Як ти там, малюк: 9 місяців у животику.

Що може бути прекрасніше і водночас таємничіше, ніж поява нового життя! Внутрішньоутробний розвиток дитини протягом усіх 9 місяців — це захоплююча історія про те, як з однієї непомітної клітинки виростає ваш майбутній малюк. У новій статті ми підготувати для вас розповідь про те, як розвивається дитина всередині матусиного животика. Тож влаштовуйтесь зручніше — вам неодмінно буде цікаво!

0_malysh_3000x2000.png

Перший місяць

Саме в перший місяць життя майбутній малюк розвивається найбільш інтенсивно. З малесенької клітинки ембріон виростає аж до 13 мм, а це майже в 10 тис. разів! В цей час у нього вже є кровоносні судини, якими циркулює кров, та крихітне сердечко, яке б’ється з частотою біля 60 уд./хв. Пройшов лише один місяць, а у майбутньої дитини вже є зачатки нервової та травної систем. Починає розвиватися пуповина — ваш зв'язок з дитиною протягом усіх 9 місяців.

1_malysh_3000x2000.png

Другий місяць

Наприкінці 2 місяця вагітності розмір майбутнього малюка складає вже 2,5 см, а вага — близько 2 г. В цей час активно формуються основи органів відчуття, рук, ніг, зубів. Якщо добре придивитися, вже можна побачити крихітні пальчики та перши     й тоненький шар шкіри, який вже відчуває дотики.  Мозок ембріона вже виконує певні функції, керує розвитком інших органів. Печінка вже формує нові клітини крові, а нирки очищують її.

2_malysh_3000x2000.png


Третій місяць

Наприкінці третього місяця вага майбутнього малюка складає близько 30 г, а розмір — 75 мм.  Починають формуватися малесенькі нігтики, повіки прикривають очі, формуються крихітні губки. У цей період під час УЗД лікар вже може сказати стать майбутньої дитини, але поки що є певний відсоток помилки, тож краще почекайте до наступного УЗД. На третьому місяці розвитку маля вже може ковтати рідину, в якій знаходиться, рухати губками, ніжками, ручками.

3_malysh_3000x2000.png


Четвертий місяць

На цьому етапі майбутня дитина виростає аж до 20 см. А ще формуються рефлекси, розвиваються м’язи та посилюється рухливість. Саме на 4 місяці матуся вперше може відчути рухи маляти. Тепер малесенькі пальці на руках і ногах вже повністю сформовані, з’являються крихітні вії, брови, а тільце росте швидше, ніж голівка.

4_malysh_3000x2000.png


П’ятий місяць

На п’ятому місяці малюк вже вміє відкривати очі. Тепер організм дитини вже має свій нескладний імунітет та починає виділяти гормони, які регулюють подальше її зростання та розвиток. А ще в цей час дитина вже дотримується режиму сну.

5_malysh_3000x2000.png

Шостий місяць

На 6 місяці темп зростання дитини знижується: її зріст становить в середньому 35 см, а вага — близько 0,56 кг. Наприкінці шостого місяця у дитини вже сформований зір, слух, пальчики стискаються в крихітні кулачки. В цей період дитина вже чує матусин голос та інші звуки. Наприкінці 6 місяця дитина вже має таку саму поведінку, як і перед самим народженням.

6_malysh_3000x2000.png

Сьомий місяць

Вага маляти – близько 1500–2000 г, а зріст — 40 см. Дитина багато рухається, ковтає, смокче пальчики. Кровоносна та інші системи органів вже сформовані та готові до народження.

7_malysh_3000x2000.png

Восьмий місяць

До кінця восьмого місяця вага малюка складає біля 2500–3000 г, а зріст — 50 см. Він добре підріс, а тому простору для рухів лишається все менше. Малюк вже зайняв положення голівкою донизу і готується до свого народження. Його серце б’ється з частотою 120–160 уд./хв.

8_malysh_3000x2000.png

Дев’ятий місяць

За тиждень до народження дитина перестає рости: її зріст складає 50–55 см, а вага — 2,8–4 кг. У цей період закінчується формування всіх органів, шкіра стає світлішою, і малюк займає своє фінальне положення. Кістки черепа у новонароджених дітей дуже м’які — це необхідно для полегшення пологів.

9_malysh_3000x2000.png


Зустріч з дитиною може відбутися в будь-який момент, тож будьте готові до неї: зовсім скоро ви вперше візьмете на руки свого малюка, поцілуєте і нагодуєте його! А малюк неодмінно відчує ваше тепло, любов та впізнає голос.


Бажаємо легких пологів і щасливого дитинства!

Кількість переглядів: 209
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар