Заняття спортом і активний відпочинок з дітьми

Заняття спортом і активний відпочинок з дітьми

     Активний відпочинок повинен бути важливою складовою життя будь-якої людини. Ніщо так не зближує близьких та не радує дітей, як цікаве спільне проведення часу. Але сучасні реалії такі, що у дорослих часто знаходяться відмовки: втома, повсякденні побутові проблеми, зайнятість на роботі, погано розвинена інфраструктура, дорожнеча спортивного інвентарю. А хтось і зовсім не бачить потреби у якісному відпочинку, воліючи просто водити дитину на гуртки та спортивні секції.
Основні переваги активного відпочинку всією сім'єю
1. Зближення членів сім'ї. Адреналін, загальні враження та спогади відсувають на другий план дрібні образи, сварки, недомовки і невдоволення один одним. Будь-яке спільне заняття – це, насамперед, спілкування, а спілкування – запорука міцної і щасливої родини.
2. Користь для здоров'я. Активний відпочинок та заняття спортом, це в першу чергу рух, що вкрай корисно і дорослим, і дітям. До того ж такі розваги найчастіше передбачають перебування на природі, а свіже повітря, сонце та водні процедури відмінно зміцнюють імунітет.
3. Позитивні емоції. Подолання труднощів та маленькі сімейні перемоги викликають неповторні почуття, повторити і розділити які хочеться знову і знову.
4. Нові враження. Для дітей можливість провести день поза домом – справжня пригода. Можна стати дослідником або першовідкривачем, встановити сімейний рекорд або придбати нові уміння.
5. Можливість відволіктися від проблем. Негаразди у школі та на роботі, вантаж відповідальності сильно впливають на психіку, а заняття спортом допомагають розвантажити мозок та звільнитися від гнітючих думок.
6. Сімейні спогади. Похід в ліс або катання на роликах, велопрогулянка або спуск з гори на санках – ці враження незабутні, особливо якщо сім'я у повному складі. Варто обов'язково захопити фотоапарат, щоб зберегти ці чудові моменти.
     Отже, коли є бажання активно провести час у колі сім'ї треба просто визначитися з можливостями. Наприклад можна провести спортивний вихідний всією сім'єю. Дітям сподобається ідея всім разом сходити у фітнес-клуб, пограти в теніс або бадмінтон, поплескати в басейні. Відмінний варіант покликати друзів і влаштувати товариський матч з футболу, баскетболу чи пляжного волейболу. Важко зібратися? Почати можна з малого – ранкової сімейної зарядки.
    В межах міста завжди можна знайти заняття по душі – скейтборд, ролики, катання на картах. Головне при цьому дотримуватися заходів безпеки. Не можна кататися на проїжджій частині та автомобільних парковках, краще піти з дітьми в найближчий парк. Та й інвентар там можна взяти напрокат.
   Слід відзначити, що сучасних дорослих важко відірвати від дивана і телевізора, а підлітка майже неможливо відтягнути від комп'ютера, планшета та смартфона. Варто запропонувати дитині подивитися сайти спорттоварів та всім разом вибрати інвентар для спільного активного відпочинку.
    Дівчаткам і мамам можуть сподобатися зручні жіночі велосипеди, хлопчисько з татом ж напевно будуть у захваті від гірського байка. Взимку можна покататися на ковзанах, лижах або простих санках. Влітку – на роликах, скейтборді, самокаті.
    Все більш популярним стає сімейний туризм. Піші або велосипедні походи, тури вихідного дня з ночівлею в наметах, так званий зелений туризм, коли крім відкриття нових місць можна вивчити історію, культуру рідного краю. Прихильникам екстріму підійдуть такі види активного відпочинку як рафтинг, дайвінг, вітрильний спорт, сплав на байдарках, катання на гірському велосипеді по пересіченій місцевості.
    Організація активного дозвілля – одна з важливих функцій сім'ї. Нехай відпочинок буде спрямований на підтримання та відновлення здоров'я, задоволення психологічних та духовних потреб кожного. Вчіться бути однією командою і тоді вашій родині не будуть страшні ніякі труднощі!

Кількість переглядів: 617
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар