Так можна чи ні? Ватні палички в дитячій гігієні

Ватні палички, або, як їх звикли всі називати, «вушні» – це засіб, що знайдеться в арсеналі кожної матусі. В дитячій гігієні вони використовуються практично щодня, і буквально з народження. Але в даний час ми все частіше чуємо про те, що застосовувати ватні палички з метою почистити дитині вуха не можна. Чи так це насправді, та як ще можна використовувати палички для вух? Про це читайте в нашій сьогоднішній статті.

Трохи історії

Існує декілька версій винаходу гігієнічних паличок, але найвідоміша з них звучить наступним чином. Одного разу в далекому 1923 році молодий татусь Лео Герстензанг, який був поляком за походженням та проживав у Америці, застав свою дружину за цікавим заняттям. Вона, при допомозі зубочистки та шматочка вати, приводила в порядок їхню дитину, і це зародило в голові Лео непогану ідею. Він вирішив спробувати розпочати комерційну реалізацію цієї конструкції, і в результаті через деякий час Герстензанг представив світу перші ватні палички, що мали назву Baby Gays Q-tips. Цей гігієнічний засіб досить швидко набув популярності. Багато людей почали їх використовувати не тільки для гігієни дітей, а й дорослих – переважно для чистки вух. Хоча лікарі і наголошували на тому, що чистити вуха гігієнічними паличками не тільки шкідливо, а й небезпечно.

Чим загрожує використання ватних паличок

В лікарській практиці існує безліч випадків, коли батьки звертались у лікарню зі скаргами кровоточивості з вуха дитини після чистки паличками. Нажаль, трапитись таке може абсолютно з кожним. Адже малюки активні й жваві, і під час гігієнічних процедур зазвичай крутяться та вириваються, що і призводить до травмувань.

Ватні палички, хоч якими б м’якими та якісними вони не були, здатні поранити вушний канал або навіть проткнути барабанну перетинку. В результаті з’являється гострий біль та кровоточивість, а в найгіршому підсумку можна втратити слух назавжди. Пошкоджена барабанна перетинка потребує хірургічного втручання і тривалого прийому антибактеріальних препаратів. Тож, навіщо так сильно ризикувати лише заради чистих вух?

Чи потрібно взагалі чистити вуха?

Не дивлячись на те, що вушна сірка має дуже неестетичний вигляд, її наявність у вусі несе лише користь. Вона є природнім захисником від бактерій, а ще саме сірка необхідна вуху для самоочищення. Тобто, всупереч загальній думці, сірка у вусі – це показник чистоти, і чіпати її не варто, якщо вона не виливається у вушну раковину і не заважає малюкові. Результатом її відсутності можуть стати отити, грибок і виникнення сірчаних пробок.

Як же доглядати за вушками малюка?

  • Найкращий спосіб почистити вуха дитині в домашніх умовах – це регулярно мити їх з милом. Але цю процедуру необхідно робити вкрай обережно, щоб вода не потрапляла всередину.
  • Якщо наявність сірки у вусі все ж таки докучає малюку, викликаючи дискомфорт, не хапайтесь одразу за ватні палички, а скористайтесь наступним методом. Візьміть перекис водню 3% і закапайте у вухо одну повну піпетку. Через декілька секунд перекис, об’єднавшись із сіркою, почне шипіти у буде утворювати бульбашки, які виходитимуть назовні разом із шматочками «бруду». Процедуру можна повторити 3-4 рази для кожного вушка. Однак приємною її назвати не можна, і мало хто з дітлахів погодиться повторити її ще раз.
  • Коли ж Ваша мета – це лише почистити вушну раковину, деякі лікарі все ж дозволяють користатись гігієнічними паличками, але лише тими, що мають обмежувач. Завдяки ньому засунути паличку далеко у вухо не вийде, а отже і травм можна уникнути. До речі, такі палички можна застосовувати ще й для чистки носика малюка з перших днів життя.
  • У випадку, якщо у дитини з’явились сірчані пробки і це призвело до погіршення слуху, зверніться до ЛОР-лікаря за допомогою.

Висновок

Ватні палички – це корисний засіб, який є незамінним у медицині, косметології та навіть домашньому хазяйстві. В дитячій гігієні їм також можна відвести місце, проте користуватись ними спеціалісти дозволяють лише для зовнішнього догляду і радять застосовувати тільки ті, що мають обмежувач. Ні в якому разі не можна чистити дорослими ватними паличками дитячі вушка всередині, інакше це загрожує пошкодженнями і травмами.

Коли дитина відчуває дискомфорт у вусі, пов’язаний на Вашу думку із сірчаними пробками – відвідайте отоларинголога.

Здоров’я Вам та Вашим малюкам!

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *