Йога для вагітних

Йога для вагітних

Йога сприяє досягненню гармонії з оточуючим світом, накопиченню життєвої енергії та оволодінню тілом. Як це може допомогти майбутній матусі?

Йога та фізичний стан вагітної

Під час вагітності жінкам потрібно багато емоційних та фізичних сил. Фахівці стверджують, що майбутнім мамам корисні невеликі фізичні навантаження. Це сприятиме більш легкому протіканню вагітності та самих пологів. Тому сьогодні безліч вагітних жінок обирають зайняття з йоги. Крім того, поширенню йоги сприяють і відомі жінки, котрі в своїх інтерв’ю розповідають, як йога допомогла їм легше виносити та народити дитину.

Йога для вагітних допомагає підтримувати душевний стан та тіло у формі та м’яко підготуватися до пологів. Йога для вагітних заспокоює серце та розум, навчає правильно дихати, прислухатися до себе, розслаблятися, зосереджуватися, перемагати часті зміни настрою та почуватися зручно навіть в некомфортних ситуаціях. Однією з найбільших відмінностей йоги від інших занять є те, що вона не відбирає енергію, а навпаки — дає її.

Коли розпочати?

Перш, ніж починати зайняття з йоги, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем. Спеціалісти говорять, що здоровим жінкам займатися можна в будь-який період вагітності, але найкраще починати на перших стадіях. Безумовно, займатися треба під наглядом досвідченого інструктора, який допоможе вам правильно виконувати асани (вправи) та правильно з них виходити. Це дуже важливо.

Перш, ніж записатися на заняття, оберіть для себе найбільш комфортний час, подивіться приміщення (воно має бути світлим, просторим та добре провітрюваним). В теплу пору року прекрасно займатися на свіжому повітрі — в парку, за містом тощо. Для  занять обирайте вільний одяг (бажано з натуральних матеріалів), в якому вам буде зручно рухатися.

Як впливає йога на емоційний стан?

Декілька років тому видання The New York Daily опублікувало дані про те, що йога допомагає вагітним жінкам долати прояви депресії. Вчені з університету Мічігану провели експеримент: набрали групу вагітних жінок і, направивши їх на заняття з йоги, спостерігали за їхнім емоційним станом. Слід сказати, що на початку експерименту усі жінки мали схильність до депресії та мали строк вагітності від 12 до 26 тижнів.

В ході опитування виявилось, що усі без виключення учасниці експерименту помічали, як після кожного заняття покращувалось їхнє самопочуття та настрій. Висновки вчених такі: чим довше жінка займалася йогою, тим менше в неї було сумних думок, проявів поганого настрою, а ознаки депресії взагалі зникли. Крім того, всі учасниці сказали, що відчули значно більшу прив’язаність до майбутньої дитини.

Кількість переглядів: 273
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар