Тайм-менеджмент для матусь. Урок 2.

Тайм-менеджмент для матусь. Урок 2.

Вітаю вас на другому уроці з тайм-менеджменту. Сподіваюсь, що ви вже попрацювали над своїми цілями: написали перелік бажань, виділили серед них найважливіші та правильно сформулювали їх на найближчі 10 років.

Сьогодні ми будемо говорити про планування часу, адже планування  це покрокова інструкція з досягнення мрій.

Але спочатку  трохи теорії. Я хочу розповісти вам про систему організації часу, яку створив Бенджамін Франклін. Ідея полягає в тому, щоб глобальне завдання розбивалось на більш дрібні завдання, а ті в свою чергу  на ще дрібніші. Основу такої піраміди складають життєві цінності. Це той фундамент, на якому кожен будує своє життя, адже вибір життєвих цінностей визначає всі наші наступні дії. Вони дають можливість відповісти на питання: «Для чого я живу?». Цінностей може буди декілька, але вони не повинні суперечити одна одній. Пам’ятаєте, на минулому уроці ви відмітили, до якої сфери відноситься кожне з записаних бажань? Ті сфери, які зустрічались найчастіше, і є вашими життєвими цінностями.

Наступна сходинка піраміди Франкліна  виявлення глобальних цілей. Це те, що можна назвати «цілями всього життя», тобто максимально бажаний результат, заснований на цінностях. Наприклад, якщо одна з ваших життєвих цінностей  «визнання», то глобальною ціллю може бути «отримати Оскар за виконання головної ролі в художньому фільмі».

Далі йде генеральний план, тобто план по досягненню глобальної цілі. На цьому етапі він великий та узагальнений. В нашому прикладі  отримати профільну освіту, знятись у фільмах різних режисерів, отримати досвід участі у конкурсах, знятись у головній ролі і т. ін.

Наступний крок  довгостроковий план, тобто планування на 3–5 наступних років. Це повинен бути реально здійсненний план із зазначенням конкретних цілей і термінів виконання. Кожна ціль повинна відповідати пункту генерального плану, наближаючи таким чином глобальну ціль. Наприклад,отримати професію актриси.

Далі короткостроковий план на декілька тижнів або місяців. В свою чергу, це частина досягнення пункту довгострокового плану. Відповідає на питання: «Що я можу зробити найближчим часом для досягнення своєї цілі?». В нашому прикладі це може бути: обрати навчальний заклад, пройти підготовчі курси, підготувати та подати документи для вступу і т. ін. Не забувайте вказати конкретні терміни.

Вершина піраміди  план на день. Найбільш дрібна одиниця в досягненні глобальної мети, але без неї дива не буде. У нас це може бути  пройти медкомісію, оплатити підготовчі курси або сфотографуватись для подачі документів до навчального закладу.  Головне – пам’ятати, що тільки в разі щоденного планування та виконання списку завдань, кожен день буде наближати вас до мрії!

treugol.png

Саме тому сьогодні ми будемо говорити про планування дня. Воно складається з двох етапів:

·                    формування списку завдань, які необхідно виконати;

·                    визначення пріоритетності кожного з них.

Зі списком завдань все дуже просто: можна записати список на листочку та причепити його на холодильник магнітиком зі Львова. А можна скористатись одним з електронних планувальників, завантажити додаток на телефон і насолоджуватись сучасним та зручним інструментом. Або придбати гарний щоденник і записувати свої списки туди.

Але моя порада  повісьте на стіну дошку (наприклад, з яскравого килимка для фітнесу), на яку ви будете кріпити свої листівки-нагадування. Вона також може стати «картою бажань», на якій можна візуалізувати свої мрії. Крім того, така дошка виконує ще одну важливу функцію: наглядно показує дітям, як потрібно планувати час. До речі, 74% успішних людей навчають своїх дітей правильним звичкам, і планування дня — одна з них. Ось побачите: за декілька днів ваші діти будуть просити вас додати на дошку і їхні плани також :)

Другий етап планування визначення пріоритетних завдань. Існує декілька методів, але я пропоную використовувати найбільш простий, на мій погляд, інструмент, який називається «АВС». Він полягає у тому, що всі завдання, які ви запланували на день, розподіляються на три групи:

1 група  пріоритет А  найважливіші завдання, які можете зробити лише ви.

2 група  пріоритет В  менш важливі завдання, які, окрім вас, може зробити хтось інший.

3 група  пріоритет С  необов’язкові завдання, які можна перенести на інший день або взагалі не виконувати.

Отже, після складання списку завдань на день вам потрібно відмітити кожне з них літерою А, В або С в залежності від того, до якої категорії завдання відноситься. Потім визначтесь з тим, хто може зробити завдання з категорії В  мама, чоловік, подруга або спеціалізовані фірми чи компанії (наприклад, прибирання, купівля продуктів, оплата послуг тощо) та зробіть замовлення.

А тепер приступайте до виконання списку з пріоритету А. І займайтесь лише цими завданнями. До категорії С можна звернутись лише в тому випадку, якщо у вас зявився вільний час та ще залишилась енергія. Запевняю вас, більша частина завдань з категорії С рано чи пізно стануть неактуальними, тому не витрачайте на них свої  сили.

Таким чином, ви будете займатись лише тими речами, які є для вас надважливими, і така практика зробить вас набагато більш ефективними в головних сферах життя.

300_300px_1111.png

І наостанок ще декілька порад щодо планування дня.

·                    Плануйте справи, які стосуються різних сфер вашого життя: сімя, хобі, робота, здоровя тощо. Це потрібно для того, щоб не було «перекосу» в одну сферу зі збитком для інших, і у вашому житті була гармонія.

·                    Не намагайтесь «осягнути неосяжне». Якщо ви запишете до свого списку дуже багато завдань, то все одно все не встигнете, а потім ввечері будете корити себе за те, що не дотримались плану. Оберіть ті завдання, на які у вас вистачить часу та натхнення. Усі інші, щоб не забути, запишіть на окремому листі і зверніться до нього наступного дня, перед тим, як почати планування.

·                    Завжди пам’ятайте, що ваш малюк має свою особисту думку щодо вашого часу, тому не плануйте завдання дуже щільно одне до одного. Резервуйте час на непередбачені обставини.

·                    Відпочивайте! Для щасливої мами дууууже важливо випромінювати позитивну енергію, а для цього потрібно регулярно відпочивати. Тому обов’язково плануйте час на відпочинок у списку пріоритетів категорії А.

Урок з планування закінчено. Сподіваюсь, що відтепер ваше життя стане більш спрямованим на успіх, а кожен день наближатиме вас до найзаповітніших мрій!

Дбаємо разом!

Анна Скакун, бізнес-тренер лінії магазинів EVA,

психолог і просто щаслива мама.

Кількість переглядів: 1047
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар