Новий “подих” старих іграшок

В сучасному світі існує велика кількість різноманітних іграшок. Задача батьків — зробити так, щоб вони служили інтересам маленьких дослідників, а не ставали господарями ситуації, коли малюк вже навчився просити нову покупку. Якщо деякі іграшки більше не приносять радості та малюк наполегливо потребує нових цікавинок у дитячому магазині, візьміть до уваги простий, але дієвий лайфхак.

Діти, як і дорослі, хочуть вражень! Не гаджетів, не іграшок, а радісних емоцій. Тож ці емоції можна подарувати навіть за допомогою забутих іграшок. Треба лише насправді забути про них на деякий час.

Зробити це елементарно: коли малеча відпочиває, гуляє з іншими членами родини або знаходиться у садочку, проведіть ревізію ящика з іграшками. Ті, до яких малюк вже втратив зацікавленість, приберіть та заховайте на деякий час. Можна розсортирувати іграшки по пакетах або ящиках, щоб періодично змінювати. Таким чином, ви зможете правильно організувати дозвілля, подарувати новий досвід та викликати приємні враження від «старих» ляльок або конструктора.

Захопливі ігри

Як тільки малюк захоче погратися, дайте йому одну тематичну коробку. Наприклад, можна дістати ящик, де сховані машинки та кубики, щоб запропонувати побудувати автопарк чи гараж. Або сортирувати разом ляльок, м’які іграшки та дитячий набір доктора, щоб надавати першу медичну допомогу цим героям. Пропонуючи пакет зі звірятками, організуйте зоопарк, використовуючи для цього матеріали, які є під рукою (наприклад, велику картонну коробку). Головне правило: враховуйте інтереси дитини! Коли з полю зору ви сховаєте предмети, що так чи інакше захоплюють увагу, то помітите, що малюк більше зосереджується на грі з тими, які є в нього на даний час.

Керуйтися таким питанням, коли робите прибирання: «Чи всі ресурси іграшки вичерпані?». Можливо, щось за віком вже дитина переросла, але це можна адаптувати під інші ігри. Наприклад, кільця з пірамідки можна просто сортирувати за кольорами з іншими предметами, а на саму паличку нанизувати резинки для волосся, розтягуючи за краї (що дуже корисно для дрібної моторики). Або зробити з деталей конструктора функціональний органайзер для дрібних солдатиків, фігурок з кіндеру, прикрас для волосся тощо.

Як бачимо: для розвитку головне не кількість іграшок, а грамотний підхід, що дозволить робити дитині усвідомлений вибір та не втрачати інтерес до свого іграшкового арсеналу. Коли плануєте чергову покупку іграшки для дитини, проаналізуйте:

  • чи не дублює вона вже наявні;
  • як малюк буде з нею гратися (саме візуалізуйте процес в уяві);
  • чи надовго зможе захопити та чи відповідає взагалі потребам.

Балуйте малечу не лише приємними подарунками, але й своєю увагою!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *