Тайм-менеджмент для матусь. Урок 1.

Тайм-менеджмент для матусь. Урок 1.

Одним із найактуальніших питань для молодої мами є: «Де взяти час, щоб все встигнути?» Прання, прибирання, готування, рукоділля, чоловік і, що найголовніше, малюк — все це вимагає щоденної уваги та сил. А ще є догляд за собою, спілкування з друзями, Інтернет, кіно, спорт, книги! Цей список можна продовжувати до нескінченності, лиш тільки час неможливо розтягнути :) Єдиний вихід — освоїти тайм-менеджмент.

Найголовніше в цій справі — усвідомити, що вам прийдеться докладати зусилля. Буде непросто! Але будь-яка робота над собою вимагає певних вольових зусиль. Уміння ефективно використовувати час — це такий самий навик, як читання, готування десертів або в'язання гачком. Адже ви докладали зусиль, коли вчилися це робити? Так чому б не навчитися управляти своїм часом так само, як блендером або гачком? Просто почніть — і ви побачите, як зміниться ваше життя!

Depositphotos_22920886_original-sm.jpg

Урок перший. Почніть з головного.

Тайм-менеджмент — це не вміння все встигати. Це вміння встигати головне.

Ви не повірите, але визначення головного — найважчий пункт тайм-менеджменту. За статистикою, лише 1% людей можуть чітко сказати, чого вони хочуть досягти в житті. А що ж інші?

Пригадайте: ким ви хотіли стати в дитинстві? Згадали? А чому не стали?

У 80% випадків на вибір професії впливають батьки або інші близькі та значущі люди. І люди, які хочуть стати льотчиками, йдуть вчитися на економістів, художники отримують професію травматолога тощо. Чому? Тому що батьки по-іншому бачать наш успіх — через призму свого досвіду, як вдалого, так і невдалого. Їм здається, що вони краще знають, що для нас важливіше. А ми любимо їх, віримо їм і хочемо, щоб батьки хвалили нас і пишалися нами. І ми починаємо досягати тих цілей, які, на думку батьків, є правильними.

Потім ми зустрічаємо чоловіка, який перевертає все наше життя, і нам здається, що це чоловік нашої мрії. Але він любить впевнених у собі тендітних блондинок, що захоплюються театром. І ми перефарбовуємо волосся, мучимо себе дієтами і ходимо з ним на прем'єри вистав замість того, щоб із задоволенням дивитися мультфільм в кіно та їсти поп-корн з відра. Або піднімаємось слідом за ним у гори, хоча боїмось висоти і взагалі любимо сидіти вдома під пледом і читати книги. Або ходимо на футбол і репетуємо кричалки, хоча набагато більше любимо дивитися біатлон по телевізору.

А потім ми народжуємо довгоочікуваного малюка — такого чудесного, красивого і розумного! І нам хочеться зробити його найщасливішим у світі! І «матусині» сайти, форуми, блоги, реклама цілої індустрії дитячих товарів щосили пропонують нам рецепти того, як стати найкращою мамою. Ми витрачаємо купу часу і грошей на вибір повзунків в колір коляски, відповідного фахівця для профілактичного масажу, няні з десятьма мовами і школи раннього розвитку для трирічних малюків. І весь час відчуваємо свою провину за те, що недостатньо просунулися на шляху до ідеальної мами. Хоча насправді нам подобається просто грати з малюком різнобарвною квасолею, перекладаючи її в різні ємності з-під йогурту. Або читати йому свою стару книгу про Незнайка. І малюкові абсолютно все одно, якого кольору на ньому колготки. І букви вчити з мамою йому подобається набагато більше, аніж з чужою тіткою.

Я вже не кажу про роботу, на якій ми найчастіше виконуємо обов'язки, котрі сприяють досягненню цілей власника компанії. Так, ми отримуємо зарплату, і без неї ніяк не обійтися, але цілі-то не завжди зводяться тільки до грошей! І навряд чи у нас є можливість досягати їх протягом робочого дня.

Так і проходить життя. Установки на чужі цілі настільки глибоко вкорінюються в нас, що ми вважаємо їх нашими. І тільки коли дивимося, наприклад, «Танцюють всі», ми з жалем згадуємо про те, що колись отримували неймовірне задоволення від виступів на сцені та мріяли стати хореографом. Або опинитися на обкладинці журналу «Космополітен». Або випускати білизну під власною торговою маркою.

Звичайно, я можу перебільшувати. Але згадайте: чим ви займалися останній тиждень, місяць, рік? Як часто ви робили щось, що приносить задоволення особисто вам і тільки вам? Впевнена, що дуже рідко. І швидше за все ви скажете, що у вас абсолютно немає часу на себе. І я вам вірю. І дуже хочу навчити вас розпоряджатися часом так, щоб його вистачало не тільки на інших людей (навіть найближчих) і на їхні цілі. Я хочу, щоб ви згадали про те, чого хочете ви — це і буде першим кроком на шляху до освоєння тайм-менеджменту.

Отже. Беріть аркуш паперу. Встановіть таймер на 15 хвилин. Вимкніть свій розум, установки, раціоналізм, критичне мислення і напишіть за 15 хвилин не менше 50 своїх найзаповітніших бажань. Не обмежуйте себе, не соромтеся, не думайте про те, чи можливо це, — просто пишіть потоком. Уявіть собі, що все, що ви встигнете записати, виповниться, а все, що не встигнете, — не збудеться ніколи. Зробіть це прямо зараз, якщо у вас є час читати цю статтю!

Написали? Подивіться на результат. Чи вийшло у вас придумати 50 бажань? А 40? Чим відрізняються бажання, які ви написали на початку, від тих, які опинилися в кінці? Проаналізуйте, до яких сфер відноситься більшість ваших бажань: сім'я, діти, здоров'я, краса, саморозвиток, творчість, кар'єра, визнання, любов, гроші, хобі і щось ще? Запишіть поруч з кожним бажанням відповідну сферу. Ті, що зустрічаються найчастіше, є вашими життєвими цінностями і вимагають до себе особливої ​​уваги. Саме дії, спрямовані на розвиток і успіх у цих сферах, зроблять вас щасливими. Запам'ятайте їх.

А тепер найважливіше: наша психіка влаштована так, що тільки після 41 бажання підсвідомість починає «видавати» наші справжні мрії. Все, що написано до цього — вплив установок, соціальних норм, прийнятих стандартів, розтиражованих образів і т.д. І тільки після №41 з'являєтесь ви: ваші прагнення, потреби і нездійснені мрії. І саме ці бажання повинні стати вашими цілями! До речі, в цих бажаннях може не бути вашого чоловіка або дитини. І це нормально, не треба відчувати провину, адже ви писали свої бажання.

Depositphotos_10731367_original-sm.jpg

Залишилось найголовніше — сформулювати їх так, щоб вони стали досяжними. Є такий вислів: «Мета — це оцифрована мрія». Тобто для того, щоб ваші бажаннями стали цілями, їх потрібно правильно сформулювати у відповідності з наступними вимогами:

Мета повинна бути сформульована в теперішньому часі:

«Я хочу вийти заміж» — неправильно.

«Я заміжня» — правильно.

Мета повинна бути конкретною:

«Я струнка» — неправильно.

«Моя вага 60 кг» — правильно.

Мета повинна мати термін досягнення:

«У мене є автомобіль» — неправильно.

«У мене є автомобіль до 01.09.2016 року».

Мета повинна бути вимірною:

«Я написала книгу» — неправильно.

«Моя книга вийшла 500-тисячним тиражем».

Мета повинна бути зафіксованою:

Просто придумати — неправильно.

Записати, намалювати, зробити колаж — правильно.

Всі ці моменти повинні бути враховані в кожній вашій меті. Наприклад: «У мене є срібляста норкова шуба довжиною до щиколоток, з капюшоном, виробництва компанії Saga Furs до 01.12.2017».

Оберіть зі списку бажань ті, виконання яких ви хотіли б отримати в найближчі 10 років. Сформулюйте їх відповідно до принципів постановки цілей і отримаєте план на 10 років.

У наступних статтях ми будемо вчитися досягати ваших цілей, а на сьогодні урок закінчено.

І пам'ятайте: немає кращого прикладу для дитини, ніж бачити успішних, цілеспрямованих і щасливих батьків. А це можливо тільки у випадку, якщо вони займаються тим, що їм подобається. І досягають своїх цілей.

Дбаємо разом!

Анна Скакун, бізнес-тренер лінії магазинів EVA,
психолог і просто щаслива мама.

Кількість переглядів: 909
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар