Як підготувати першокласника

Як підготувати першокласника

Дітки так швидко ростуть! Здавалось би, тільки вчора вони вчились робити перший крок та розмовляти, а ось вже сьогодні йдуть до школи на свій перший День знань. Початок навчання – то особливий та непростий час для всіх першокласників. Адже вони вступають у новий довготривалий період свого життя, де усе буде по-іншому – де їм прийдеться багато працювати, навчитися самостійності та відповідальності. Та це все буде потім, а зараз основна задача усіх батьків – зібрати свого любого першачка до школи.

Рюкзак для першокласника

Кожна дитина знає, що найважливіша річ, яка необхідна школяру – це рюкзак. Тож, яким повинен буди рюкзак для першокласника? Давайте про це поговоримо.

На сьогоднішній день старі добрі портфелі, з якими йшли у перший клас ще наші батьки, вже давно відійшли у минуле. Сучасні школярі користуються зручними ортопедичними рюкзаками і ранцями, які не займають руки та роблять похід до школи комфортним. Ранець відрізняється від шкільного рюкзака лише міцним каркасом, а в усіх інших моментах вони дуже схожі – ортопедична спинка, м’які лямки, якісний матеріал.

Для першокласника спеціалісти радять обирати саме шкільний ранець, адже він місткий і зручний, а зошити і підручники в ньому не помнуться. Обираючи такий аксесуар для своєї дитини, зверніть увагу на два важливих моменти:

1.    Не купуйте ранець на виріст. Через великий розмір, такий рюкзак матиме неправильний центр тяжіння і може зашкодити здоров’ю дитини.

2.    Занадто маленькі ранці також не беріть до уваги. Річ у тому, що сучасні навчальні посібники мають дуже різні розміри і в маленький рюкзак банально не влізуть. Тож обирайте моделі, здатні вмістити як мінімум альбомний лист у висоту.

Маючи намір купити ранець, візьміть із собою свого майбутнього школяра. Нехай він самостійно вибере модель та забарвлення, і обов’язково поміряє рюкзак, щоб візуально визначити розмір.

Не менш важливий момент – лямки. Вони повинні бути в міру широкими та м’якими, а ще мати можливість регулюватися під зріст дитини. В такому випадку ранець зможе прослужити не один рік. Найбільш ідеальними вважаються лямки із шириною 4-5 см. Зверніть також увагу на дно аксесуару. Буде непогано, якщо воно буде жорстким, або матиме додатково пластикові чи прорезинені вставки, які захистять речі учня від промокання.

А найважливіший пункт для самого першокласника – це звичайно дизайн. Сучасний ринок надає можливість обрати ранець навіть для найпримхливішого покупця. Для дівчаток – із принцесами, квітками, котиками, метеликами. Хлопчикам – із роботами, машинками, м’ячами. Та найпопулярнішими все ж можна назвати рюкзаки із улюбленими мультиплікаційними героями.

Отже, ранець обрано, і тепер можна вважати, що ступінь готовності до школи значно підвищився. Залишилось лише наповнити портфель канцелярськими товарами та усім необхідним для навчання. Приблизний список речей, які потрібні учневі 1-4 класів виглядає так:

1.    Ранець

2.    Сумка для змінного взуття

3.    Пенал

4.    Ручка (2 сині, 1 зелена, 1 чорна)

5.    Олівці прості

6.    Точило

7.    Гумка

8.    Лінійка 15 см

9.    Трикутник

10. Циркуль

11. Набір олівців кольоровим

12. Фломастери

13. Альбом для малювання

14. Папка для праці

15. Пластилін

16. Стек та дощечка для пластиліну

17. Фарби акварельні

18. Пензлики

19. Стакан-непроливайка

20. Клей ПВА

21. Клей-олівець

22. Ножиці

23. Кольоровий папір

24. Кольоровий картон

25. Білий картон

26. Обкладинки для підручників, зошитів та щоденника

27. Щоденник

28. Зошити в клітинку та косу лінію (12-18 л.)

29. Зошит для нот

30. Прописи та робочі зошити

31. Папка для зошитів

32. Блокнот для нотаток

33. Підставка для книг

34. Закладки для книг

35. Розклад уроків

36. Контейнер для їжі

37. Пляшка для води

Більш детальний перелік необхідних речей Ви отримаєте у свого майбутнього вчителя. На цьому етапі батькам залишається лише придбати шкільне вбрання (яке може бути різним у різних школах) та підготувати дитину морально до нового та цікавого періоду життя.

Ми вітаємо усіх батьків та їх майбутніх першокласників із чудовим святом – Першим Вересня! Хай навчання буде легким, оцінки справедливими, а поведінка – гарною!

  Бажаємо мамам і татам великого терпіння, і нехай процес здобування знань приносить лиш задоволення Вашим школярам!


Кількість переглядів: 146
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар