Як виховати дитину-генія?

Як виховати дитину-генія?

Доволі поширеною є думка про те, що у геніальних батьків народжуються абсолютно звичайні діти. «На них природа відпочиває», — говорять у таких випадках. Чи справді це так, і чи можна змусити природу працювати навпаки: щоб у простих батьків народилась талановита дитина, — цим питанням і присвятимо нашу розмову.

Нещодавно в Україні провели цікаве дослідження, в ході якого вияснилось, що біля 70% вагітних жінок мріють, щоб їхня дитина виросла вундеркіндом. Психологи вважають, що це нормально. Але найголовніше тут — не перестаратися.

Фахівці стверджують, що мозок — це ніби своєрідна м’яза, котру можна натренувати. Вважається, що у геніїв ця «м’яза» має в 1,5 рази більшу вагу, аніж у звичайної людини. Натренувати мозок своєї дитини можуть усі батьки. Ось які поради з цього приводу дають нам психологи та лікарі.

В першу чергу варто відмовитись від буденності і розпрощатися з передбачуваністю. Тобто щодня вдягати нові яскраві речі, щоразу водити дитину до садочка різними дорогами. Так само радять планувати і вихідні: користуватися різними видами транспорту і суміщати несумісне. Наприклад, після візиту до театру покатайтесь на американських гірках.

Той самий принцип різноманітності працює навіть в їжі. Тут можна змішувати продукти у такий спосіб, в який ви ніколи раніше цього не робили. Головна мета, котру треба переслідувати: розбудити мозок, примусити його напружуватися якомога частіше. Справа в тому, що буденність ніби присипає наш розум, призводить до автоматичного вирішення завдань. А якщо щоразу робити, їсти і бачити щось нове, це активізує розумові процеси.

Дехто вважає, що більш ефективного способу розвитку мозку, аніж читання, людство не винайшло. Доводиться це простим експериментом, котрий пропонуємо нижче.

Назвіть колір шрифту, котрим написані наступні слова:

ЗЕЛЕНИЙ

СИНІЙ

ЧЕРВОНИЙ

ЖОВТИЙ

ФІОЛЕТОВИЙ

Просто, чи не так? А тепер завдання трохи ускладнюємо:

ЗЕЛЕНИЙ

СИНІЙ

ЧЕРВОНИЙ

ЖОВТИЙ

ФІОЛЕТОВИЙ

Під час другого етапу експерименту в нашому мозку конкурують дві різні ділянки: перша, котра відповідає за те, що ми бачимо, і друга, котра відповідає за те, що ми читаємо. Скоріш за все, друга частина експерименту здалася вашому мозку більш складною, і коли ви побачили: ЗЕЛЕНИЙ, перше, що прийшло вам на думку — зелений, а не червоний. Таким чином, науковці довели: читання — чи не найголовніша функція нашого мозку. Тому автори цієї теорії стверджують: якщо ви бажаєте виростити генія — якомога більше читайте. Згідно цих же досліджень, найбільший вклад в розвиток мозку вносять:

• Руки: в попередніх публікаціях ми говорили про те, як розвиток моторики впливає на мовлення. Також було доведено, що діти, котрі відстають в розвитку від однолітків, краще навчаються говорити, якщо їх навчають ліпити, малювати, грати на музичних інструментах — тобто виконувати будь-які дрібні рухи. Розвиток рук сприяє не лише оволодінню мовленням, але і всебічному розвитку мозку, тому батькам обов’язково потрібно займатися з дітьми дрібною моторикою.

• Друга за розміром ділянка мозку відповідає за язик та губи. Фахівці радять батькам проводити заняття з читання не мовчки, а вголос, а також вивчати вірші напам’ять. І це другий потужний стимул для розвитку мозку.

І найголовніша порада від Клубу «Щаслива мама» — пам’ятайте: бажання розвивати своє чадо похвальне, але не треба намагатися через сина або доньку реалізувати свої власні мрії. І якщо ви мріяли стати знаменитою балериною, це ще не означає, що ваша дитина мріє про те саме. Більше того, наполегливими стараннями зробити з дитини генія можна навіть нашкодити їй.

Залишається питання: як же зрозуміти, що моя дитина — геній? Просто прислухайтесь до себе. Скоріш за все, в глибині душі ви вже знаєте відповідь на це питання. В будь-якому разі намагайтеся якомога більше спостерігати за своєю дитиною. Заохочуйте всі її починання та допомагайте розвивати очевидні її таланти. Ну а чи затьмарить ваша дитина геніального Моцарта чи ні — не так вже й важливо. Головне, щоб людина була щасливою.

Кількість переглядів: 291
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар