Схуднення – це просто!

Мало хто з жінок, особливо після пологів, не замислювався про зниження ваги. Практично кожна з нас рано чи пізно стикається з проблемою зайвих кілограмів. Особливо це питання стає актуальним напередодні літа. Мене також не обійшла стороною ця тема – п’ять років тому я поправилась на 10 кг за два місяці, і, несподівано для себе, змінила звичний розмір S на нетрадиційний для мене L. Правду кажучи, я все життя була занадто худою і завжди хотіла трохи поправитися. Але не настільки!:) Зараз моя вага якраз така, якою я хотіла її бачити – 57 кг при зрості 170 см, і я точно знаю, як з нею товаришувати.
Сьогодні я не буду говорити про дієти та заняття спортом: це тема дієтологів і фітнес-тренерів. Я розповім вам про психологічні аспекти схуднення і лайфхаки, які допомагають зробити цей процес менш хворобливим для вашої нервової системи.

І почнемо ми з голови. Саме в ній найчастіше знаходиться причина зайвої ваги (якщо, звичайно, немає якихось медичних причин). Отже, чому ми не худнемо?

 1. Бажаємо стати непомітніше. Тварини для маскування змінюють колір, ховаються в нірки, а люди – ховаються за зайвої «одягом» у вигляді жиру. Причини можуть бути різні: від природної сором’язливості до комплексів неповноцінності, нав’язаних в сім’ї або компанії.
 2. Бажаємо, щоб нас жаліли. Поступалися місцем, не навантажували зайвою фізичною роботою, допомагали, опікувались, пробачали. Зручно, чи не так?
 3. Бажаємо мати виправдання невдалому особистому життю. «Мене не люблять тому, що я товста, а не тому, що зі мною нецікаво / у мене запальний характер / я примхлива і т.д.». Відмінний привід не працювати над своєю особистістю, характером, розвитком, все одно ж ніхто не зверне увагу …
 4. Бажаємо відчути себе трохи щасливішими. Не секрет, що їжа, особливо солодка, підвищує настрій, допомагає справлятися зі стресом і депресіями, робить нас більш стійкими в конфліктних ситуаціях т.ін. Якщо немає інших джерел задоволення – залишається задовольнятися їжею.

Це тільки деякі з причин, які лежать в основі проблем зайвої ваги. Тому перше, що потрібно зробити перед тим, як сідати на якусь новомодну дієту, запитати себе «Чому мені ВИГІДНО бути товстою?». І чесно відповісти на це питання. Якщо причина зайвої ваги пов’язана з психологією – розберіться з нею, самі або за допомогою психолога. Можливо, що як тільки ви зміните себе – зміниться й ваша вага.
Друге питання, яке потрібно задати собі: «Навіщо МЕНІ потрібно схуднути?». Ви не повірите, але більшість жінок хоче скинути вагу заради когось іншого. Чоловік задивляється на худеньких дівчат, мама називає «товстушкою» і «пиріжечком», подруги сидять на дієтах і весь час «тикають носом» у зайві кілограми, колеги поглядають косо т.ін. Звичайно, виникає бажання бути стрункою, щоб уникнути таких ситуацій. А насправді вам комфортно з вашими зайвими 15 кг, ви добре себе почуваєте, енергійні й активні, не відчуваєте фізичного нездужання і подобаєтеся собі саме такою. То, може, й не треба?
Тільки після того, як ви чесно відповісте на два ключових питання – можете підбирати дієту і вид фізичних навантажень. Я хочу дати вам рекомендації, які допомогли мені і, впевнена, зможуть допомогти і вам.

 • Моя головна порада – процес схуднення не повинен бути «через не можу». Взагалі, все в житті потрібно робити з радістю і задоволенням, тоді будь-яка діяльність буде приносити результат. Зі схудненням так само. Виберіть ту дієту, в якій будуть ваші улюблені продукти. Займіться тим видом фізичного навантаження, який вам ближче: не можете займатися в спортзалі – займіться йогою, танцями, бігом. Шукайте комфортний спосіб схуднення, і він обов’язково спрацює.
 • Не ставте «захмарні» цілі. Навіть якщо вам потрібно скинути 30 кілограмів. Почніть з малого, наприклад, з 5 кг. Запевняю вас, до того часу, як ви їх скинете, у вас вже з’явиться азарт продовжувати, і всі інші кілограми поступово підуть причепом слідом за першими.
 • Дійте за принципом «краще менше, але постійно». У переважній більшості випадків кілограми, скинуті в екстреному режимі у великій кількості, дуже швидко повертаються, причому не одні. Тому моя порада – худніть потроху. 0,5 кг в тиждень будуть відмінним результатом. Так, це всього 2 кг на місяць. Зате назавжди. Півроку – 12 кг. І теж назавжди. Звичайно, при більш-менш правильному харчуванні і регулярних навантаженнях, хоча б прогулянках пішки.
 • Купіть ваги. Неможливо контролювати вагу, не маючи інструменту для контролю. Зважуйтеся щодня вранці, до сніданку. Навіть, якщо ви ще не сіли на дієту. Як тільки ви почнете регулярно зважуватися, ви почнете помічати, що з продуктів, з’їдених напередодні, впливає на вагу (як в гіршу, так і в кращу сторону). Це змусить регулярно замислюватися над тим, що ви їсте, особливо ввечері.
 • Відмовтеся від міцного алкоголю. Зовсім. І не тільки тому, що в ньому величезна кількість калорій. Міцний алкоголь змушує нас багато їсти: під час застілля ми з’їдаємо набагато більше, ніж нам необхідно.
 • Зараз дуже модно їсти з великих тарілок, їжа на них виглядає більш презентабельно. В результаті ми поглинаємо більш велику порцію замість тієї, що нам потрібна. Купіть маленькі тарілки, просто для того, щоб зменшити порцію.
 • Проведіть ревізію в холодильнику. Приберіть звідти все шкідливе і не купуйте більше. Ви не уявляєте, як сильно на наше харчування впливає вміст холодильника! Чим більше там набито – тим частіше ми туди заглядаємо. Всі ці ковбаски, майонези, згущене молоко, жирне м’ясо, тістечка … Купуйте тільки те, що вам необхідно на день-два. До речі, всесвітня звичка людей в розвинених країнах робити місячні запаси їжі прямо пропорційна глобальній проблемі ожиріння в тих же країнах. Адже поправляємося ми найчастіше саме через переїдання – їмо, щоб не зіпсувалося, за компанію, перед телевізором або комп’ютером т.ін. Особливо, коли холодильник забитий.

 • Для того, щоб запустити процес, просто почніть звертати увагу на те, що ви їсте, скільки їсте, в який час, в яких ситуаціях т.ін. Одного цього буде достатньо, щоб ви зрозуміли, що треба щось міняти. А це вже півсправи 🙂

Пам’ятайте, що зайві кілограми, якщо ви ними незадоволені, впливають на більшість аспектів життя: самооцінку і прийняття себе, стосунки з чоловіком і дітьми, здоров’я, успіх у справах т.ін. Я дуже хочу, щоб ви почали піклуватись не тільки про своїх близьких, але й про себе. Візьміть на себе відповідальність за свою вагу і почніть працювати над нею прямо зараз!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *