Як навчити дитину правильно їсти?

Як навчити дитину правильно їсти?

Якщо ваш малюк проявляє інтерес до «дорослої» їжі або намагається ухопити ручками ложку, котрою ви його годуєте, значить, він вже готовий до того, щоб починати вчитися їсти самостійно. Такий «самостійний» обід буде тривалішим, більш того, скоріш за все, дитина на перший раз забруднить себе і все довкола, але через це проходять усі.

Фахівці говорять, що більшість дітей починають хапати ложечку та намагатися їсти самі у віці 9 — 11 місяців. І якщо ви правильно навчатимете своє чадо цій навичці, приблизно у 1,5 роки ваша дитина добре навчиться їсти сама.

Найперше, що слід враховувати, — бажання дитини їсти самостійно повинні підтримувати усі члени родини. І якщо батьки дають таку можливість, її повинні давати і бабусі, і нянечки — усі, хто годує дитину. Більш того, таке навчання має бути безперервним і щоденним. І якщо вчора ваша дитина вчилася їсти сама, а сьогодні вам треба поїсти швидко, і тому ви годуєте її, на результат прийдеться чекати довго.

Розпочинати самостійне харчування найкраще з простих продуктів, наприклад, з сиру. Потім переходьте на каші та пюре, а рідкі страви залиште на останок. Таку їжу вашій дитині їсти найскладніше. Можливо, спочатку дитині буде зручніше користуватися спеціальною ложечкою та виделкою, котрі мають вигнуту форму та дозволяють більш зручно «ловити» їжу. Тарілку теж краще використовувати спеціальну, на присосках. Адже, скоріш за все, ваша дитина обов’язково спробує її перекинути. Можливо, вам стане в нагоді і спеціальний столик для годування, котрий трохи пізніше трансформується в високий стілець, на якому сидітиме ваша дитина, коли їстиме разом з усіма за великим столом.

Також варто навчити дитину серйозному ставленню до їжі: це не іграшка! Навчайтеся правилам поведінки за столом. Розповідайте дитині, що спочатку ми миємо ручки, потім витираємо рушником, сідаємо за стіл, а мама в цей час наливає смачний суп. Якщо у вашій родині прийнято обідати разом, дитина спостерігатиме за вами, і навичка самостійної їжі розвиватиметься набагато швидше та простіше. Більш того, гарно сервірований стіл та красивий посуд сприятимуть хорошому апетиту.

Що робити, якщо не виходить?

Іноді буває так, що дитина хоче їсти ложечкою, але в неї не виходить, вона її кидає в бік і починає їсти руками. Фахівці стверджують: нехай їсть, адже це природній спосіб пізнання оточуючого світу.

Спробуйте поставити перед дитиною дві тарілки: з однієї вона їстиме самостійно, а з іншої годуватимете ви. А якщо у неї не виходить самій набирати їжу в ложку — допоможіть: наберіть і дайте дитині вже наповнену ложечку.

В процесі самостійного харчування ваша дитина може стомитися — в такому випадку ви можете догодувати її самі. А якщо дитина захворіє, теж зробіть виняток.

Деякі діти прекрасно справляються з ложечкою, але лінуються. Нічого страшного, не примушуйте її робити те, чого не хоче. Оберіть такий момент, коли дитина буде голодною (наприклад, після прогулянки), посадіть її за стіл та дайте в руки ложку.

Чим раніше ви познайомитесь та знайдете спільну мову з ложкою та виделкою, тим швидше ваша дитина осягне й інші етапи дорослішання. Самостійне харчування сприяє формуванню у малюка соціальних навичок, розвиває моторику та й просто виховує.


Кількість переглядів: 434
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар