Святий Миколай, Дід Мороз чи Санта Клаус?

Хто справжній та автентичний? Хто вигадка, а хто реальна історична постать? Хто мав добре серце, а хто лиходій — Святий Миколай, Дід Мороз чи Санта Клаус? Якщо ваша дитина ставить подібні запитання, а ви не знаєте, що відповісти, довідайтесь історії цих святкових дідусів та розкажіть іншим. Це по-справжньому цікаво!

Святий Миколай

На відміну від двох інших героїв, Миколай існував. Це був Микола Чудотворець, який завдяки своїм діянням став святим. Колись давно він жив у багатій побожній сім’ї. Рано втративши батьків, почав допомагати нужденним дітям: давав їм одяг, їжу і подарунки.

Постать Святого Миколая та його добрі справи овіяні легендами, часом дуже дивними. Як от про те, що він повернув до життя мореплавців, після чого став їхнім покровителем. Чи про те, як посприяв весіллю дочки бідняка, яка у ті часи ніколи б не вийшла заміж без приданого. Закохані змогли одружитись завдяки золоту, яке Чудотворець вкинув у вікно дівчини.

До речі, покровителем його вважають не лише моряки, а й студенти, мандрівники, водії та просто ті, кому потрібна допомога в непростих життєвих ситуаціях.

У різних країнах традиції святкування Миколая відрізняються.

  • Україна. Більше дитяче свято, аніж доросле. Традиційно в ніч з 18 на 19 грудня Миколай залишає для малечі гостинці під подушками або, якщо подарунок великий, біля ліжка чи під ковдрою. У давнину цього дня дівчата починали приготування до Нового року та Різдва. А ще чекали, хто на Миколая зайде в хату першим: якщо позитивна людина, то наступний рік буде вдалим. Також кропили домашню худобу святою водою та просили ласки у Чудотворця.
  • Європа. Святковий день припадає на 6 грудня. Європейський Миколай залишає подарунки у шкарпетках. У Нідерландах напередодні свята дітки чистять своє взуття, щоб святий поклав презенти туди. У Франції влаштовуються масові гуляння, а в Чехії неслухняним дітям Миколай ставить у святкові шкарпетки замість презентів картоплю.

Дід Мороз

Спочатку цей персонаж мав не дуже добре славу. Бувши жорстоким язичницьким богом, він керував лютими морозами та холодом, засипав землю снігом і знищував урожай. Подарунків, як ви здогадались, він не приносив, скоріше навпаки, був персонажем, яким лякали дітей!

Протягом багатьох століть образ Діда Мороза змінювався і врешті трансформувався в улюбленця дітвори. Новорічним дарувальником він став на початку XX ст. завдяки різдвяній традиції, яка прийшла із Західної Європи. Але у СРСР вели жорстоку боротьбу з усім релігійним, зокрема і нашим різдвяним героєм. Однак антиріздвяна кампанія провалилась, і влада адаптувала новорічні атрибути та персонажів під себе. Так Мороз став центральним персонажем Нового Року, який дарував подарунки. Допомагала йому онучка — Снігуронька.

Тепер Дід Мороз вважається радянським персонажем, тож у навчальних закладах не дуже вітається його участь у святкуваннях.

Місія Діда Мороза — керувати зимою, карати за погані справи, допомагати в біді та роздавати подарунки. Приходить він з бездонною торбою під Новий Рік.

У гардеробі Мороза три шуби: білого, синього та червоного кольорів. На голові велика тепла шапка, в руках посох, яким він творить магію. Транспортним засобом сивобородому дідусю служать сани, якими керують трійка коней. Місце проживання — будинок у лісі.

Санта Клаус

Цей персонаж є західноєвропейським аналогом Святого Миколая та Діда Мороза. Санта — символ і найпопулярніший герой зимових свят. Вважається, що це той самий Святий Миколай, але більш рекламний варіант. З легкої руки художників та маркетологів він знімається у рекламі «Кока-Коли» ще з 1931 року.

Санта Клаус приходить у ніч з 24 на 25 грудня, проникаючи в будинок через димар. Ця деталь породжує безліч смішних сюжетів для кіно та мультфільмів. Наприклад, як досить огрядний дідусь застрягає в проході, але все ж встигає залишити пакунки та зникнути непоміченим для дітвори.

Що стосується презентів, то їх дідусь з білою бородою розкладає у святкові шкарпетки, які зазвичай висять над каміном. Більші подарунки діти знаходять зранку під святковою ялинкою. Отримують гостинці не всі, лише слухняні, адже у Санти є список чемних і нечемних дітей.

Одягається Клаус у червону шубу з білими краями та шапку. Пересувається на санях, які запряжені дев’ятьма північними оленями, і які літають, а не їздять по землі.

Проживає Санта у своїй резиденції в Лапландії. Разом з дідусем живуть помічники — ельфи, які приймають листи від дітей з усього світу та допомагають пакувати подарунки.

Якщо раптом ваша дитина вирішить теж написати лист, то завітайте на офіційний сайт Санти або ж надішліть паперовий лист на адресу:

  • Полярне коло
    96930
    Фінляндія

Безсумнівно, між цими трьома дідусями є відмінності. Миколай — святий, який захищає та любить людей. Дід Мороз — суворий, але дуже щедрий. Санта Клаус має добрий і м’який характер. Неважливо, хто з них вам більше до вподоби, головне — традиційна святкова атмосфера та магія, яку вони несуть у ваші домівки і серця.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *