Вчимо дитину прибирати в кімнаті

Вчимо дитину прибирати в кімнаті

Безлад у кімнаті або на робочому місці – одвічна проблема батьків і дітей. Малюки та дітки більш дорослі не хочуть або забувають наводити порядок, розкидають іграшки, одежу, книжки, зошити, олівці, і саме через це трапляється основна кількість скандалів. Тож, навчити дитину класти на місце свої речі – складна і дуже відповідальна місія усіх батьків. Адже саме від цих навичок буде залежати охайність та жага до порядку людини в майбутньому.

Багатьох щасливих матусь рано чи пізно починає турбувати питання – як закласти в дитині бажання прибирати свою кімнату? Річ у тому, що природа таких навичок, нажаль, не дає, і їх формування залежить лише від оточення, в якому зростає малюк. Тож, перша і найважливіша порада по вихованню охайної дитини звучить так: «Якщо бажаєте, щоб Ваші нащадки дотримувались порядку – подавайте власний позитивний приклад». Тобто, не розкидайте речі, кладіть все на місце і нехай прибирання стане однією з традицій Вашої родини. Зростання у чистому середовищі обов’язково дасть свої плоди, і згодом безлад буде неприємним навіть для малюка.

Перша порада є дуже дієвою, але, нажаль, не для всіх. Якщо Ви намагаєтесь навчити порядку зовсім маленьку дитину, зробити це можна із допомогою гри. Наприклад, поясніть малечі, що іграшки, конструктор або книжки теж хочуть «лягати спати». Запропонуйте дитині самостійно обрати «ліжечко» для улюбленого зайчика або медведика, нехай кубики та м’ячики «дивляться сни» у корзині для іграшок. Такий підхід напевно зацікавить багатьох малюків, і згодом ці дії ввечері можуть з легкістю увійти у звичку. Не забувайте хвалити маля – нехай донечка або синочок розуміють, які вони молодці та як важливо для Вас, що вони слухаються і роблять корисну справу. Наприкінці прибирання обов’язково заохотьте дитину цукеркою, шоколадкою або тим, що їй подобається.

Є й інші варіанти ігор для наведення порядку. Напевно Вашому малюку подобається слухати певну музику або казку у Вашому виконанні. В такому випадку можна легко домовитись із малюком: доки він прибирає – Ви читаєте улюблену книжку або звучить бажана пісня. Як тільки прибирання припинилось – розваги закінчуються також. Така гра – весела і справедлива, та головне, що вона допомагає досягти бажаної мети – порядку у кімнаті.

Незалежно від способу, який Ви оберете в якості методів виховання, пам’ятайте: криками та сварками навряд чи Ви зможете достигнути потрібної мети. Розмова із дитиною на підвищених тонах зробить ще гірше та лише розізлить її. Тож використовуйте мирні підходи, розповідайте, чому треба робити прибирання і наскільки приємніше жити у чистоті.

І наостанок додамо. Кожна дитина – абсолютно індивідуальна, і тільки батьки розуміють її, як ніхто інший. Ймовірно, саме Ваш малюк не має таких здібностей та прагнення підтримувати порядок, як Ви. Не переймайтесь, згідно з думкою фахівців, ці розуміння приходять до людини не раніше ніж у 18-19 років, тож до того часу намагайтесь вкрай делікатно пояснювати дитині свою думку щодо порядку в квартирі. Можливо, все ж таки варто замислитись над тим, що дитяча кімната – то певною мірою особистий простір малюка, в якому йому зовсім не потрібен той порядок речей, який потрібен Вам.

Кількість переглядів: 305
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар