Здоровий дитячий сон

Здоровий дитячий сон

      Коли доросла людина не висипається, у неї знижується швидкість реакції, погіршується координація, знижуються розумові здібності. Коли не висипається маленька дитина, це призводить до ще більш тяжких наслідків. Саме уві сні виробляється гормон росту, тому хронічний недосип негативно позначиться не тільки на зростанні, а й на загальному фізичному розвитку малюка. Забудькуватість, порушення мови, погане засвоювання інформації, порушення роботи нервової системи і навіть серцево-судинні захворювання — все це може бути наслідком хронічного недосипу у дітей.

Як же організувати здоровий дитячий сон?

     Насправді для цього потрібно не так вже й багато. Перш за все, створіть умови для повноцінного сну малюка. Відповідна температура для дитячої кімнати — 18–20 °С, оптимальна вологість — 50–70%. Чудово, якщо у дитини є своє ліжечко, матрац і подушка відповідно до віку. Для сну краще прибирати іграшки над ліжечком — щоб не відволікали. Якщо ви привчаєте дитину до горщика, на ніч все-таки варто одягнути підгузник — дозвольте виспатися і собі, і малюкові. Налагоджений режим дня впорядковує біологічний годинник дитини, розвантажує нервову систему, малюк починає очікувати сну та більш охоче виконуватиме ваші вимоги.
     Перевірте, скільки годин на день спить ваш малюк та чи відповідає тривалість сну його віку. Якщо дитина спить мало, вередує, перезбуджена та погано засинає — це ознаки хронічного недосипу. Спробуйте укладати його кожен день на 15–20 хв. раніше. Якщо дитина перегуляла, вона не тільки засинатиме довше, але і спатиме гірше. Від самого початку біоритми дитини орієнтовані на світловий день, тому ранні укладання та ранні пробудження більш природні для дітей. Починаючи з 6 місяців гри у ванній часто вже не заспокоюють, а навпаки, збуджують дитину. Для міцного сну варто перенести процедуру купання на більш ранній час, давши дитині можливість заспокоїтися перед сном.
     Придумайте разом з дитиною свій ритуал відходу до сну. Погасіть верхнє світло, вимкніть музику і комп'ютер, розмовляйте напівголосно — щоденне виконання ритуалу швидко увійде в звичку і полегшить засинання. Не варто привчати дитину спати під телевізор. Дослідження показали, що такий сон не буде глибоким і не принесе відпочинку нервовій системі.
     Лікарі стверджують, що вже 2-тижневого малюка можна привчити засинати самостійно. Засинання на руках або при погойдуванні ліжечка призводить до звикання і обов'язково ускладнить ваше життя надалі. Звикнувши засинати біля грудей або з пляшкою у роті і прокинувшись вночі, малюк буде турбуватися без маминих рук — просто тому, що не вміє засинати по-іншому. Часто при переході з двох денних снів на один порушується і нічний сон дитини. Постарайтеся заспокоїти малюка або голосом: «Все добре, спи, я поруч», або погладжуванням, поплескуванням, — і дитина дуже швидко повернеться до звичайного засинання.
     Встановіть правила: вдень — фізичні навантаження, свіже повітря, активні ігри, ввечері — спокійні ігри, казки тихим голосом, колискова. Саме дорослий повинен взяти на себе відповідальність і забезпечити режим дня та правильний сон дитини. Не чекайте, коли малюк почне вередувати від втоми, створіть психологічний комфорт для його сну. Повірте, виправити помилки набагато важче, ніж відразу привчатися до здорового сну.

Кількість переглядів: 1679
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар