Творчий розвиток дитини

Творчий розвиток дитини

     Творчі особливості проявляються у дитини вже в ранньому віці. І як тільки ви помітите у своїй дитини творчий потенціал, потрібно прикласти усих зусиль, щоб ваша дитина мала можливість розвивати свої творчі здібності.
    Кожен період характеризується своїми особливостями в розвитку творчого потенціалу малюків:
1-2 року – хто-то красиво рухається під музику, точно вловлюючи її ритм, деякі створюють власні картини, інші люблять перебувати в центрі уваги – тому головне завдання батьків розвивати творчі здібності дітей щодо їх інтересів та природних здібностей;
3-4 роки – пік творчої активності малюків, і навіть якщо вам здається, що дитина нічим особливим не одарена, все одно не закидайте заняття – навпаки, потрібно якомога більше та частіше звертатися до вправ і ігор, які розвивають творчі здібності;
5-6 років – заняття ускладнюються новими завданнями, які призвані готувати дошкільника до подальшого процесу навчання і розвиваючи в ньому уяву, фантазію, таланти;
7-8 років – молодший шкільний вік характеризується тим, що в цей час починається серйозна творча діяльність – образотворча, музична, театральна, і в кожній області дитина повинна зуміти себе проявляти, хоча домінувати буде якась одна, до якої у неї є природні здібності.
     Якщо дитина починає посилено брехати, фантазувати, жити у власному вигаданому світі, батьки не повинні поспішати його лаяти та карати. Швидше за все, в такій ситуації винні самі дорослі, які втратили потрібний момент і не змогли спрямувати творчі здібності свого чада в потрібне русло, і тепер вони знаходять вихід от таким способом – через брехню. Багато батьків виправдовуються, що не мають педагогічної освіти та не знають, що робити в таких випадках. Це відмовки, тому що існують різні методи розвитку творчих здібностей дітей.
Методи
     Зазвичай методи розвитку творчих здібностей використовуються на заняттях в дитячому саду, але вони цілком придатні для застосування їх в домашніх умовах. Це дозволить батькам більш повноцінно оцінити підсумкові результати.
1. Навколишній світ
Разом обговорюйте з дитиною, що відбувається навколо на вулиці, вдома та в транспорті. Розповідайте про тварин і рослини, пояснюйте елементарні процеси, що відбуваються навколо, а головне, відповідайте на всі питання вашого малюка.
2. Розвиваючі ігри
Обираючи іграшки, віддавайте перевагу настільним розвиваючих або логічним іграм за віком, конструкторам та мозаїці.
3. Малювання
Дуже часто творчі здібності дитини розкриваються в образотворчої діяльності, тому папір, олівці, фарби, фломастери повинні лежати в доступному для дитини місці. Ніколи не сваріть дитину за ізмальовані стіни і заляпаний у фарби одяг, можливо, це і є той самий творчий хаос. Вивчайте з дитиною кольори, геометричні фігури та показуйте як потрібно створювати малюнок.
4. Ліплення
Ліплення не тільки розвиває маленькі пальчики, але і дозволяє дитині проявити свою фантазію. Спочатку вчіть дитину ліпити найпростіші кульки, коржі, ковбаски, колечка, і тільки потім показуйте більш складні фігури.
5. Читання
Намагайтеся читати дитині щодня, тоді вона неодмінно полюбить книги, і коли підросте сам буде багато читати. Книги також варто вибирати за віком, знайомте дитину з різними жанрами: казками, оповіданнями, віршами. Саме книга дарує політ фантазії, відкриває величезні можливості для дитячої уяви та розвиває творчі здібності, тому розігруйте сценки з книг, читайте за ролями, так як творчий потенціал можна виявити і через театралізовану діяльність: зазвичай цей метод подобається дітям будь-якого віку.
6. Музика
З самого народження давайте дитині слухати класичну музику та дитячі пісеньки, співайте йому колискові. Співайте разом зі своєю дитиною – це розвиває її пам'ять та образне мислення.
     І пам'ятайте, що розвивати творчі здібності дітей потрібно не від випадку до випадку, а скрізь і завжди.

Кількість переглядів: 1112
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар