнера Вам допомогти. Розтирайте кулаками поперек, погладжуйте низ животу – якщо ці дії не допоможуть реально, то хоча б відволічуть. Найголовніше – бережіть свої сили, не нервуйте.

Як поводитись при потугах

Відчуття тиску на пряму кишку є показником того, що дитинка вже достатньо просунулася по пологовим шляхам і готова народжуватись. Початок потугів означає, що у найближчий час Ви зможете не тільки побачити своє дитя, а й пригорнути, поцілувати і вперше погодувати.

Якщо до цього моменту Ви знаходились у передпологовій палаті, то тепер саме час переходити у пологову залу. Хоча, в сучасних лікарнях найчастіше увесь процес пологів проходить в одній кімнаті, особливо, якщо присутній партнер.

Як вести себе під час пологів

Жінки, які народжують вперше, навряд чи знають, як правильно тужитись. Тож, важлива порада – слухайте лікаря, він обов’язково підкаже, коли і що робити. Породілля має знати про те, що дії при потугах схожі на процес випорожнення. І хоч як ніяково Ви б себе не почували в цій ситуації, пам’ятайте: правильні потуги допомагають Вашому малюкові скоріше з’явитись на світ, якому у момент пологів значно болючіше, аніж Вам.

Любі матусі! Ви – справжні героїні, адже пройти через усі ці нелегкі випробування заради нового життя – то дійсно подвиг. Бажаємо Вам щасливої вагітності, легких пологів та здорових немовлят!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *