Спорт підчас вагітності

Спорт підчас вагітності

Спорт підчас вагітності

Чи можна займатися спортом або фітнесом підчас вагітності? Це питання, що турбує майже кожну сучасну майбутню матусю, яка піклується про свою фігуру та стан здоров’я. Відповідь на нього в більшості випадків позитивна, адже вагітність – то не хвороба, а надзвичайно тендітний та цікавий стан жінки, коли в її тілі б’ється не одне, а інколи навіть і не два серця.

Будучи при надії, виконання помірних фізичних вправ допоможе не тільки тримати у порядку свої форми, а й підготує жінку до пологів. Варіантів спортивних занять для вагітних існує безліч. В залежності від особистих вподобань, майбутня матуся може обрати йогу, гімнастику, фітнес, але найкориснішим видом спорту вважається плавання. Саме виконання вправ у воді позитивно впливає на всі групи м’язів та серцево-судинну систему, покращує кровообіг, в результаті чого зменшується запаморочення та болі у тілі.

Якщо Ви знаходитесь в очікуванні появи на світ маленького чуда і строго вирішили тримати себе у формі, обов’язково зверніть увагу на декілька важливих моментів.

1.       Перш ніж займатися спортом для вагітних, проконсультуйтесь зі своїм акушером-гінекологом. Не дивлячись на усю користь від фізичних навантажень, вони також можуть бути небезпечними. Адже кожна матуся має свої особливості організму, і нажаль трапляються тяжкі стани підчас вагітності, коли жінці дозволено лише лежати заради маленької дитинки всередині неї.

2.       Якщо у Вас немає протипоказань і Ви вирішили підтримувати своє тіло при допомозі спорту – робіть це регулярно. Для того, щоб фізичні навантаження принесли користь, займайтесь по півгодини щодня, а на самому початку буде достатньо і 10-15 хвилин 2-3 рази на тиждень.

3.       Не забувайте при правильний прийом їжі та рідини. Спорт підчас вагітності виснажує жіночий організм значно швидше, тому потрібно вживати багату на вуглеводи їжу та пити достатньо води, щоб уникнути зневоднення. Але пам’ятайте, що не можна робити фізичні вправи одразу після сніданку або обіду. Щоб уникнути нудоти та запаморочення, займайтесь спортом не раніше ніж через пару годин після прийому їжі.

4.       Виконуйте вправи дуже обережно! Не робіть необережних рухів та не змінюйте положення тіла різко – Ви можете втратити рівновагу. Якщо є можливість займатись на свіжому повітрі, обов’язково нею скористайтеся.

5.       Слідкуйте за станом свого здоров’я підчас спорту. Не перевантажуйте свій організм, виконуйте вправи з помірною силою та стежте за своїм пульсом, норма якого приблизно 140 ударів на хвилину. Зрозумійте, що Ваша мета – це тримати м’язи в тонусі, а не домогтися великих досягнень у спорті.

6.       Оберіть зручний одяг та взуття. Віддавайте перевагу дихаючим тканинам та взуттю, яке буде добре тримати стопу.

7.       Існують види спорту, якими лікарі не рекомендують та навіть забороняють займатися жінкам при надії. До них відносять: катання на лижах, ковзанах та роликах, верхова їзда, стрибки у воду, командні види спорту, єдиноборства. Тож, обирайте більш підходящі вправи, наприклад, аква-аеробіку або фітнес.

Вагітність – це надзвичайний період в житті кожної жінки. Разом із тілом змінюється емоційний стан майбутньої матусі, її погляди на різні речі становляться зовсім іншими. Адже вона в цей час несе величезну відповідальність за маленьке життя, яке згодом буде лагідно її називати «мама». Та разом із тим, вона не менш відповідальна і за свій стан, бо кожна дитинка хотіла б щоб її матуся була завжди здорова та красива. Тож, слідкуйте за своїм тілом не тільки підчас вагітності. Займайтесь спортом, гуляйте на свіжому повітрі, слухайте улюблену музику. 

Проводьте час із близькими та коханими людьми і нехай Ваш настрій буде завжди гарним!

Кількість переглядів: 171
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар