Що розповісти дитині про День Соборності України

Що розповісти дитині про День Соборності України

День Соборності України — це свято, що відзначається в нашій країні з 1999 року на честь подій, що відбувалися 22 січня 1919 року. У цей день було проголошено Акт возз’єднання українських земель та створення єдиної незалежної України. Що розповісти дитині про Соборність, на яких прикладах показати, що єдність — це добре, читайте в нашій новій статті.

Що таке Соборність

Перш за все, розкажіть дитині про те, що таке Соборність. Це єдність. А свято Соборності — це свято єдиної України, що складається з 24 областей та автономної республіки Крим. Але так було не завжди: наша держава стала на шлях об’єднання лише 99 років тому, в 1919 р. Ось на честь возз’єднання в державі і запроваджено свято — День Соборності.

Поясніть малечі, що разом завжди краще, аніж окремо. Наприклад, можете розповісти відому історію про батька та трьох його синів, котрі не ладили між собою. Але тато мріяв про те, щоб його діти жили дружно та допомагали один одному. Для цього він дав їм віника і сказав:

— Спробуйте розламати його навпіл.

Спочатку старший син спробував зламати віник, але він виявився міцним і не хотів піддаватися. Те саме відбулося і з двома меншими його братами. Тоді батько взяв віник, розв’язав його і дав кожному зі своїх синів по одному прутику. Усі сини легко справились із завданням. І тоді мудрий батько промовив:

— Ось бачите: так відбувається і в житті. Якщо ви будете разом і допомагатимете один одному, вас ніщо не зломить. А кожного з вас окремо так само просто подолати, як переломити прутик з віника.

На прикладі цієї простої повчальної історії ви покажете малечі, що разом — завжди краще, ніж окремо, і що треба дружити та допомагати один одному.

З історії свята

А для дітей більш старшого віку ви можете розповісти кілька фактів з історії України, пов’язаних з цим святом.

lanzug_90.jpg

Фото stiah.in.ua

Події 1918–1919 років суттєво вплинули на всю історію Європи. В той час відбувалося становлення державності та перехід від підданства до громадянства. Не оминули ці процеси і тогочасну Україну, яка 22 січня 1919 року проголосила свою незалежність. Але на жаль, шлях до єдності та незалежності виявився набагато довшим. Разом з багатьма державами — Грузією, Латвією, Литвою, Естонією та іншими — Україна потрапила під владу іншої держави — Радянського Союзу. Протягом наступних десятиліть українці не мали змоги вийти зі складу СРСР. І лише після його розпаду, який відбувся у 1991 році, Україна стала по-справжньому незалежною: єдиною та соборною державою.

Ще одна значуща подія в українській історії — «живий ланцюг» на честь подій 1919 року, який створили мешканці України 21 січня 1990 року. «Живий ланцюг» — це символ єдності українців зі сходу та заходу та вшанування подій 1919 року. Сьогодні точно не відомо, скільки українців взяли участь у «живому ланцюзі»: за різними джерелами ця цифра складає від 500 тис. до 3 млн осіб, які взяли один одного за руки й створили ланцюг від Києва до Львова. Ця акція свідчила про те, що українці пам’ятають свою історію й висловлюють своє бажання жити в незалежній соборній державі. Події того дня стали ще одним провісником майбутнього проголошення незалежності.

Розказавши дитині про свято Соборності, донесіть до неї думку про те, що усі ми — нащадки наших славних предків, діти єдиної та незалежної України і бажаємо жити в злагоді та мирі.

Щиро вітаємо зі святом!

Кількість переглядів: 181
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар