Що робити, щоб у дитини була здорова постава

Напевно, кожен дорослий стикався з болями в спині. Між тим, статистика свідчить, що від 30 до 60% дітей мають порушення постави, і ця цифра стрімко зростає. Що робити? Щоб дитина мала здорову поставу, батьки та працівники навчальних закладів мають турбуватися про неї щодня. Про те, як саме це зробити, читайте в нашій новій статті.

Що таке постава та коли вона порушується

Постава — це не стан хребта чи кісток, а стан м’язів, що утримують їх у правильному положенні. Правильна постава — це коли вухо, плече та середина тазу знаходяться на одній лінії.

Найбільше навантаження на хребет, як не дивно, відбувається під час сидіння, а найменше — під час стояння. Саме тому так важливо навчити дитину правильно сидіти під час навчання та інших занять. А у вільний час займатися активними видами діяльності й багато рухатись замість сидіння за комп’ютером чи перед телевізором.

Профілактика порушень постави

Перш за все, варто знати про те, що хребет сам по собі укріпити неможливо і не потрібно. Укріплювати потрібно м’язи, котрі тримають його в правильному положенні, адже сам по собі хребет здорової людини згинається під вагою усього 2 кг. А чим міцнішими будуть м’язи, тим меншим буде навантаження на спину, і тим здоровішою вона буде.

Щоб зберегти здоров’я спини, виконуйте прості правила:

1. Максимально можлива рухова активність: про це ми вже говорили. Це можуть бути спортивні секції, танці, плавання тощо. Замість сидіння біля телевізора — прогулянки на свіжому повітрі, катання на ковзанах і т.д. Будь-яка рухливість тренує м’язи спини, а вони в свою чергу тримають її в правильному положенні.

2. Правильно підібрані меблі:

  • спинка стільця підтримує спину й слугує опорою для попереку;
  • під час сидіння ноги мають утворювати прямий кут (це залежить від висоти стільця);
  • руки опираються на стіл і повністю розслаблені;
  • ступні повністю опираються на підлогу;
  • бажано, щоб стіл, за яким навчається малюк, мав похилу стільницю: вона дозволить писати й читати, тримаючи спину й голову прямо.

3. Місце для сну: придбайте для дитини ортопедичний матрац, бажано безпружинний.

5. Не підіймати та не носити предмети, що за вагою становлять понад 10–15 % тіла дитини.

6. Намагатися зберегти нормальну вагу дитини, адже зайва вага — це завжди надмірне навантаження на спину.

Рюкзак чи портфель?

Багатьох матусь турбує те, що наші діти змушені носити на навчання величезні сумки з книжками, спортивною формою, змінним взуттям, обідом. Спеціалісти стверджують, що сумки через плече, портфелі та все, що створює бічне навантаження, носити дітям не можна. Якщо у вас немає можливості допомогти дитині донести важку сумку до школи, придбайте для неї якісний рюкзак. Щоб правильно підібрати рюкзак для дитини, слідуйте таким простим порадам:

  • рюкзак за спиною не має бути вищим за плечі дитини та нижчим за тазову кістку;
  • повинен мати дві м’які лямки шириною не менше 5 см;
  • бажано щоб рюкзак мав спеціальні лямки, що застібаються на животі: вони зменшують навантаження на спину аж на 40–70%!

Сподіваємось, ці прості правила допоможуть вам зберегти поставу дитини рівною та здоровою!

Бажаємо здоров’я!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *