Якщо мама працює: як подолати почуття провини

Якщо мама працює: як подолати почуття провини

Ви сучасна матуся, яка ледь устигає за шаленим темпом життя? Ви кожен день розриваєтесь між роботою та дітьми, і через це Вас постійно переслідує почуття провини? Сьогодні поговоримо про те, наскільки це правильно та що з цим робити.

З яких причин мами ідуть працювати

Більшість сучасних жінок мають дуже мало спільного із звичним нам виразом «слабка стать». Вони сильні та сміливі, здатні на серйозні вчинки і можуть досягати неабияких висот. З появою на світ діточок кожна матуся стає м’якшою, милішою, і при цьому, готовою віддати все заради щастя своїх малят. Тим не менш, минає час і багато жінок повертаються на роботу, але це вже не така робота, як раніше. Тепер робочий процес доповнений переживанням про своїх малюків та дзвінками няні чи бабусі, що їх доглядає.

Чого ж не сидіти вдома та не виховувати своїх непосид самостійно, спитаєте Ви. Виявляється, існує немало причин, з яких молоді матусі покидають свої домівки та йдуть працювати.

·         Покращення сімейного бюджету

Нажаль, сучасне життя вимагає від нас надзвичайних зусиль і зазвичай одного працівника у родині далеко не достатньо. Тому матусі залишають своїх малят із бабусями, нянечками, віддають їх у дитячі садочки аби мати можливість робити власні вклади у сімейний бюджет.

·         Кар’єрний зріст

Багато жінок, які мають добрі успіхи на роботі, не хочуть втрачати дорогоцінний час, тому намагаються повернутись працювати якнайшвидше. Якщо ці дії ще й фінансово оправдані, то чому б ні? Адже, все робиться тільки для кращого та безтурботного майбутнього любих діточок.

·         Розвиток жінки як особистості

Погодьтесь, сидіти вдома тривалий час, хоч і з наймилішим та найкоханішим створінням у світі – своїм малюком, дуже складно. Будь-яка людина час від часу потребує змін, хоче спілкування, і саме у молодих матусь це бажання розвинуте надзвичайно сильно. Безсумнівно, у кожної жінки є своє коло оточення – зазвичай це такі ж мами малят з дитячого майданчика чи двору. Та як же ж сильно хочеться інколи хоч на мить забути про дитяче харчування, підгузки та хвороби, і просто з головою пірнути у роботу та проявити себе як професіонал!

Чому виникає почуття провини

І все ніби то добре: дитинка у безпеці, а Ви на улюбленій роботі. Тим не менш, інколи виникає те неприємне відчуття, яке з’їдає Вас із середини, і ім’я йому – почуття провини. Перш за все, відзначимо, що його відчуває кожна турботлива мама і це, звичайно, абсолютно нормально. Але давайте помислимо, чому так стається?

Основна причина – це переживання за власну дитину. «Раптом, щось трапиться, а мене не буде поруч!» - такі думки виникають регулярно у всіх працюючих матусь. Нажаль, і з мамою і без мами може статись що завгодно. Розбиті коліна, шишки на лобі, сварки із однолітками – все це регулярно трапляється у житті кожної дитини, але такі ситуації зовсім не варті нервів та переживань матусі. Зрозумійте, що поруч із малюком завжди знайдеться людина, здатна допомогти, а деякі проблеми дітки вже спроможні вирішити самостійно (наприклад, помиритись із товаришем). Тому, припиніть катувати себе поганими думками та сконцентруйтесь на гарному виконанні робочих обов’язків.

Інша причина – почуття провини через те, що Ви приділяєте дитині занадто мало часу. Думки про те, що малюк зростає без Вас, можуть з легкістю ввести в паніку. Але не варто так перейматись. Краще зрозумійте, що все що Ви робите – це тільки заради свого маляти, заради того, щоб він гарно харчувався, красиво вдягався та мав усе що забажає. Від того, що Ви ходите на роботу, дитина не перестане Вас любити і не буде робити це менше. До того ж, Ви зі своєї сторони можете компенсувати цей час цікавими розвагами на вихідні або приємними вечорами у теплому сімейному колі.

Любі матусі! Любов до своїх дітей неможливо виразити звичайними словами. Нам завжди хочеться бути поруч, бачити усі невдачі та досягнення, допомагати словами та діями в кожній ситуації. Нажаль, це не завжди можливо, а інколи навіть і не потрібно – рано чи пізно це зрозуміє кожна жінка. Адже ми всі бажаємо, щоб наші дітки виросли успішними і самостійними, і ці якості вони мають виховувати в собі буквально з народження. Тому, не виніть себе, що Вас немає часом поруч. Краще, бережіть себе, та пам’ятайте, що Ви одна у своїх діточок, і здорова та щаслива мама – це все, що вони бажають бачити щодня!

Кількість переглядів: 199
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар