Так можна чи ні? Ватні палички в дитячій гігієні

Ватні палички, або, як їх звикли всі називати, «вушні» – це засіб, що знайдеться в арсеналі кожної матусі. В дитячій гігієні вони використовуються практично щодня, і буквально з народження. Але в даний час ми все частіше чуємо про те, що застосовувати ватні палички з метою почистити дитині вуха не можна. Чи так це насправді, та як ще можна використовувати палички для вух? Про це читайте в нашій сьогоднішній статті.

iStock-466218978.jpg


Трохи історії

Існує декілька версій винаходу гігієнічних паличок, але найвідоміша з них звучить наступним чином. Одного разу в далекому 1923 році молодий татусь Лео Герстензанг, який був поляком за походженням та проживав у Америці, застав свою дружину за цікавим заняттям. Вона, при допомозі зубочистки та шматочка вати, приводила в порядок їхню дитину, і це зародило в голові Лео непогану ідею. Він вирішив спробувати розпочати комерційну реалізацію цієї конструкції, і в результаті через деякий час Герстензанг представив світу перші ватні палички, що мали назву Baby Gays Q-tips. Цей гігієнічний засіб досить швидко набув популярності. Багато людей почали їх використовувати не тільки для гігієни дітей, а й дорослих – переважно для чистки вух. Хоча лікарі і наголошували на тому, що чистити вуха гігієнічними паличками не тільки шкідливо, а й небезпечно.


Чим загрожує використання ватних паличок

В лікарській практиці існує безліч випадків, коли батьки звертались у лікарню зі скаргами кровоточивості з вуха дитини після чистки паличками. Нажаль, трапитись таке може абсолютно з кожним. Адже малюки активні й жваві, і під час гігієнічних процедур зазвичай крутяться та вириваються, що і призводить до травмувань.

Ватні палички, хоч якими б м’якими та якісними вони не були, здатні поранити вушний канал або навіть проткнути барабанну перетинку. В результаті з’являється гострий біль та кровоточивість, а в найгіршому підсумку можна втратити слух назавжди. Пошкоджена барабанна перетинка потребує хірургічного втручання і тривалого прийому антибактеріальних препаратів. Тож, навіщо так сильно ризикувати лише заради чистих вух?

iStock-656109178.jpg


Чи потрібно взагалі чистити вуха?

Не дивлячись на те, що вушна сірка має дуже неестетичний вигляд, її наявність у вусі несе лише користь. Вона є природнім захисником від бактерій, а ще саме сірка необхідна вуху для самоочищення. Тобто, всупереч загальній думці, сірка у вусі – це показник чистоти, і чіпати її не варто, якщо вона не виливається у вушну раковину і не заважає малюкові. Результатом її відсутності можуть стати отити, грибок і виникнення сірчаних пробок.

sharon-mccutcheon-1073663-unsplash (1).jpg

Як же доглядати за вушками малюка?

Найкращий спосіб почистити вуха дитині в домашніх умовах – це регулярно мити їх з милом. Але цю процедуру необхідно робити вкрай обережно, щоб вода не потрапляла всередину.

Якщо наявність сірки у вусі все ж таки докучає малюку, викликаючи дискомфорт, не хапайтесь одразу за ватні палички, а скористайтесь наступним методом. Візьміть перекис водню 3% і закапайте у вухо одну повну піпетку. Через декілька секунд перекис, об’єднавшись із сіркою, почне шипіти у буде утворювати бульбашки, які виходитимуть назовні разом із шматочками «бруду». Процедуру можна повторити 3-4 рази для кожного вушка. Однак приємною її назвати не можна, і мало хто з дітлахів погодиться повторити її ще раз.

Коли ж Ваша мета – це лише почистити вушну раковину, деякі лікарі все ж дозволяють користатись гігієнічними паличками, але лише тими, що мають обмежувач. Завдяки ньому засунути паличку далеко у вухо не вийде, а отже і травм можна уникнути. До речі, такі палички можна застосовувати ще й для чистки носика малюка з перших днів життя.

У випадку, якщо у дитини з’явились сірчані пробки і це призвело до погіршення слуху, зверніться до ЛОР-лікаря за допомогою.


Висновок

Ватні палички – це корисний засіб, який є незамінним у медицині, косметології та навіть домашньому хазяйстві. В дитячій гігієні їм також можна відвести місце, проте користуватись ними спеціалісти дозволяють лише для зовнішнього догляду і радять застосовувати тільки ті, що мають обмежувач. Ні в якому разі не можна чистити дорослими ватними паличками дитячі вушка всередині, інакше це загрожує пошкодженнями і травмами. 

Коли дитина відчуває дискомфорт у вусі, пов’язаний на Вашу думку із сірчаними пробками – відвідайте отоларинголога.


Здоров’я Вам та Вашим малюкам!


Кількість переглядів: 475
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар