Тактильне спілкування малюка

На початку знайомства з оточуючим світом спілкування між мамою та немовлям відбувається за допомогою тактильних відчуттів, по-іншому ваш малюк просто не вміє. Певно, ви помітили, що навіть легкий дотик до немовляти викликає певну реакцію. Якомога частіше доторкайтесь до дитини — це сприятиме розвитку його тактильного сприйняття.

Розглянемо різні варіанти тактильного спілкування.

1. Лоскіт

Лоскотання ступень — чудовий спосіб тактильного спілкування з немовлям. Для цього візьміть маля за ніжку та проведіть по п’ятах великими пальцями повільними круговими рухами. Такі дотики діти сприймають як пропозицію до спілкування. Фахівці стверджують, що такі вправи здатні не тільки сприяти розслабленню дитини, але і зменшують коліки.

2. Слухання серця.

Така вправа допоможе вашій дитині відчути себе у безпеці та заспокоїтися. Для цього розташуйтесь поруч з немовлям і прикладіть його голову до себе так, щоб дитина відчула тепло вашого тіла, ніжно погладжуйте її.

3. Погладьте ніжки.

Під час приймань повітряних ванн покладіть малюка на пеленальному столику або ліжку і плавно проведіть долонями по ніжкам — від стегон до пальчиків. Під час такого спілкування дивіться малюкові в очі, говоріть з ним або наспівуйте пісеньку.

4. Качайте дитину.

Таким чином немовля отримає відчуття, подібні до перебування в маминому животику. А якщо під час такого заняття ще й пісеньку заспіваєте, малюк точно буде в захваті. Для того, щоб тактильне спілкування сприймалося краще, контакт між вами має відбуватися «шкіра до шкіри». Коли носите на руках дитину, намагайтеся якомога більше урізноманітнювати власні дії. Для цього можна легко притиснути її до себе так, щоб вона бачила вас, і покачати з одного боку в інший.

5. Масаж

Перш, ніж робити масаж, поцілуйте та обійміть дитину. А під час виконання говоріть з нею, підтримуйте зоровий контакт. В разі, якщо немовляті щось не сподобалося, краще припинити вправи та одразу ж заспокоїти його.
Проводити масаж можна лише для здорових малюків. Тривалість — до 10 хв.
Окремо масажуйте кожну ручку. Однією рукою тримайте немовля за передпліччя, іншою — масажуйте руку вище ліктя. Круговими рухами великого пальця зробіть масаж зони плеча. Двома пальцями розминайте пальчики немовляти. Проведіть долонею по грудях, ручках. Так само масажуйте ніжки, стопи, груди, живіт.
З 1,5 міс. можна починати робити гімнастику: згинання та розгинання ступень, рефлекторні вправи з ходіння. Для цього візьміть малюка під пахвами спиною до себе і, тримаючи, ніби «поставте» ніжками на тверду поверхню. Доторкнувшись до поверхні, дитина почне рефлекторно перебирати ніжками. Зверніть увагу: від час виконання даної вправи малюк повинен весь час бути ніби в повітрі, але і наступати він має на всю ступень, не на пальчики.
Ще одна вправа — лежачи на животику. Час виконання вправи — до 8 сек. При цьому голова немовляти має бути дещо піднятою догори, ручки спираються на передпліччя, ніжки розведені в сторони. Така гімнастика сприяє укріпленню м’язів шиї, спини.
Розгинання хребта. Покладіть дитину на один бік. Двома пальцями обережно проведіть вздовж хребта малюка. Іншою рукою притримуйте ніжки. Повторіть тричі на лівому та правому боці. При виконанні такої вправи малюк рефлекторно розгинатиме та згинатиме хребет. Це вроджений рефлекс, котрий зберігається в кожної людини протягом усього життя.
Не всім відомо про те, що діти, яких батьки не просто люблять, але і всіляко виявляють свою любов (обіймають, гладять, притискають до себе, носять на руках), відчувають себе більш щасливими порівняно з дітьми, позбавленими батьківської уваги. Такі немовлята краще сплять, рідше плачуть і взагалі поводяться більш спокійно. В подальшому дитина, яка з самого початку отримувала тактильне спілкування від батьків, буде більш слухняною та уважною, добрішою до інших людей та тварин, більш розвиненою, інтелектуальною та комунікабельною.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *