Тайм-менеджмент для матусь. Урок 4. Самомотивація.

Тайм-менеджмент для матусь. Урок 4. Самомотивація.

Вітаю вас на четвертому майстер-класі з тайм-менеджменту. Сьогодні ми поговоримо про самомотивацію. Чому саме про неї? Тому що в більшості випадків саме відсутність мотивації не дозволяє нам досягати бажаного. Я пропоную вам декілька порад та інструментів від провідних експертів з особистої ефективності для роботи з самомотивацією. Сподіваюсь, вони допоможуть вам якнайшвидше досягти поставлених цілей.

Взагалі самомотивація дуже тісно пов’язана з цілепокладанням. Як ви вважаєте, чому? Тому що у випадку, коли ви правильно обрали свою мету, вам не потрібна будь-яка мотивація. Ключове питання, яке потрібно задавати собі тоді, коли у вас немає бажання щось робити, — це питання: «Навіщо?». На мій погляд, це найкраще питання з усіх існуючих. Уже однієї відповіді на нього може бути достатньо для того, щоб замотивувати себе. Або навпаки: прийняти рішення, що задумане вам не потрібне, і більше не хвилюватись з цього приводу. У цьому, до речі, полягає метод коучингу: люди платять великі гроші професійним коучам для того, щоб почути саме питання «навіщо» і надати чесну відповідь. Зробіть це безкоштовно самі для себе! І це — найголовніша порада сьогоднішнього уроку: робіть лише те, що вам насправді потрібно, і у вас не буде проблем із самомотивацією.
Але що робити, якщо ви не можете дозволити собі робити лише те, що хочеться? Наприклад, вам потрібно регулярно прибирати, тому що у вас маленька дитина, яка почала пізнавати світ і весь час рухається. Особисто вам цей безлад не заважає, але є чоловік, який повертається втомлений з роботи і мріє прийти до затишної оселі. Або мама, яка регулярно приходить вас навідувати і точно буде незадоволена тим, що ви так запустили домівку. От і доводиться робити те, що «треба», а не те, що «хочу».
Ось декілька методів роботи із самомотивацією на такий випадок.

1. Збереження енергії.

Мотивація — це надлишок енергії. Тобто її багато, і тому виникає бажання кудись її витратити. Депресія — це завжди дефіцит енергії, коли її не вистачає навіть на найнеобхідніші справи. Ваша задача — зберегти та збільшити кількість енергії.

Ми витрачаємо енергію кожного разу, коли сердимося або проявляємо негатив. Тому для збереження енергії дуже важливо виявити, що саме тягне з вас енергію та усунути причину. Для цього потрібно проаналізувати основні аспекти повсякденного життя:
• режим дня (недостача сну, погане харчування, відсутність режиму);
• здоров’я;
• оточення (тісно, темно, холодно, похмуро);
• сім’я, друзі, колеги;
• діяльність (робота).
Поміркуйте над тим, що позбавляє вас енергії, і, по можливості, усуньте джерела негативу. І тоді у вас буде набагато менше ситуацій, коли вам «нічого не хочеться».

2. Створення звички.

450_450_yoga.png
Найкращий спосіб не підключати самомотивацію — перетворити дію, що вас не надихає, але яку вам важливо робити регулярно, на звичку.
Звичка — це засвоєна дія, доведена до автоматизму.
Усе, що ми робимо «за звичкою», не потребує мотивації. Тому зробіть свої задачі звичками!
Ось перелік звичок успішних людей, які можуть стати вашими вже за місяць. Усі вони не тільки покращать ваше самопочуття у фізичному та психологічному плані. Вони додадуть вам енергії, якої вистачить навіть на неприємні, але необхідні справи.
1. Планувати день.
2. Записувати витрати.
3. Не запізнюватись.
4. Рано вставати.
5. Бігати зранку.
6. Медитувати.
7. Підводити підсумки дня.
8. Читати.
9. Ходити пішки.
10. Снідати.
11. Ставити питання.
12. Не засуджувати інших.
13. Не їсти менш ніж за 4 години до сну.
14. Випивати 1,5 літри води на день.
15. Посміхатись зранку.
Згідно з дослідженнями, звичка в середньому формується за 30 днів. Якщо ви усвідомлено приймаєте рішення щодо надбання тієї чи іншої звички, то цього часу буде достатньо. Єдина умова: ви повинні виконувати дії кожного дня протягом усіх 30 днів! Варто одного разу дати слабину та пропустити хоча б один день — все, ви повертаєтесь на початок циклу. При цьому можна інколи навіть не на 100% виконувати заплановану справу (наприклад, читати не 30 хвилин на день, як запланували, а хоча б 10). Головне — робити це щодня.

3. Декларування наміру.

Задекларуйте свої цілі перед друзями. Наприклад, напишіть пост у соцмережі про свої наміри. Ніщо так не мотивує, як люди, котрі слідкують за вашими успіхами та чекають на вашу невдачу  А якщо серйозно, то таким чином ви зафіксуєте свої цілі, а також візьмете на себе відповідальність перед іншими за їх досягнення. Для багатьох думка «що скажуть люди» є найбільш мотивуючою. Крім того, ви зможете знайти однодумців, які підтримають вас не тільки словом, а й справою, приєднавшись до вас у прагненні досягти успіху.

450_450_krug.png
На завершення хочу ще раз наголосити: займайтесь тим, що вам подобається, і вам ніколи не доведеться шукати джерела мотивації. Це і є основа тайм-менеджменту — обирайте цілі, які відповідають вашим цінностям та бажанням, та досягайте їх із задоволенням!

Дбаємо разом!

Анна Скакун, бізнес-тренер,
психолог і просто щаслива мама.

Кількість переглядів: 1928
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар