Правила і техніка безпеки для дитини під час новорічних свят

Ялинка, іграшки, яскраві вогні та відчуття дива захоплюють не тільки малечу, але й дорослих. Та під час приготувань можна забути про небезпеки, які чатують поруч. Тому, щоб свята вдалися, пройшли весело і без пригод, рекомендуємо прочитати основні правила поведінки під час проведення новорічних заходів.

Пожежна безпека

Почнемо з головного символу Нового Року — ялинки. Яку б ви не обрали — живу чи штучну, горіти вони будуть обидві. І хоча виробники зазначають, що їхній товар не підтримує горіння, але здебільшого це не так.

Зверніть увагу на таке:

 1. Встановлюйте ялинку якнайдалі від ймовірних місць займання — кухонної плити, обігрівача, каміна, електроніки.
 2. Святкове дерево має стояти окремо, не заважати ходити, не затуляти двері.
 3. Виберіть міцну підставку, щоб ялинка стояла, як вкопана. Особливо важливо про це пам’ятати, коли у домі діти та домашні тварини.
 4. Краще відмовтесь від легкозаймистих прикрас — паперових, ватних. Скляні іграшки хоч і виглядають звичніше, все ж дуже крихкі й можуть поранити дитину. Обирайте пластикові прикраси зі спеціальним покриттям, що запобігає займанню.
 5. Стежте за тим, аби біля зеленої красуні не запалювали бенгальські вогні та свічки. Не залишайте дітей самих гратися з ними.
 6. Використовуйте якісні, сертифіковані електричні гірлянди. У разі несправності вони просто перестануть працювати. Якщо ж з’явився дивний запах чи інші проблеми, негайно вимкніть їх з мережі та не користуйтесь ними. В ідеалі — взагалі не застосовувати вогники для прикраси і замінити їх кольоровою мішурою.
 7. Якщо дерево все ж загорілось, то киньте його на підлогу і накрийте ковдрою. Ваша задача зменшити доступ повітря, щоб загасити вогонь. Додатково залийте водою.

Такі прості поради є ефективними, проте багато людей ними нехтують з року в рік.

Далі за списком піротехніка. Захопливі салюти будуть гарним доповненням свята, якщо знати, як з ними поводитись. Тут все просто:

 1. Користуватись салютами, петардами, хлопавками можуть тільки дорослі! Бенгальські вогники теж небезпечні. Це зовсім не дитячі іграшки, розкажіть дитині, що самому брати їх не можна.
 2. Зверніть увагу на термін придатності.
 3. Ніколи не купуйте товар у сумнівних продавців на базарах. Вибирайте спеціалізовані магазини. Перевіряйте наявність сертифікатів відповідності товару та цілісність пакування.
 4. Читайте інструкцію. Там мають бути правила використання, зберігання, утилізації та інші потрібні деталі.
 5. Зберігайте піротехніку в недоступному для сторонніх місці.
 6. Запускати феєрверки можна лише на відкритому майданчику, подалі від житлових будинків, АЗС, ліній електропередач. Запалили — відійдіть якнайдалі.
 7. У випадку, якщо піротехніка не загорілась з першого разу — викидайте. Не пробуйте запалити вдруге чи полагодити.

Найкраще не ризикувати та насолоджуватись святом, замовивши послуги професійних піротехніків. Піротехніка травмонебезпечна, особливо в руках аматорів, і наслідки можуть бути вкрай важкими. Двічі подумайте, чи дійсно воно вам треба, чи не налякають вибухи дітей.

Їжа

Святковий стіл часто дає можливість дітям спробувати те, чого вони ще не куштували. Ідеальні умови створені: батьки випивають з друзями, контроль слабкий, на столі екзотика та алкоголь. Навіть якщо ситуація далека від змальованої, то обов’язково буде хтось, хто запропонує дитині «трошки» чогось. І навіть невелика доза може привести малечу в лікарню прямо від столу.

Щоб вдало святкувати, притримуйтесь нижче вказаних правил:

 1. Пильнуйте ще під час приготувань. Коли швидко ріжуться салати, а на плиті кипить вода, впевніться, що дитини не буде поруч. Будьте обережні з яскравими скатертинами, потягнувши за які, малюк може перекинути на себе все зі столу.
 2. Не експериментуйте і не давайте чаду куштувати сирі морепродукти, ікру, спеції, екзотичні фрукти та ягоди, соління, гриби, солодкі газовані напої.
 3. Стежте, щоб дитина не переїдала і не кидала до рота все підряд. Також варто їсти за 2-3 години до святкування, аби не бути голодним та не мати проблем зі шлунком.
 4. Пильнуйте свої бокали зі спиртними напоями, адже малюк може випити все залпом.
 5. У жодному разі не піддавайтесь на жарти гостей дати дитині спробувати алкоголь, просто так чи щоб швидше заснула!
 6. Не їжте самі та не давайте дитині вчорашні салати, м’ясну нарізку та торт, що простояли всю ніч на столі. Це їжа, яка може зберігатися при кімнатній температурі лише 2 години. Потім вона стає причиною харчового отруєння.

Купуйте тільки свіжі та якісні продукти. Можливо, організуйте для дітей окремий стіл зі звичною, але цікаво викладеною та прикрашеною їжею, корисними напоями. Десерти обирайте легкі — сирні, а не важкі — з кремами та великою кількістю тіста.

Також рекомендуємо батькам більше часу святкувати з дітьми, граючись. Або запросити аніматорів, які будуть розважати малечу.

Масові заходи

З початку грудня починається хвиля масових заходів. Це походи в кіно на сімейні фільми, дитячі свята, новорічні виступи в садках та школах, майстер-класи з великим скупченням людей. Ще до походу туди, де буде натовп, проінструктуйте дитину, що робити в непередбачуваних ситуаціях.

Обов’язково покладіть їй у кишеню записку зі своїми даними та контактами. Скажіть про неї. Якщо дитина загубилась, то нехай стоїть на місці й каже (кричить) про це. Або підійде до поліціянта чи іншого дорослого та попросить зателефонувати батькам, давши записку.

Якщо мова йде про масові заходи на свіжому повітрі, то переконайтесь, що гірка, з якої з’їжджають діти, безпечна. Перевіряйте, чи дитина не переохолодилась і не спітніла, щоб потім не злягла з хворобою. Одягайтесь тепло та дозуйте проведений надворі час.

Коли ви збираєтесь на костюмоване свято, то подбайте, щоб одяг дитини був не легкозаймистий. Вивчіть, де всі виходи та план евакуації у приміщенні. У разі надзвичайної ситуації, накажіть дитині не вибиватися з натовпу, йти куди і всі, намагатися не впасти. У випадку падіння прикрити руками голову та шию, скрутитися на боку, закриваючи тіло. Такі дії допоможуть захиститися від травм.

Ну, ніби все. Завжди будьте напоготові. Тоді можете весело та гарно святкувати всією сім’єю!

Дбаємо разом!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зловимене