Щастя бути мамою

Здається, ніби так було завжди, і сьогодні ми вже не уявляємо життя без своїх дітей. А почалося все з етапу вагітності, коли ми лише готувалися до того, щоб стати мамою, подумки приміряли на себе цю роль і, чого гріха таїти, іноді переймалися про те, чи зможемо стати дійсно гарною мамою. Зате яке це щастя — вперше побачити свою крихітку на УЗД, а потім дізнатися її стать, обирати ім’я майбутньої дитини, купувати для неї перші крихітні штанці та сорочечки! Сьогодні ми лише з теплотою пригадуємо окремі моменти з того періоду і здається, що це було в минулому житті, тому що в кожної мами воно ділиться на «до» і «після» народження дитини.

А далі все — як у кращих голлівудських фільмах: в пологовому будинку вам кладуть на груди крихітне немовля, і в ту саму мить хочеться плакати й сміятись водночас. Кожна жінка переживає свої емоції в цей момент, але сказати що материнський інстинкт приходить одразу ж, не можна. Насправді це не так, і дехто з нас навіть картав себе за те, що після повернення додому не відчуває в собі кардинальних змін. Але природу не обдуриш: відчуття відповідальності за маленьке життя приходить трішки пізніше, поступово заповнюючи собою всі наші серця.

Взагалі нам, жінкам, дуже пощастило відчути на собі цю таємничу магію, що називається «життя» — геніальну систему, що її придумала матінка-природа. Ми для наших дітей — весь їхній світ, джерело життя, захисту й безпеки. Лиш після усвідомлення цього відчуваєш усю свою значущість та відповідальність — це і є той самий материнський інстинкт. І тепер наше життя вже не буде таким, як раніше.

Бути мамою — це велика праця та щастя водночас. Це і безсонні ночі, і нестача часу для себе, і гучні дитячі капризи, але на фоні щасливих моментів будь-які негаразди здаються такими дрібними й мало значущими! Дитячі оченята та перша усмішка — така зворушлива та рідна, відчуття того, як малюк міцно тримається за наш пальчик, перші кроки й слова, перший похід до садочка та Перше вересня у першому класі — саме ці радісні моменти назавжди закарбовуються в нашій пам’яті.

13 травня в Україні святкуватимуть День матері. Любі матусі, вітаємо вас з цим святом! Бажаємо вам щирих посмішок, яскравих та щасливих днів, сповнених дитячого сміху, тепла та радості. А ще з особливим натхненням повідомляємо вас про старт четвертої національної премії «Мама року». Цей проект — про матусь, які у звичайному повсякденному житті знаходять час і сили для того, щоб турбуватися про оточуючих, будувати кар’єру, виховувати та всебічно розвивати дітей, створювати сімейний затишок, займатися спортом, бути лагідними та ніжними.

Розкажіть про свою неймовірну маму чи бабусю або маму, яку ви знаєте, — і нехай саме вона отримає титул «Мама року»!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *