Як навчити дитину розпоряджатись грошами

Як навчити дитину розпоряджатись грошами

Кожні батьки самостійно приймають рішення, в якому віці їх дитина може вже мати власні кошти. Найчастіше це трапляється, коли малюк стає першокласником. Можна і раніше, але надзвичайно важливо разом із цим вирішити один момент – розказати дитині, як правильно розпоряджатись грошами.

Для чого малюкам власні фінанси

Чи варто взагалі давати дитині гроші, коли батьки можуть купити самостійно усе необхідне? З цих міркувань деякі батьки відкладають знайомство із коштами у далекий ящик. Сучасні спеціалісти з дитячого розвитку наголошують на тому, що зволікати із цим не варто. Річ у тому, що дитина повинна ще змалечку навчитись правильно витрачати гроші, адже ці вміння обов’язково знадобляться їй у майбутньому. Малюк має зрозуміти, що не варто одразу, як з’являються власні кошти, бігти до магазину та купувати перше що спаде на думку. Можливо, є сенс трохи зачекати та назбирати на щось дійсно корисне та бажане. Нажаль, пояснити усе це дитині надзвичайно складно, але потрібно. Тож, любі батьки, запасіться терпінням і правильними словами, та спробуйте розкласти по поличкам правила життя для свого нащадка.

Коли можна давати кишенькові гроші

Певної відповіді на це питання немає, бо кожні батьки визначають індивідуально, чи готова їх дитина до такої відповідальності. Вирішальними можуть стати наступні питання малюку: для чого потрібні йому гроші та чи може він власними силами здійснити покупку. Якщо Ваше чадо здатне дати чіткі та змістовні відповіді – можна сміливо знайомити його із фінансами. Що ж стосується суми, тут усе залежить від можливостей мами і тата. Однозначно, вона не повинна бути великою, але цих грошей має бути достатньо на те, щоб купити щось приємне або смачне.

Чи можна заохочувати гарні оцінки або вчинки дитини фінансовою винагородою

Насправді, багато батьків практикують такі дії, і як тільки їхня дитина робить гарний вчинок або приносить добру відмітку із школи – дають за це гроші. Замислившись глибше, можна зрозуміти, що це не зовсім правильно. Малюки досить швидко звикають до приємного, і в результаті може вийти так, що учень гарно навчається лише заради грошей. З іншої сторони, ніби нічого поганого у цьому і немає, адже результат на обличчя – дитина гарно вчиться. Та й хто ж, як не ми, батьки, буде заохочувати наших любих кровинок? Бо то ж наша найголовніша мета – зробити так, аби у наших дітей було все найкраще! Як бачите – питання надзвичайно складне і багатогранне, то ж заохочувати або ні – вирішувати кожним батькам окремо.

Як навчити дитину правильно витрачати гроші

Сумний факт, але навіть не всі дорослі люди володіють цим вмінням – правильно розпоряджатись коштами. Саме для того, аби Ваша дитина в майбутньому не потрапляла в незручне становище, привчати правилам як поводитись із грошима потрібно ще змалечку.

·         Говоріть з малюком про планування та накопичення. Наприклад, розкажіть про те, що за декілька місяців Ви плануєте придбати нове авто або зробити сучасний ремонт, та для цього потрібно трохи накопичити грошей, бо необхідна сума є дуже великою. Тобто, покажіть на власному прикладі раціональний спосіб розпорядження фінансами.

·         Подаруйте малюкові скарбничку або спеціальну скриню для грошей. Це буде дуже весело та цікаво – збирати на якусь бажану іграшку чи гаджет.

·         Дотримуйтесь графіку видачі кишенькових кошт. Наприклад, давайте дитині щопонеділка певну суму грошей на тиждень. Нехай малюк самостійно вирішить, коли їх витратити: одразу, або наприкінці тижня. Або і зовсім відкласти у скарбничку.

·         Дозволяйте дитині слухати та приймати участь у обговоренні сімейного бюджету. Нехай вона знає та розуміє фінансові можливості своєї родини. Підлітки можуть допомагати складати список покупок та навіть самостійно ходити до магазину.

·         Навчіть дитину робити вигідні та економні покупки. Розкажіть про те, що не варто класти у кошик перше, що буде побачене. Краще трохи подивитись, порівняти товари то обрати ті, які стануть найбільш вигідними по якості та ціні.

В якості висновку, хочемо сказати наступне. Навчити дитину правильно розпоряджатись грошима – це така ж сама складна та важлива задача батьків, як, наприклад, навчити ходити чи розмовляти. Ніхто замість Вас, любі батьки, це не зробить, тож підійдіть до цієї справи серйозно та відповідально. Ми розуміємо, що бажання дати своїм дітям усе і якнайбільше, є цілком природнім. Та можливо, це саме той випадок, коли виховання має складатись не тільки з методів «пряника», і іноді все ж варто проявляти трохи суворості. Тим не менш, вирішувати тільки Вам.

Кількість переглядів: 216
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар