Взаємини підлітків із бабусями та дідусями

Взаємини підлітків із бабусями та дідусями

Підлітковий вік, або, як це модно сьогодні говорити, вік тинейджера, є дуже важким періодом в житті кожної дитини. Складнощі виникають у будь-яких сферах життя, в тому випадку і в процесі спілкування із бабусями та дідусями. Тож сьогодні поговоримо про особливості взаємин між підлітками та представниками третього покоління.

Відносини дітей із бабусями та дідусями у більшості випадків є теплими та спокійними. Ще б пак, адже відношення до онуків переважно поблажливе та лагідне. Бабусі для діточок значно відрізняються від батьків: вони не примушують старанно вчитись, дозволяють робити все що заманеться, купують, що забажається. Інколи ці дії робляться навіть наперекір мами і тата, що значно підриває авторитет батьків та робить бабусь і дідусів в очах онуків найкращими та найдобрішими. Але, навіть при всьому цьому, у гарних відношень між онуками та батьками батьків є свої привілеї:

·         По-перше, бабусі і дідусі допомагають дітям зрозуміти, що таке старість та сформувати поважне ставлення до інших людей похилого віку. Таким чином, зростаюче покоління розуміє, що колись і вони стануть старенькими та будуть бажати гарного відношення до себе.

·         По-друге, саме дідусі та бабусі можуть впливати на взаємини між дітьми та їх батьками, а у разі конфліктної ситуації найчастіше виступають в ролі справедливих суддів.

·         І по-третє, більш старше покоління – то зазвичай мудрі люди, які багато чого бачили у цьому житті, мають величезний досвід, тож можуть завжди допомогти корисною порадою та теплим словом. А ще, на них лежить важлива місія – перенести крізь покоління сімейні традиції та звичаї, зберегти історію родини.

Декілька порад бабусям та дідусям підлітків

Якщо Ви вже досягли віку бабусі, Ви напевне знаєте, що в процесі дорослішання дитина проходить декілька перехідних періодів, які зазвичай даються дуже складно. Інтересів та розваг у пубертатному віці стає настільки багато, що більшість онуків просто-напросто забувають про своїх бабусь і дідусів. Особливо, якщо Ви виказуєте занадто багато турботи та, м’яко кажучи, часто втручаєтесь не в свої справи.

Тож, як зберегти добрі відносини із онуками-підлітками? 

1.       Будуйте стосунки із онуком на довірі. Дозвольте йому самостійно приймати рішення, робити помилки та виправляти їх. Не влаштовуйте допити, адже це може сприяти лише віддаленню від Вас. Навпаки, намагайтесь стати другом дитині, і в такому разі у Вас буде більше шансів дізнатись правду про життя підлітка.

2.       Відносьтесь до тинейджера як до окремої особистості зі своїми думками та поглядами. Поважайте його, як дорослого.

3.       Підтримуйте онука у будь-яких починаннях, навіть якщо бачите, що вони не завершаться успіхом. Дайте дитині самостійно зрозуміти, що варте уваги, а що ні. Можливо, вона зможе Вас приємно здивувати та досягне неможливого!

4.       Навчіться слухати та чути підлітка. Балакайте з ним частіше, розкажіть якісь цікаві історії зі свого дитинства – зазвичай такі розмови запам’ятовуються на все життя.

5.       Будьте стриманими у бесіді із онуком. Тинейджери зазвичай дуже емоційні та часом можуть казати різкі речі. Спробуйте не критикувати їх за це, а лише спокійно пояснити, в чому вони не праві.

6.       Не виказуйте образу на те, що дитина стала рідше заходити до Вас в гості. Згадайте себе у їх віці – невже Ви були настільки уважними до похилих родичів? Краще, намагайтесь зробити кожне спілкування із онуком незабутнім та найбільш продуктивним для Вас обох.

7.       Частіше хваліть підлітка за його досягнення. Нехай вони і незначні у загальному плані, та повірте, для дитини вони мають неабияке значення. Добрі та ласкаві слова будуть приємними у будь-якому випадку.

8.       Приймайте допомогу від онука. Наприклад, попросіть його навчити Вас користуватись новим гаджетом, або допомогти найти щось в Інтернеті. Одним словом, дайте дитині зрозуміти, що вона Вам потрібна. Такі відносини гарантовано зблизять покоління, і можливо у Вас з’являться спільні секрети.

Любі бабусі і дідусі! Ми розуміємо, що у Вашому віці онуки займають одне з найважливіших місць житті. Будьте лагідними та турботливими до них, але не нав’язуйте своє піклування. Пам’ятайте, що вік підлітка – дуже непростий: багато думок, друзів, ще більше почуттів, основні з яких відчуваються вперше. Тож, дайте своїм онукам час, аби підрости та набратись трохи мудрості, і тоді Ваші взаємини обов’язково будуть теплими та приємними!

Кількість переглядів: 247
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар