Прості історії звичайних речей

Для того, щоб розширити кругозір дитини, навчити її правильно користуватися звичайними побутовими речами та й просто заради приємного спілкування розповідайте їй цікаві історії про звичайні побутові речі — зубну щітку, мило, кулькову ручку, олівець та інші. Де знайти такі історії? У новій статті від Клубу Щаслива мама!

Зубна щітка

Кожна людина розпочинає свій день з відвідування ванної кімнати та чистки зубів, але мало хто знає про те, звідки взялася зубна щітка. А ти знаєш, що найпершими щітками були шматочки трави? Їх жували та чистили ними зуби. Далі люди почали використовувати палички з дерева дуба. І сьогодні відвар з кори дуба часто використовують для полоскання порожнини рота та укріплення ясен.

Пасти раніше не було, тож для того, щоб освіжити дихання, наші пращури використовували вуглики з вогнища, а потім полоскали рот водою. Трохи пізніше почали використовувати шматок тканини з подрібненою крейдою. І лише в 1780 році почали виготовлятися перші зубні щітки, схожі на таку, яка є у тебе.

Сьогодні існує багато різновидів зубних щіток для дітей та дорослих. Яскраві маленькі щітки для дітей від 1 року, цікаві та веселі щітки для малят від 5 років, щітки для дорослих різного ступеню жорсткості: м’які, середні та навіть музичні! Коли ти чистиш зубки правильно, всередині такої щітки грає музика.

А ще почистити зубки можна за допомогою деяких продуктів, наприклад, яблука або полуниці: коли ти жуєш їх, твої зубки також очищаються.

Завантажити загадки

Мило

Коли ти намилюєш ручки після прогулянки, чи задумуєшся про те, звідки взялося мило? Виявляється, перше мило з’явилося набагато раніше, ніж зубна щітка, — так давно, що сьогодні точно не відомо, ким та коли воно було придумане. Замість мила давні люди використовували і пісок, і бджолиний віск, і золу з вогнища, і навіть муку. А потім почали використовувати тваринний жир, в який додавали золу.

Сьогодні існує дуже багато різновидів мила: рідке та тверде, спеціальне мило для прання та вмивання, дитяче та доросле. До нього додають натуральні олії, корисні для шкіри рук та тіла, й ароматичні композиції, що надають милу такий соковитий та приємний аромат.

Кулькова ручка

А тобі відомо, що не так вже й давно, коли ручок ще не було, люди писали звичайним пір’ям з птахів? Кінчик пера заточувався, щоб він був тонесеньким, а потім його вмочали в чорнило й виводили на папері букви. Пір’я дуже швидко затуплювалося, тому його постійно приходилося наточувати, щоб рукопис мав охайний вигляд.

А хтось, кому доводилося дуже багато писати, придумав металеве перо: спочатку його виготовляли з дорогоцінних металів, і коштувало воно дуже дорого. І лише в 1888 році вперше на світ з’явилася кулькова ручка — така, яка сьогодні є у кожної дитини. А скільки в тебе є ручок? Якого вони кольору?

Олівець

Олівець — кращий друг ручки. А ти знаєш про те, чим люди малювали до того, як придумали олівці? Для цього використовували звичайне вугілля з вогнища: просто брали шматочок та малювали.

Олівець складається з дерев’яної частини та грифеля. Грифель — це серцевина олівця, яка виготовляється із чорного каменю графіту. Спочатку його дрібно перемелюють, щоб він перетворився на муку, а потім додають спеціальний клей, поміщають у формочки й висушують. А далі виготовляється дерев’яна основа для олівця, в середину якої і поміщається грифель. Олівці бувають тверді та м’які, червоні, зелені, сині, чорні — будь-якої форми та кольору. А ще бувають ароматичні олівці, які приємно пахнуть, коли ти ними малюєш.

Ножиці

Виявляється, перші ножиці придумали аж тисячу років тому! Сьогодні ім’я винахідника, який придумав з’єднати за допомогою цвяха два гострих ножі, точно не відомо, але ми точно знаємо, що це відкриття стало надзвичайно корисним! Спочатку ножиці, як і пір’я для письма, виготовлялися з дорогоцінних металів і були дуже дорогими. А сьогодні цей предмет є в будь-якому домі!

А ще сьогодні існує дуже багато різновидів ножиць: є спеціальні ножиці для підстригання кущів, нарізання піци, тканини, паперу. А ти знаєш, як можна легко й швидко наточити ножиці, що затупилися? Для цього потрібно взяти просту голку для шиття і спробувати «розрізати» її ножицями. Звичайно, міцну голку ножиці розрізати не можуть, зате їхні леза добре точаться об неї.

Частіше розповідайте дітям цікаві історії про звичайні речі, разом читайте пізнавальні книжки — це допоможе вам виховувати допитливу, розумну та ерудовану особистість.

Дбаємо разом!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *