Як повернутись у шкільний режим після канікул

Шкільні канікули – час відпочинку та розслаблення, і більшість учнів зазвичай використовують ці можливості сповна. Безсумнівно, відпочивати потрібно всім, але у такого тимчасово спокійного способу життя є один великий недолік – дуже складно потім повертатись у робочий стан. Тож, сьогодні ми підкажемо Вам і Вашим дітям, як повернутись у шкільний режим після канікул.

Depositphotos_161647474_xl-2015.jpg

Адаптація до шкільного процесу після літніх канікул дається учням найважче. Воно і не дивно, адже цей відпочинок триває цілих три місяці, за які можна не тільки розслабитись по повній, а й взагалі забути, що таке вчитись. Якщо ж мова іде про невеличкі осінні або зимові канікули, то за них дитина скоріш за все навіть не встигне звикнути до розслабленого способу життя, та все одно, змиритись з початком нової чверті та ранніми прокиданнями буде надзвичайно складно.


Що потрібно робити батькам, аби привчити дитину до режиму навчання

· За тиждень до початку нового навчального року, або за 3-4 дні до нової чверті починайте налагоджувати режим сну та неспання. Важливо, щоб малюк звик рано прокидатись, адже саме ця дія дається учням найскладніше. Найбільш вірний і надійний спосіб – це раніше лягати, наприклад, не у 22:00, як на канікулах, а у 21:30, а згодом – у 21:00. Якщо дитина відмовляється так рано засинати, нехай просто полежить у ліжечку та відпочине – таким чином організм все одно буде звикати розслаблятись раніше.

· Спробуйте якось мотивувати малюка та знайти позитивні сторони відвідування школи. Наприклад, те, що він у класі зустрінеться із улюбленими друзями, яких довгий час не бачив і яким планує розповісти так багато нових подій з власного життя або похвалитись новими іграшками.


Depositphotos_10297405_xl-2015.jpg


· Придбайте учневі для школи щось нове і цікаве. До першого вересня можна купити нову шкільну форму чи портфель, а при підготовці до наступного семестру обмежтесь якимись канцтоварами. Нехай дитина обов’язково приймає участь у покупках і вибирає лише бажані речі, якими б потім хотілось користуватись. Такий підхід можна також назвати свого роду мотивацією.

· Підтримайте малюка розумінням. Розкажіть про те, що колись давно Ви також були учнем і Вам теж було важко прокидатись рано вранці, аби збиратись до школи. Та Ви змогли себе побороти, то чим же Ваша дитина гірша?

· Знаходячись на літньому або зимовому відпочинку десь далеко від дому (на морі, у бабусі в селі, на гірськолижному курорті), намагайтесь повернутись не пізніше ніж за тиждень до початку навчання. Дитина повинна пройти процес акліматизації та адаптації, аби з успіхом поринути у робочий процес.

· Не забувайте про фізичні вправи навіть у період відпочинку. Робіть із дитиною ранкову зарядку, частіше бувайте на свіжому повітрі. Годі лежати на дивані дивлячись у телевізор чи телефон – час звикати до активного способу життя та готувати організм до навантажень!


Depositphotos_163710924_xl-2015.jpg


· Окрім режиму сну, налагодьте також і харчування. Давайте малюкові побільше вітамінної та корисної їжі, для того щоб у неї було більше енергії на фізичну і розумову діяльність.

· Навіть на канікулах на забувайте про тренування логіки та здатності правильно мислити у дитини. Найкращий варіант – це настільні ігри, які будуть цікаві як дорослим, так і маленьким учасникам. До того ж, це гарний приклад того, як можна весело та корисно проводити родинні вечори.


Звикнути до чогось кардинально протилежного – це безсумнівно надзвичайно важко, особливо маленьким учням початкових класів. Саме тому батьківська поміч для них дуже важлива, та й Вам буде значно легше будити дитину вранці й збирати до школи, якщо вона є натренованою. 

Тому, дорогі батьки, не забувайте готувати Вашу дитину до навчального процесу заздалегідь, і тоді вона обов’язково піде у клас із бажанням та гарним настроєм!

 

Кількість переглядів: 109
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар