Як правильно вкладатися спати?

Як правильно вкладатися спати?

Задля того, аби дитина та її батьки добре спали вночі, треба дотримуватися простих правил дитячого сну. Перш за все, слід сказати про те, що висипатися вночі мають не лише малюки, але і їхні батьки. Тому наші поради будуть корисні не тільки мамам, малюки яких погано засинають, але і тим матусям, котрі самі не висипаються. Тому перше правило:

1. Правильно розставляйте пріоритети і пам’ятайте про те, що не тільки дитина має вночі спати, але і батьки. Тому не намагайтеся побудувати ваші родинні взаємовідносини так, щоб дитина спала ціною безсонних ночей своїх батьків. Це дуже важливо: спокійний сон усіх членів родини.

2. Оберіть оптимальний режим сну, котрий відповідатиме саме потребам батьків: як вони працюють, які в них біологічні ритми, як їм зручно. Якщо вам зручно лягати спати всією родиною о 10 вечора, — прийміть саме таке рішення та щодня вкладайтеся саме в цей час. Це ж стосується і усього режиму дня дитини: одного разу встановлений порядок подій має повторюватися щодня. І чим ближче до сну, тим важливіше дотримання цього порядку.

3. Якщо кожного дня дитину вкладають спати по черзі мама, тато, бабуся або інші родичі, і вона погано засинає, спробуйте зробити так, щоб вкладав хтось один щодня. В багатьох випадках це допомагає швидше заснути.

4. Як спати? Оберіть місце, в якому спатиме ваша дитина: з вами або на своєму ліжечку. З цього приводу одні спеціалісти говорять, що краще, коли дитина спить з батьками, інші ж радять вкладати дитину спати окремо. Вирішувати тільки батькам. Але якщо ви вже вирішили спати окремо — дотримуйтеся цього рішення. Ще одна порада від педіатрів: якщо ви вирішили, що дитина спатиме окремо, привчайте її саме засинати в окремому ліжечку, а не перекладати тоді, коли вона вже заснула.

5. Не бійтеся розбудити дитину, якщо вона надто довго спить вдень. Адже якщо дитина виспиться вдень, вночі вона не спатиме і, можливо, вам не дасть заснути.

6. Ніхто так добре не розуміє дитинку, як її матуся. Якщо ви помічаєте, що після годування вашому малюкові хочеться спати, — останнє вечірнє годування зробіть більш ситним. Якщо ж це навпаки, бадьорить її, годуйте дитину за декілька годин до сну. Тобто оптимізуйте годування таким чином, щоб воно сприяло міцному та здоровому сну.

7. Також радять використовувати можливості купання: після теплої ванни, як правило, дітки заспокоюються та самі налаштовуються на сон. Якщо це так — купайте дитину одразу ж перед сном.

8. Дитяча постіль має бути рівною, щільною, жорстокою. Придбайте для свого малюка спеціальний матрац. Подушка до 2 років вам не знадобиться.

9. Потурбуйтеся про приміщення, в якому спатиме дитина. Лікарі говорять, що найбільш оптимальними є такі умови: температура повітря 18 — 21 °С, вологість повітря 40 — 70%. Немовлята, як правило, краще сплять в прохолодному приміщенні. Також важливо провітрювати кімнату перед тим, як лягати спати. Що стосується вологості, то взимку прилади опалення дуже сушать повітря, і в такій обстановці дитина буде просинатися. Для того, щоб підтримувати оптимальний рівень вологості повітря, придбайте спеціальний прилад — зволожувач. Коштує він недорого, а от користі принесе багато.

10. Потурбуйтеся про якісний підгузок. Сучасні одноразові підгузки дозволяють спати батькам усю ніч. Скористайтеся такою можливістю і не економте саме на нічних підгузках. Також бажано вдягти на пальчики спеціальні рукавички або одяг з зашитими рукавами, щоб дитинка сама себе не розбудила та не подряпала.

Наостанок хочемо повідомити вам наступну статистику: педіатри стверджують, що більшість порушень сну у дітей пов’язано не з медичними проблемами, а саме з неправильно обраною тактикою вкладання. Якщо ви докладаєте максимальних зусиль, але в вашій родині все одно є проблеми зі сном, зверніться до педіатра або дитячого невролога задля того, аби виключити можливі проблеми зі здоров’ям.

Бажаємо вам спокійного та здорового сну!

Кількість переглядів: 470
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар