Слінг: зручно чи ні?

Слінг: зручно чи ні?


Певно, кожна матуся багато чого чула про слінг: і доброго і недоброго. Давайте разом розберемось в усіх за і проти. 


Аргументи «за»
1. Близькість дитини до мами: діти, котрі частіше контактують з мамою, більш спокійні, краще сплять та навіть мають менше проблем зі здоров’ям, порівняно з тими дітками, котрі не мають такого контакту або мають недостатньо. Багато носити дитину на руках важко та іноді навіть шкідливо для мами, тому слінг — це чудова альтернатива носінню на руках.
Дехто говорить, що слінг в прямому сенсі прив’язує дитину до матері, що такі дітки матимуть проблеми з соціалізацією, але ці твердження нічим не підтверджуються. Більше того, матусі вже дорослих дітей, котрих носили в слінзі, говорять, що таких проблем не мають.
2. Статистика свідчить, що ті матусі, котрі використовували слінг, значно рідше відчували на собі симптоми післяродової депресії. Це безперечний аргумент «за».
3. Використання слінгу здатне вирішити проблеми з грудним вигодовуванням. Справа в тому, що близькість дитини призводить до вироблення у мами гормону пролактину, котрий стимулює вироблення грудного молока. Більш того, в слінзі ви зможете непомітно для оточуючих годувати дитину груддю в будь-якому місці.
4. Вдягнувши слінг, матуся матиме вільні руки та зможе спокійно займатися своїми справами.
5. Різноманітні положення дитини: в слінзі її можна закріпити горизонтально, вертикально, діагонально — як завгодно! Це корисно не тільки для дитини, але і для матусі.

Аргументи «проти»
1. Неправильне використання слінгу може привести до проблем з диханням у дитини, якщо її надто міцно прив’язали до мами або якщо їй заважає дихати тканина. Також, якщо неправильно зафіксувати дитину, її голівка буде відкидатися назад, що також порушує дихання та кровообіг.
2. Неправильне використання слінгу може стати причиною проблем з хребтом у немовляти — не можна перевантажувати нижні відділи хребта. Дитина в слінзі має сидіти в так званій М-позиції: не на попі, а коли попа вільно звисає, коліна знаходяться вище неї.
3. Емоційне перевантаження дитини: якщо її постійно фіксувати обличчям вперед, це не завжди сприяє здоровому пізнанню оточуючого світу, а може призводити до емоційних перевантажень, що в свою чергу впливає на якість сну та швидкість засинання. Тому фахівці радять в слінзі носити дитину обличчям до мами.
4. Під час перебування в слінзі дитина знаходиться фактично в «зоні удару». Якщо ви ходите зі слінгом на вулиці, необережність оточуючих може мати негативні наслідки: хтось може вас зачепити.
Таким чином, маємо 5 аргументів «за» та 4 — «проти». Певно, ви помітили, що усі аргументи «проти» мають одну спільну рису: неправильне використання слінгу. Тобто якщо ним користуватись правильно, проблем зі здоров’ям дитини та матусі не буде.
Безумовно, слінг не замінить дитячої коляски або ліжечка — він лише доповнює їх. Тому носити слінг, або не носити, кожна матуся обирає самостійно. Головне — вміти його вдягати та носити.

Коли починати? Лікарі радять до 5 — 6 місяців (тобто до того, часу, доки дитина не триматиме самостійно голівку) не носити слінгів. Ще одна порада педіатрів: носити слінг тільки тоді, коли це справді необхідно: для походу в магазин або виконання інших справ, лише на деякий час. Слінг — це лише зручний спосіб перенесення дитини, і ним треба користуватись лише в такий час, коли ви носите дитину на руках. Це не місце її постійного перебування.

Кількість переглядів: 698
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар