Творчі заняття із дошкільником

Творчі заняття із дошкільником

Заняття творчістю  – невід’ємна складова у розвитку будь-якої дитини дошкільного віку. Більшість спеціалістів вважають, що творчі завдання є найбільш ефективними для малят, які готуються іти до школи. Вони допомагають пізнавати та вивчати світ, здобувати знання, формувати погляди. А ще, творчість у ранньому віці – це гарний спосіб розкрити таланти, які потім, при бажанні, можна розвивати глибше.

Якісно та цікаво підготовані творчі задачі сприяють підвищенню інтересу дитини до процесу навчання. Деякі вчителі початкових класів відмічають, що дітки, які до школи займались творчістю, мають нестандарте та розширене мислення, гарну уяву та фантазію, здатність складати правильні логічні ланцюжки. Ну хто із нас не хотів би, аби його малюк відрізнявся від інших саме такими якостями?

Творчі заняття для дітей

У віці 4-6 років малюк вже має достатню кількість навичок: може слухати та розказувати, аналізувати ту чи іншу дію, відстоювати та пояснювати свої думки. Окрім цього, дитина-дошкільник знає як правильно тримати олівці чи фломастери у руці, а дрібна моторика вже розвинута досить непогано. Усі вміння дитини розкривають величезні можливості перед нею та дають батькам безліч ідей для творчих занять із малюком.

У дошкільні роки діткам можуть сподобатись:

·         спів;

·         танці;

·         малювання олівцями, красками, мілками;

·         ліпка із пластиліна, тіста, глини;

·         бісероплетіння;

·         різноманітні аплікації;

·         папьє-маше.

Дошкільний вік прекрасний ще й тим, що в ньому малята та батьки можуть експериментувати, пробувати розвиватись у різних напрямках, аби обрати саме те, до чого лежить душа дитини. Наприклад, Ви віддали доню чи синочка на танці, але згодом бачите, що вони не подобаються Вашому малюкові. Не переймайтесь – цей час не був витрачений дарма, адже будь-які заняття у такому віці підуть лише на користь. Проте, Ви вже знаєте, який напрямок не варто чіпати у майбутньому. Інша справа – коли дитині подобаються заняття, але в неї не виходить. В такому разі необхідно замислитись, як мотивувати її на більше старання, або вмовити спробувати щось інше.

Як правильно займатись творчістю із дитиною

Варіантів, де займатись, існує два: творити вдома, або відправити малюка на якийсь гурток. Нажаль, не всі сучасні батьки мають час на те, щоб водити дитину до будинку творчості, особливо, коли мама і тато працюють, маля відвідує дитячий садок, а бабусі живуть далеко. Та не треба засмучуватись – Ви завжди можете присвятити пару вечорів на тиждень творчим заняттям із своєю дитиною.

Під час домашніх занять, намагайтесь бути лагідними та справедливими. У малят не завжди все виходить з першого разу, і навіть, з другого. А може взагалі, у вашого чада своє бачення тієї чи іншої справи. Тож, обов’язково пам’ятайте наступне:

·         Не кажіть малюкові, яким він повинен бути та не порівнюйте його із іншими дітьми. По-перше, це досить образливо навіть у ранньому віці. А, по-друге, такі дії можуть відвернути бажання дитини займатись тим, що Ви пропонуєте.

·         Обов’язково хваліть своє маля, навіть, якщо у нього виходить не дуже. Та не треба перегинати палку, краще скажіть своїй дитинці, що вона молодець, але наступного разу варто ще більше постаратись. Пам’ятайте, що будь-яка критика має бути перш за все об’єктивною.

·         Не викидайте творчі роботи свого маляти, адже в майбутньому, це буде незамінна пам’ять не тільки для Вас, але й для Вашої дитини.

Наші дітки – то певною мірою наше віддзеркалення, і саме від нас залежить те, якими людьми вони виростуть. Сучасні батьки намагаються зробити якнайбільше для того, аби їх малятам було легше у майбутньому. Якщо у Вашій родині зростає дошкільник, не забувайте про творчий розвиток. Можливо, саме Ваше дитя вже зовсім скоро стане відомим співаком або успішним художником.

Безперечно, кожна людина народжується із певним хистом, і чим раніше він розкриється – тим більш успішним буде її творчій шлях. Тож, бажаємо Вам вчасно розпізнати потенціал у своїй дитині, і нехай Ваш «геній» зростає самим щасливим!

Кількість переглядів: 604
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар