Як реагувати на істерику дитини

Як реагувати на істерику дитини

Ця історія знайома до болі кожній матусі. Вона неприємна, за неї дуже часто буває соромно, та, нажаль, вона періодично трапляється у будь-якій родині. Мова іде про дитячу істерику.

Як реагувати на істерику дитини? Це питання надзвичайно складне та делікатне, а точну відповідь на нього можуть дати лише дитячі психологи. На жаль, і батьки і діти підчас чергового такого скандалу керуються переважно емоціями. «А ну швидко заспокойся!» - саме таку фразу можна найчастіше чути від батьків. Та кожна матуся і кожен тато з досвідом добре знають, що ці слова ніколи не діють, і заспокоїтись негайно не зможе ніяка людина, навіть доросла. Звичайно, нам перш за все хочеться, аби наші дітки нас слухались і виконували усі прохання та накази з першого разу. Зараз, напевно, кожен із читачів посміхнувся, адже такого майже ніколи не буває.

То, як же ж реагувати на ситуацію, коли Ваша дитина стала раптом некерованою? Не треба одразу сваритись та кричати, спробуйте зрозуміти причину такої поведінки.

Чому діти влаштовують істерики

Малюк у віці 1-1,5 років істерить переважно через якісь проблеми із фізіологічними потребами. Це може бути пов’язано з мокрим підгузком, бажанням їсти, пити або спати. Істерики більш старших діточок трапляються по причині перевтоми або навпаки перезбудження, коли за допомогою плачу та крику вони знімають нервову напругу. Але це також можуть бути і так звані «показові виступи» з метою перевірки, наскільки твердими є батьківські слова. Тож, якщо Ваш любий синочок або донечка раптом перестали Вас слухатись – не сваріться. Краще з’ясуйте, що призвело до такого стану, можливо малюкові просто потрібна Ваша допомога.

Не дамо скандалу хід!

Батьки з досвідом як ніхто знають характер та поведінку своєї дитини. Ці знання безцінні, бо дозволяють у багатьох випадках випередити істерику і не дати їй хід. Якщо Ви бачите, що Ваш малюк починає сердитись, спробуйте відобразити його почуття. Тут на допомогу прийдуть такі слова: «Ти сердишся», або «Ти засмучений». Підтримайте своє дитя та підкажіть йому, як побороти цю злобу. Запропонуйте потопати ніжками, порвати непотрібний папір, побити подушку або боксерську грушу, чи просто вголос розповісти про свою проблему. Нехай емоції виходять без шкоди для оточуючих та без зіпсування настрою.

Якщо істерики вже не уникнути

Трапляється і так, що запобігти крикам та плачу не виходить. В такому разі, любі батьки, перш за все треба взяти у руки самих себе, глибоко вдихнути і запастись терпінням. Подумайте про свого малюка і про його емоційний стан в цей момент. У більшості випадків дитина просто не розуміє своїх почуттів, тому і починає істерику. Спробуйте розповісти їй, що з нею відбувається: «Тобі прикро», «Ти злишся». Можливо, наступного разу замість криків маля просто розкаже, що відчуває.

Типові помилки батьків підчас дитячої істерики

Будь-який скандал має на увазі поганий настрій усіх його учасників. Кожен із нас, напевно, хоч раз у житті спостерігав за істерикою чужих дітей. Згодьтеся, дорослі, кричущі на своїх малюків, виглядають зовсім негарно. Безсумнівно, у цей момент Ви однозначно вирішили вести себе більш адекватно, якщо така ситуація трапиться у Вашій родині.

Тож, що не потрібно робити, коли у дитини почалась істерика:

·         Не вимагайте малюка заспокоїтись негайно – це просто неможливо.

·         Не кидайте дитину одну та не погрожуйте їй піти від неї, адже втратити батьків – то найбільший страх маленької людини.

·         Не дражніться та не кривляйтесь – це буде схожим лише на знущання.

·         Не ігноруйте істерику, інакше дитина подумає, що батькам байдуже до її проблем.

Будьте лагідними та ввічливими зі своїми малюками, і пам’ятайте, що частіше за все вони повторюють поведінку своїх матусь і татусів.

Так, батьківство – то дуже нелегкий життєвий іспит. Трапляються складні ситуації, які треба вирішувати з розумом, нехтуючи емоціями, і тільки дорослі здатні на такі вчинки. Тож, бажаємо Вам терпіння і наснаги у нелегкому ділі – вихованні дітей!

Кількість переглядів: 676
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар