Скоромовки для дітей: розвиваємо мовлення

Скоромовки для дітей: розвиваємо мовлення

Виговорити з першого разу скоромовку і ніде не помилитися під силу не кожному з дорослих — що вже й говорити про дітей. Але цікава гра слів швидко захоплює, допомагаючи навчитися чітко і красиво промовляти складні фрази, а також знайомлячи з багатством рідної мови.
Скоромовки допомагають дітям навчитися правильно і чисто говорити. А ще скоромовки допоможуть розкрити творчий потенціал, розвинути дикцію, увагу, пам’ять вашої дитини.

Як правильно побудувати заняття?

❧ Не примушуйте дитину займатися тоді, коли вона того не хоче — втомилася, чимось засмутилася чи просто хоче зайнятися чимось іншим.
❧ В усьому знайте міру і надто не навантажуйте дитину — зробіть усе можливе, щоб заняття були не лише на користь, але і на радість.
❧ Не дозволяйте малюкові нудьгувати — проявляйте свою творчість і підігрівайте інтерес до занять. Забудьте про свій вік і самі вчіться новим скоромовкам.
❧ Хваліть малюка навіть за невеликі успіхи та щиро пишайтеся ним.

Найкраще на кожне заняття підбирати для малечі одну скоромовку — так ви її зможете краще засвоїти і на довше запам’ятати. Почніть зі знайомства зі скоромовкою: чітко і повільно прочитайте її малюкові. Потім ще раз і ще. Не поспішайте: промовляйте скоромовку по частинах, а дитина нехай повторює за вами. Після такого знайомства зі скоромовкою переходьте до більш складної та одночасно найцікавішої частини заняття — опановування нової скоромовки.

Прийоми опанування скоромовок

1. Зображуємо тварин.
Спробуйте проговорити скоромовку, зображуючи різних тварин. Наприклад, як лисичка-сестричка: лукаво і хитро, або як ведмідь: голосним і низьким голосом, а потім — як мишеня: тонесеньким голосочком. Нехай ваш малюк сам обере тваринку, котра йому найбільш до вподоби. Такі заняття не лише розвиватимуть мовлення дитини, але і тренуватимуть її пам’ять, увагу, творчі здібності, покращуватимуть настрій.

2. Співи.
Будь-яку скоромовку можна «проспівати». Для цього треба тільки проявити трохи фантазії і підібрати для неї відповідну мелодію. Це може бути речитатив, частівка, відома естрадна пісня тощо.

3. Інсценування скоромовок.
Якщо вашу скоромовку можна якось «показати», спробуйте і цей метод. Він допоможе розкрити акторські здібності вашого малюка, розвивати його творчий потенціал.

4. Обговорення сюжету.
Подумайте заздалегідь: які питання можна поставити дитині по тій чи іншій скоромовці. Наприклад: про кого (що) вона, чи буває таке насправді, яке слово виявилось незрозумілим і т.д.

5. Ілюстрування.
По закінченні заняття можна намалювати вивчену скоромовку — це розвиватиме уяву та творчість вашої дитини.

Скоромовки для дітей

Росте липа біля Пилипа.

Обережний хитрий лис
До нори вечерю ніс.

Бобер на березі з бобренятами бублики пік.

Заболіло горло в горили,
Бо горила багато говорила.

Їла Марина малину.

У зливу жахливу під кущем
Дуже змокли жук з джмелем.

Їхав Прокіп з Прокопихою ще й з маленькими прокопенятами.

Черепаха чаплю вечором
Пригощала чаєм з печивом.

Побачив вовк козу — забув про грозу.

Тигренятко з тигром-татом
Тренувалися стрибати.

Сів шпак на шпаківню, заспівав шпак півню:
«Ти не вмієш так, як я,
Так, як ти, не вмію я»

Великі мурахи грали у шахи,
А маленькі мурашки – у шашки.

У чотирьох черепашок четверо черепашенят.

У діброві — дуби,
Під дубами — гриби,
Трава — між грибами,
Хмарки — над дубами.

Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок — сорок морок.

Скоромовки для дітей, завантажити

Кількість переглядів: 2070
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар