Виховуємо звичку правильного харчування

Виховуємо звичку правильного харчування

За раціоном та культурою споживання їжі необхідно стежити не лише тому, що ніжний дитячий організм росте і розвивається. В дитячому віці формується імунітет людини. І не всі знають, що аж 80% захисної системи формується саме в кишківнику і прямо залежить від того, що їсть дитина.
Звичка правильного харчування залишиться у вашої дитини на все життя і слугуватиме основою її здоров’я. Що, як і коли їсти для того, щоб змалечку привити звички до правильного та здорового харчування?

Що їсти?

Після 1 року дитинка поступово переходить на дорослий стіл. Принципи правильного харчування не сильно відрізняються від тих, які повинні бути в дорослому віці. Їжа має бути різноманітною, збалансованою та максимально якісною. В цьому випадку якість означає не ціну продукту а його натуральність, екологічність та спосіб приготування.
Корисна їжа — відварена, приготована на пару або запечена, але аж ніяк не смажена. Поєднувати м'ясо, птицю та рибу краще з овочевими гарнірами. Так білки легше будуть засвоюватись організмом, ніж в поєднанні з кашами. До речі, каші краще вживати як самостійну страву чи в поєднанні з тими ж овочами.
Вживання дитячого баночного харчування, консервації, пакетованих соків і т. д. залиште на крайній випадок. Їжа завжди повинна бути свіжоприготованою, а соки натуральними та свіжовитисненими. Не хвилюйтесь, якщо замість екзотичних соків ваша дитина питиме натуральний морквяно-яблучний сік: він набагато корисніший для малюків і не містить жодних консервантів.
Окрім соків дитина потребує воду в чистому вигляді, тобто просту відфільтровану і прокип’ячену. Дуже часто дітки просять запити, коли їдять, а серед багатьох дорослих чомусь є думка, що цього робити не потрібно. Насправді це не так. Немає нічого поганого в тому, що дитина зап’є суху котлетку, приготовану на пару, декількома ковточками води. Навпаки, в такий спосіб дитина налаштує свої смакові рецептори на правильну роботу.
Організм людини — система складна і дуже розумна. Прислуха́йтесь до дитини. З народження в її організмі вже закладені звички правильного харчування. Дітки самі відчувають, що і коли їм потрібно. Тому питання стоїть швидше в тому, як не нав’язати дитині хибні думки та правила.

Виховуємо культуру споживання їжі

Всім знайоме дитяче «не хочу», «не буду». Це нормальний процес формування особистості і сприймати його потрібно спокійно. Не силуйте дитину. Їжа повинна приносити радість, тоді вона приноситиме і користь. Зжований зі сльозами броколі нікому не потрібен. Якщо якийсь продукт дитина категорично відмовляється їсти, спробуйте приготувати його в іншому вигляді, або в поєднанні з іншими інгредієнтами. І знову ж таки нічого страшного не станеться, якщо ваша дитина чогось не з’їсть або з’їсть менше. Можливо, в цей період для організму воно і справді є зайвим.
Це правило діє і тоді, коли малюк хворіє. Не потрібно примушувати його до їжі під час високої температури і сильної слабкості організму.
Не привчайте дитину їсти перед телевізором чи комп’ютером. В цьому випадку організм взагалі не розуміє, що відбувається: обід чи розваги, і не виділяє потрібну кількість травних ферментів. Прийоми їжі повинні проходити за сімейним столом в спокійній, комфортній та люблячій атмосфері.
Надзвичайно шкідливою є звичка ходити, потрохи щось тягати та жувати. Для вживання печива та інших солодощів також варто відвести чіткий час.
Ніколи не втішайте дитину їжею. Тобто коли малюк плаче або чимось засмучений, не пропонуйте йому щось смачненьке. Це сформує психологічну звичку заїдати стрес, яка в дорослому віці може обернутися проблемами з зайвою вагою.
Пам’ятаємо, що дітки в такому ніжному віці повністю наслідують та переймають усі звички своїх батьків і на основі цього формують своє майбутнє. Тому слід власним прикладом привчати дитину до правильного та хорошого, адже здоров’я наших дітей в наших руках.

Кількість переглядів: 958
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар