Захоплення дитини: як обрати правильну секцію

Захоплення дитини: як обрати правильну секцію

Усіх турботливих батьків рано чи пізно починає хвилювати одне важливе питання: на яку секцію віддати дитину, аби їй було цікаво і щоб заняття були корисними. Спорт – це мабуть найперша ідея, яка спадає на думку. Та й тут перед матусями і татусями постає складний вибір, адже існує так багато видів спорту, і який з них обрати – задача не з легких.

4-6 років – чудовий вік, коли дитина вже самостійно може визначитися зі своїми вподобаннями та показати свої здібності. Та, нажаль, сучасні малята, які буквально з народження спілкуються на «ти» із гаджетами, дуже рідко виказують інтерес до спорту або творчості. Тож, ця задача цілком та повністю лягає на плечі батьків – визначити, чим буде займатись їх чадо у вільний від навчання час.

Дошкільний вік – це саме той період, коли можна сміливо експериментувати із захопленнями. У таких малят є достатньо часу, щоб спробувати різні види спорту, танці, спів, та визначитися, що саме приносить результати та задоволення. Важливо, щоб батьки прислухались до думки своєї дитини і не віддавали через силу на ті заняття, які їй не до душі. Адже, часто трапляється так, що наприклад, матуся мріяла в дитинстві займатись балетом, і тому відправляє дочку саме до балетної студії, навіть якщо дівчинці така діяльність не до вподоби.

Отже, водити дитину на якусь секцію потрібно, і багато хто вважає, що навіть необхідно. А ось, визначити, на яку саме – це вже завдання для люблячих та турботливих батьків.

До яких спортивних секцій можна віддати дитину віком 4-6 років

Якщо Ваша дитина здорова фізично і не стоїть на обліку в лікарні – Вам відкриті двері майже будь-якої спортивної секції. Обираючи місце для тренувань, зверніть увагу на його територіальне розташування. Найзручніше відвідувати кружки, що знаходяться поблизу дому або шкільного закладу, в якому буде навчатись Ваш малюк.

Плавання

Плавання вважається одним з найкорисніших та найбезпечніших видів спорту. Саме тому у басейнах можна зустріти групи, які набирають малят вже з 3-4 рочків. Плавання позитивно впливає на кістково-м’язову систему та покращує кровообіг. Такі заняття гарантовано сподобаються більшості дітей, адже майже всі вони понад усе полюбляють гратись у воді. До того ж, такий вид спорту напевне підійде малятам, які мають протипоказання до іншої спортивної діяльності.

Гімнастика

Гімнастика – це спорт, який підходить як дівчаткам, так і хлопчикам. Дівчаток можна відправляти до гімнастичного залу трохи раніше, аніж хлопчиків. Це обумовлено різницею у розвитку дітей різної статі. Деякі секції потребують від малят особливої фізичної підготовки, однак існують курси з оздоровчої гімнастики, до яких зараховують абсолютно всіх.

Бойові мистецтва

Заняття бойовими мистецтвами надзвичайно популярні серед зростаючих представників сильної статі. Багато з них мріють стати такими ж сильними і сміливими, як улюблені мультиплікаційні герої, і саме тому обирають карате, айкідо, самбо, тощо. Такі види спорту тренують витривалість, дисципліну, силу духу, навчають самообороні. Сьогодні на секціях бойових мистецтв можна також зустріти і немало дівчаток, адже цей спорт є корисним абсолютно для кожної дитини. А ще, боротьба потребує величезну кількість енергії, яка плескає через край у малят дошкільного віку, і яку вони із задоволенням віддають на тренуваннях.

Командні види спорту

Багато хлопчиків обирають для себе такі спортивні секції, як футбол, хокей, волейбол, баскетбол. Користь таких занять не залишає сумнівів, до того ж вони тренують дисципліну та здатність працювати в команді. Нажаль, високий ризик травматизму є єдиним, але вагомим недоліком командних видів спорту.

Танці

Займатись танцями мріє кожна дівчинка. Ще б пак, адже саме танці допомагають тримати себе у формі, роблять дівчинку пластичною і стрункою, формують правильну поставу та позитивно впливають на самопочуття. Хлопчики можуть обрати для себе спортивні танці, хіп-хоп, сучасні танці.

Нажаль, деякі маленькі непосиди зовсім не цікавляться спортом. Тож, якщо Ваша дитина не бажає відвідувати спортивні секції – не засмучуйтесь. Можливо її покликання – це малювання, спів або музика. Не намагайтесь переконати малюка, що займатись спортом корисно, краще спробуйте розкрити справжній талант у Вашого любого синочка чи донечки. А підтримувати здоров’я можливо не лише за допомогою спортивної секції. 

Тож, нехай, незалежно від вподобань, у всіх малят буде щасливе та веселе дитинство!

Кількість переглядів: 724
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар