Плавання для немовлят: Коли можна починати

З появою малюка в родині кожні батьки намагаються дати йому усе тільки найкраще. Молоді матусі і татусі знають, що розвивати та знайомити дитину зі світом – тепер їх найголовніша задача. Тому і намагаються робити це буквально з народження – на щастя сьогодні це більш ніж можливо! Сучасні методики розвитку передбачають заняття навіть для немовлят, і одна з найпопулярніших – це плавання.

Чому саме плавання

Ні для кого не секрет, що саме цей вид спорту є чи не найбільш корисним та ефективним для людей будь-якого віку. Плавання допомагає тренувати практично усі види м’язів та благотворно впливає на серцево-судинну систему організму.

Як же ж плавати із новонародженим малюком, коли він ще такий тендітний і такий маленький?! Справа у тому, що немовлята до 5-6 місяців здатні зберігати вроджений рефлекс плавати, тобто, потрапляючи із головою під воду, вони одразу ж затримують дихання та починають рухати ніжками і ручками.

Коли починати плавання з немовлятами

Саме тому, що плавальний рефлекс зберігається ще з маминого животика, починати плавати з малюком рекомендують як можна раніше. Спеціалісти озвучують вік 3-4 тижні, і наголошують на тому, що зволікати із походом до басейну не варто, бо з кожним днем ці дивовижні здатності немовляти стають меншими. Це зовсім не означає, що якщо Ви прийдете поплавати у 3 або 4 місяці, вже буде пізно. Просто, якщо із народженням малюка, Ви бажаєте зайнятись раннім розвитком, починайте робити це на першому місяці життя.

Для чого мами ідуть у басейн із новонародженими малятами

Деякі батьки помилково вважають, що фахівці рекомендують відвідувати уроки плавання задля того, щоб навчити дитину плавати. Насправді, це робиться зовсім з іншою метою. Заняття у воді, як ніякі інші, впливають на укріплення організму дитинки, розробку м’язів та розвиток усіх систем. Адже він так багато часу провів у тісному просторі – животику мами, і фізичні вправи після народження – це саме те, що потрібно.

Збираючись із малюком перший раз піти до басейну, обов’язково порадьтесь із своїм педіатром, ортопедом та неврологом, адже дитина має бути цілком здоровою. Багато сучасних басейнів формують спеціальні групи для немовлят, де з ними та з їх батьками займаються досвідчені спеціалісти.

Користь від раннього плавання для немовлят

Плавання – це унікальний вид спорту, яким можна займатись буквально з народження. Спеціалісти та батьки-прихильники раннього фізичного розвитку кажуть про те, що такі заняття є надзвичайно корисними. Їх переваги – це:

 • запобігання сколіозу та плоскостопості;
 • активні фізичні вправи, що позитивно впливають на весь маленький організм;
 • легкий гідромасаж, який допомагає розслабленню м’язів (особливо корисний для немовлят із гіпертонусом);
 • нормалізація внутрішньочерепного тиску;
 • підвищення імунітету;
 • корисний вплив на нервову, серцево-судинну та дихальну систему дитини;
 • як результат – гарний сон після активних фізичних занять.

Невже все настільки безпечно?

Нажаль – ні, і як будь-яка методика, плавання також має свої негативні сторони.

 • Деякі лікарі наполягають на тому, що затримувати дихання під водою – це не здатність, а захисна реакція малюка на створену дорослими людьми ситуацію. Тобто, дитина змушена не вдихати, аби не набрати води у легені. Є малюки, які дуже бояться води саме по цим причинам, тож насильно їх водити до басейну не варто.
 • Вода не тільки розслабляє дитину, але й змушує виконувати активні фізичні вправи, до яких ще не пристосовані м’язи та кістки немовляти.
 • В результаті потрапляння води до очей, роту, носу, в дитини можуть почати розвиватись такі хвороби, як, наприклад, риніти, отити, захворювання слизової очей, горла, розлади травлення, тощо.
 • Потрапляння води до легенів – надзвичайно небезпечна ситуація для життя малюка!

Тож, ми бачимо, що плавання – хоч і універсальний вид спорту, але підходить далеко не всім. Батькам не варто самостійно приймати рішення що до відвідування басейну.

Пам’ятайте: консультація спеціалістів – обов’язкова!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зловимене