Сповивання дитини: шкідливо чи ні?

Після народження дитини у молодої мами виникає багато питань щодо догляду за новонародженою маленькою людиною. Сучасний прогрес подарував людству, окрім усіх інших досягнень, одноразові підгузники. Завдяки цьому дитина має можливість, замість того, щоб бути щільно сповитою, активно рухатися, будучи вдягненою у зручний дитячий одяг.
Але чи все так просто, як здається на перший погляд? Досить часто буває так, що новоспечені бабусі (а іноді, навіть, і дідусі), бажаючи здоров’я своїм онукам, наполегливо радять батькам сповивати дитину. Давайте спробуємо розібратися в усіх «за» і «проти» сповивання.

Аргументи бабусь

Одним із найтвердіших тверджень бабусь є те, що сповивання дитини ніби сприяє правильному розвитку опорно-рухового апарату, і у дитини будуть рівні ніжки. Тому вони радять мамі сповивати дитину до року або хоча б до 6 місяців. Однак не всім відомо, що нерівні ноги є генетичною особливістю людини, або наслідком перенесених хвороб. І сповивання не в змозі зарадити таким наслідкам.
Досить часто дочка або невістка може почути наступне: «Пелюшки, виготовлені з натуральної бавовни, на відміну від підгузників, не викликають алергічних реакцій». І з цим неможливо не погодитися. Справді, натуральна тканина не тільки не викликає алергії, але і приємна до тіла. Але тут потрібно зазначити, що підгузники здатні викликати алергічні реакції далеко не в усіх дітей. Тому, якщо у дитини раніше не виникало реакції, усі сумніви бабусі щодо майбутніх реакцій можна розвіяти.
Підгузники викликають у дитини попрілості. Це стовідсотковий міф. У разі неправильного догляду за дитиною попрілості можуть з’явитися як від мокрих пелюшок, так і від невчасно замінених підгузників. Коли дитині жарко або вона довго лежить мокрою, в першу чергу страждає шкіра у пахових складках. Тому, незалежно від того, використовує мама підгузники чи пелюшки, і перші, і другі потрібно вчасно міняти для того, щоб у дитини не виникало попрілостей.
Економічна складова. Це питання є досить суб’єктивним, і вирішувати його мають самі батьки. Що є більш раціональним: купувати підгузники і дитячий одяг (з огляду на те, що дитина швидко росте, і одяг потрібно купувати достатньо часто) чи обрати пелюшки і використовувати їх протягом певного часу.

Що говорить сучасна медицина?

Не обов’язково мати медичну освіту для того, щоб зрозуміти: щільне сповивання порушує у дитини нормальний кровообіг. Уявіть собі, що вас щільно перемотали і залишили в такому положенні на декілька годин. Що ви відчуєте? Очевидно, дискомфорт. Такі самі відчуття виникають і у дитини, але вона не може про це сказати.
А що стосується чисельних медичних гіпотез, то жодна з них не є остаточно доведеною і визнаною. Деякі стверджують, ніби новонародженим зручно бути обмеженими в своїх рухах, і це пов’язано з положенням дитини в утробі матері. Інші доводять, що сповивання гальмує розвиток дитини, адже при вільних ручках та ніжках вона набагато активніше пізнає себе та світ.
Для того, щоб довести будь-яку з існуючих теорій, потрібно провести масу досліджень. А враховуючи те, що на розвиток дитини впливає величезна кількість факторів, жодним чином не пов’язаних із сповиванням, це питання ще надовго залишиться відкритим.
В будь-якому разі, потрібно спостерігати за своєю дитиною, адже хто, як не мама, найкраще розуміє її? Якщо, наприклад, дитина погано спить і мама вирішить, що вона сама собі заважає, можна сповивати її на час відпочинку. Можна використовувати трикотажні пелюшки, або сповивати менш щільно. В будь-якому разі, сповивати, чи ні – вирішувати тільки батькам.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *