Стрес у дитини. Як допомогти?

Стрес у дитини. Як допомогти?

     Стрес – це природна реакція організму, що супроводжується нервовим напруженням. При цьому варто відзначити, що діти схильні до впливу негативних емоцій нітрохи не менше, ніж дорослі, а іноді навіть і більше.
    Стресовий стан дитини може бути викликаний першим кроком, довгою відсутністю мами, надходженням у школу, статевим дозріванням, сваркою з друзями і багатьом іншим. Однак тут важливо сказати про те, що всі діти реагують на емоційне напруження по-різному і те, що у одного може викликати стрес, другого навіть ніяк не здивує. Безумовно, ніхто із батьків не зможе уберегти улюблене чадо від життєвих труднощів, але навчити дитину справлятися з нервовим напруженням і правильно реагувати на неприємності, завдання кожного тата і мами.
Причини дитячого стресу
     У дитини стрес може викликати щось нове, так як в силу відсутності досвіду, вона просто не знає, як впоратися з цією ситуацією. І саме із-за того, що малюк не розуміє, як правильно поступати в певній ситуації у нього з'являється страх, з яким він просто не може впоратися. При цьому важливо зазначити, що причини появи стресових реакцій в першу чергу залежать від віку.
    У новонародженого і малюка до двох років стресовий стан викликає розлука з мамою. Крім того, діти в цьому віці чуйно реагують на переживання мами та інших близьких родичів, також стрес може бути викликаний хворобою.
    Дошкільнята можуть переживати в період адаптації до дитячого садку. У разі розлуку з близькими людьми діти цього віку також становляться дратівливими. Негативно зреагувати діти можуть також на відвідування лікаря, перукарні і будь-які інші ситуації, порушують звичний уклад їх життя.
  Діти молодшого шкільного віку та підлітки можуть піддаватися стресу із-за складних відносин з однокласниками, нерозуміння батьків, невдач у навчанні, нерозділеного кохання або почуття провини, внаслідок свого неправильного вчинку.
Як проявляється стрес у дитини
  Стрес у дитини проявляється різкою зміною у поведінці. Малюки можуть писатися або смоктати палець. Діти шкільного віку починають уникати спілкування з дорослими і однолітками, стають замкнутими. Крім того, стрес у малюків проявляється спалахами агресії, необґрунтованих перепадах настрою, частому ковтанні, судомах м'язів, намотуванні волосся собі на палець, втрати контролю над своєю поведінкою. У дитини, яка піддається постійному стресу може з'явитися підвищена стомлюваність, нудота а також психосоматичні розлади.
Як допомогти своїй дитині впоратися зі стресом
1. Будьте поруч. Запитуйте у своєї дитини, як пройшов день, обговорюйте труднощі і проблеми. При необхідності відвідайте разом з сином або донькою психолога.
2. Вчіть дитину давати вихід емоціям. Поясняйте малюку як можна справлятися з негативом і контролювати свої емоції. У цій справі вам допоможе спільне хобі та задушевні бесіди.
3. Подбайте про те, щоб у дитини була помірне фізичне навантаження – катання на велосипеді, басейн, відвідування спортивних секцій, стануть кращою профілактикою емоційної напруги.
4. Дуже важливо, щоб у дитини був правильно організований розпорядок дня, а ваш малюк його суворо дотримувався. Це сприяє нормалізації поведінки та гарному настрою дитини.
5. Підтримуйте малюка у всіх його починаннях та прищеплюйте йому впевненість у собі. Неодмінно говорите своєму синові чи доньці про те, що на зміну складного періоду, обов'язково приходить радісна і світла смуга життя.
6. Вчіть дитину звертати увагу не тільки на складнощі, але і радуватися зустрічі з друзями, походу в кінотеатр, сімейному вечору, комп'ютерній грі та іншим життєвим дрібницям.

Кількість переглядів: 1028
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар