Який дитячий садок кращий?

Який дитячий садок кращий?

     Згідно з опитуваннями, які проводилися серед батьків дітей дошкільного віку, більшість з них при виборі дитячого саду керуються місцем розташування закладу. Звичайно, мало кому захочеться везти дитину на інший кінець міста, навіть якщо там знаходиться хороший садок. Потім оцінюється наявність ремонту в приміщенні, якість харчування та можливість відвідування додаткових занять (танцювальних гуртків, уроків англійської мови тощо). На які ще нюанси слід звернути увагу, перш ніж записувати свого малюка до дитсадку?

В чому різниця

    Одна з головних ознак, за якими розрізняються дитячі дошкільні установи, — це фінансове забезпечення, за рахунок якого вони здійснюють свою діяльність. Згідно з цим критерієм садки бувають:
• муніципальні;
• відомчі;
• приватні.
     Перші з них мало чим відрізняються від тих, які більшість з нас відвідувало в дитинстві. Оскільки вони фінансуються за рахунок державного бюджету, у багатьох з них ремонт залишає бажати кращого, так само як і харчування. Але трапляються й винятки. Зазвичай це заклади, які стимулюють батьків збирати гроші на поклейку шпалер або заміну вікон. Недолік муніципальних садків полягає ще і в тому, що групи в них великі — до 30 осіб. А їхня перевага — в невисокій вартості відвідування.
     Відомчими називають дитячі сади, які знаходяться на балансі великого підприємства або організації. Умовою вступу в такий сад найчастіше є робота одного з батьків в даній компанії. Але при бажанні можна спробувати влаштувати свого малюка в такий заклад й іншим. Достоїнство відомчих садків в тому, що якість харчування в них зазвичай краща, ніж в муніципальних садах, з дітьми займається логопед, іграшки в групах відносно нові.
      Найбільш дорогі дитячі садки працюють на комерційній основі. Тобто батьки повністю оплачують не тільки харчування, але і зарплату вихователів і викладачів гуртків, послуги охорони території тощо. Зазвичай в таких закладах дитина отримує можливість відвідувати басейн або інші спортивні секції, вивчає іноземну мову, а персонал закладу більш мотивований та зацікавлений в якості своїх послуг.

На що звернути увагу

     Перше, що ви бачите, підійшовши до дитячого садка, — це навколишня територія. Бажано, щоб майданчик, на якому грають діти під час прогулянки, мав огорожу. Це не дозволить їм самовільно вийти на вулицю, якщо вихователь раптом відвернеться. На щастя, більшість садків (як платних, так і безкоштовних) мають закриту територію. Подивіться, як вона прибрана та благоустроєна. Передбачається, що на майданчику повинні бути гойдалки, драбинки, гірки, альтанки. Підійдіть до пісочниці. Багато дітей люблять грати з пасочками. Чи давно в ній замінювали пісок, наскільки він чистий? Згідно зі стандартами, пісочниця весь час має укриватися щільним матеріалом, і лише на час дитячої прогулянки — відкриватися.
    Всередині приміщення попросіть оглянути не тільки групу, але і спортивний зал, а також кімнати для занять. Які меблі тут знаходяться? Чи безпечні вони? Чи підходять дитині по зросту? Відвідайте їдальню, вивчіть меню. Якщо ваша дитина має алергію, обговоріть можливість корекції харчування з урахуванням її індивідуальних особливостей.
       У бесіді з вихователем з'ясуйте, чи давно він працює з дітьми, яку має освіту. Задайте йому питання про те, чим він займається з дітьми (малює, ліпить, робить аплікації тощо). Дізнайтеся, скільки співробітників працює в групі (їх повинно бути як мінімум троє — двоє вихователів та нянечка).
        Якщо знайомство з дитячим садком пройшло успішно, записуйте до нього свого малюка.
Бажаємо вдалих занять!

Кількість переглядів: 753
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар