Які аналізи необхідно пройти під вагітності

Які аналізи необхідно пройти під вагітності

   

 Останнім часом все більше жінок планують вагітність, а тому намагаються завчасно здати всі необхідні аналізи, щоб переконатися в тому, що їх організм повністю готовий до виношування дитини.
    Безумовно, в залежності від наявності у жінки хронічних захворювань визначається список необхідних досліджень, проте є перелік основних аналізів, які необхідно обов'язково здати при плануванні вагітності.

Дослідження крові
     Першочергово здається загальний розгорнутий аналіз крові, а також кров на цукор.
     Також доведеться здати аналізи на наступні інфекції:
      -ВІЛ;
    -RW – важливо зазначити, що у вагітних жінок при цукровому діабеті, гепатиті, онкологічних захворюваннях та інших хронічних захворюваннях результат даного аналізу може бути хибнопозитивним;
      - гепатит групи В;
      - гепатит групи С.
     Якщо робота жінки пов'язана з дітьми, то доктора рекомендують здати кров на краснуху. Це достатньо небезпечне інфекційне захворювання може викликати аномалії розвитку або призвести до гибелі плоду. У деяких ситуаціях жінці рекомендують зробити вакцинацію проти даної хвороби, але тоді вагітність доведеться трохи відкласти.
    У вашому будинку є домашня тварина? У такому випадку вам слід обов'язково здати кров на токсоплазмоз. Варто зазначити, що даною інфекцією можна заразитися, вживши неправильно оброблене м'ясо, тому багато лікарів рекомендують здавати даний аналіз всім без винятку.
     Генітальний герпес – даний вірус достатньо небезпечний для вагітної жінки та її дитини, а тому якщо титр антитіл досить високий, спочатку необхідно пройти курс лікування, а тільки потім планувати вагітність.
   Цитомегаловірус – це інфекційне захворювання може призвести до гибелі плоду і малюка, одразу після народження. Цей вірус передається повітряно-крапельним та статевим шляхом, тому плануючи вагітність також потрібно здати цей аналіз.
    Крім названих вище досліджень, вам і вашому чоловікові необхідно буде здати аналіз на групу крові та резус-фактор. Ці відомості обов'язково вносять в обмінну карту, і в разі виникнення резус-конфлікту, лікарі особливо ретельно стежать за перебігом даної вагітності.
     Що стосується аналізу крові на гормони, то їх слід складати лише в тому випадку, коли після року спроб бажана вагітність так і не настає. У таких ситуаціях гінеколог рекомендує здати ФСГ і пролактин, і при необхідності пройти коригуючий курс гормонотерапії.
      Гінекологічні мазки
     Відправившись на прийом до гінеколога, ви пройдете гінекологічний огляд, під час якого доктор оцінить, наскільки правильно розвинені ваші статеві органи, визначить розмір яєчників та матки, переконається у відсутності патології шийки матки і візьме мазок на флору та проведе цитологічне дослідження. За результатами цих аналізів буде зрозуміло, чи є в цервікальному каналі та слизової піхви інфекційні збудники, гриб Кандида, бактерії.
     Плануючи вагітність слід також здати мазки на хламідії, мікоплазму та уреаплазму.
     Дослідження сечі
   Даний аналіз, вам доведеться здавати на протязі всій вагітності практично кожні два тижні, тому дуже важливо робити це правильно. Збирати необхідно ранкову, середню порцію сечі і здавати її в лабораторію протягом наступних двох годин. Аналіз сечі допоможе своєчасно встановити наявність гострих або хронічних захворювань сечостатевих шляхів та нирок, які можуть негативно позначитись на здоров'ї матері та дитини.
   Здавши всі вищезазначені аналізи, ви і ваш лікар будете знати наскільки ваш організм готовий до виношування дитини та при необхідності своєчасно провести необхідне лікування.

Кількість переглядів: 1778
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар