Прогулянки з дитиною: про що має знати кожна мама?

Всім батькам відомо, що з немовлятами потрібно гуляти. Один дитячий лікар необхідність прогулянок сформулював наступним чином: «Якщо на вулиці температура вища за мінус 20, а з неба не падає цегла – це означає, що ви йдете на прогулянку».

Малюкові, як і його батькам, вкрай необхідно щодня бувати на свіжому повітрі. Прогулянки благотворно впливають на кровообіг дитини, покращують апетит, а сон немовляти стає більш глибоким. Сонячне проміння стимулює вироблення вітаміну D, який не дає розвиватися багатьом захворюванням. А зміна температурних режимів сприяє закалюванню організму.

Однак сучасний ритм життя більшість з нас примушує замислюватися над тим, як найкраще організувати прогулянку, щоб дитина отримала від неї якнайбільше користі. Прогулянки з немовлятами можна розпочинати вже з другого тижня їхнього життя. В залежності від погодних умов, перші прогулянки можуть тривати від 10 до 20 хвилин. При цьому кожного дня потрібно додавати 5 – 10 хв., таким чином, доводячи тривалість перебування на свіжому повітрі до 2 – 3 год.

Слід зазначити також, що у зимову пору року тривалість прогулянок може бути скорочено. З огляду на те, що процеси терморегуляції у дітей відбуваються не так, як у дорослих, і формуються протягом певного часу, потрібно правильно вдягати малюка на прогулянку.

Вдягаємось правильно

Перша порада, яку можна почути від досвідчених батьків звучить наступним чином: «На немовляті має бути стільки ж шарів одягу, скільки є на мамі, плюс один шар». Це означає, що якщо ви навесні збираєтесь на прогулянку і вдягаєте на себе футболку і джемпер, то дитину можна вдягти, наприклад, в комбінезон, кофтинку та боді.

Тут також слід додати, що мама повинна спочатку вдягтися сама, а потім вдягати дитину. Це зумовлено тим, що перегрівання може вплинути на дитину набагато гірше, ніж переохолодження. Тому вкрай важливо не перестаратися із вдяганням малюка та не знаходитися щільно вдягненими у теплому приміщенні.

Кількість та тривалість

Ці параметри, в першу чергу, залежать від температури повітря, наявності вітру та інших умов. Влітку, наприклад, дитина може гуляти на вулиці впродовж довготривалого часу. Головне, щоб малюк не перегрівся на сонці, тому варто уникати потрапляння прямих сонячних променів та захищати дитячу голівку від гарячого сонечка за допомогою шапочки або панамки.

Зимові прогулянки для немовляти одного місяця мають тривати не менш, ніж 1,5 год. Але в морозну погоду цей час можна поділити на декілька виходів по 30 – 40 хв.

Яке місце обрати?

Досить часто батькам доводиться поєднувати вирішення власних справ із прогулянкою з дитиною. Сучасний ритм життя вимагає від нас одночасно бути і мамою, і господинею, і багато ще ким. Однак не варто вважати похід до ринку або магазинами прогулянкою з немовлям.
Найкраще гуляти з дитиною в екологічно чистих, тихих і спокійних місцях. Якщо неподалік вашого дому є парк – чудово! А для жителів мегаполісів лікарі радять гуляти з дитиною подалі від шумних автодоріг. Трохи більше пощастило тим батькам, які мають можливість автомобілем виїхати за межі міста і влаштувати дитині прогулянку на чистому повітрі.

Деякі мами, не маючи можливості вийти на повноцінну прогулянку з дитиною, іноді використовують балкон в якості майданчика для гулянь. Тут можна приспати дитину і залишити її у візочку, а самій зайнятися власними важливими справами. Якщо ви проживаєте в тихому та зеленому районі міста, іноді можна дозволити собі подібний маленький відпочинок. Але в такому разі варто бути уважними, щоб до колиски не потрапили сторонні предмети з верхніх балконів або даху.

В будь-якому разі, де, коли і скільки гуляти з немовлям, залежить від багатьох факторів. Головне, щоб такі прогулянки йшли на користь і приносили задоволення вашій малечі.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *