Що робити, якщо дитина залежна від гаджетів

Що робити, якщо дитина залежна від гаджетів

Залежність від гаджетів – це «хвороба» усіх сучасних дітей. Кожним батькам знайома картина, коли їх малюк цілими днями сидить із телефоном або планшетом у руках і більше нічого не хоче. Не хоче гуляти на вулиці, не хоче гратись іграшками, не хоче вчитись або відвідувати секції. А коли Ви намагаєтесь відібрати гаджет або навіть погрожуєте його викинути – дитина ображається, починає сваритись та плакати. Якщо і у Вашій родині регулярно таке трапляється – це вже дуже тривожні дзвіночки і однозначно необхідно щось міняти.

Чому виникає залежність

Багато хто з нас не хоче це зрозуміти або прийняти, та тим не менш, основна причина виникнення гаджетозалежності – це самі батьки. Згадайте, для чого Ви вперше дали своєму малюкові телефон або посадили його за комп’ютер? Скоріш за все, для того, щоб дитинка тихенько посиділа та погралась, доки Ви зробите якісь особисті діла. Було б дивно, якщо б малюкові це не сподобалось.

Другий аспект – це наша поведінка. Більшість сучасних мам і тат проводять немало часу разом із гаджетами. Не секрет, що діти завжди копіюють поведінку своїх батьків, і якщо мамі можна цілий день сидіти за комп’ютером, то чому ж не можна дитині?

Як виправити ситуацію

Зазвичай, ми починаємо бачити проблему вже тоді, коли стає дуже пізно. Так і у випадку із залежністю дитини від гаджетів. Ви помічаєте, що дитина віддалилась від Вас і кожен день хоче лише одне – грати у ігри та дивитись мультики. Так, у Вас з’явилось більше вільного часу, тим не менш, виправляти ситуацію необхідно, і робити це потрібно негайно.

Перш за все, почніть з коригування своєї поведінки, бо погодьтесь, Ви також є залежними від телефонів та планшетів. Намагайтесь проводити більше часу разом із своєю дитиною. Облиште серіали та цікаві програми – їх можна буде подивитись у будь-який інший час, наприклад, коли малюк ляже спати. Візьміть настільну гру, яка вже давно припадає порохами на шафі, почитайте книжку із своїм чадом або створіть якійсь спільний кулінарний шедевр. А якщо погода на вулиці дозволяє, одягайтесь та йдіть на спортивний майданчик чи в парк розваг. Робіть багато фотографій, і вони гарантовано стануть кращими спогадами, аніж комп’ютерна або мобільна гра.

Інший варіант змусити маля відкласти гаджети в сторону – це завести домашню тваринку. Радимо Вам купити дитині невеликого песика, адже його треба вигулювати мінімум два рази на день, а це вже вагома причина покинути телефон та вийти на вулицю. Якщо житлова площа не дозволяє тримати собаку, придбайте малюкові котика, черепашку, папугу, хом’ячка – з ними можна гратись та розмовляти, їх потрібно годувати та доглядати, і нехай усі ці обов’язки ляжуть на плечі Вашої дитини.

Наступний вихід – записати свого непосиду до гуртка або спортивної секції. Плавання, танці, бойові мистецтва, малювання – не важливо який саме розвиток це буде. Головне, щоб ці заняття подобались дитині, і тоді він самостійно відкладе гаджети на другий план. А Ви зі свого боку обов’язково радійте за малюка, хваліть його та мотивуйте на більші досягнення, тобто показуйте, як сильно Ви ним пишаєтесь. То які ж можуть бути телефони чи планшети, коли все так серйозно?

І ще одна дієва порада – навчіться відмовляти власній дитині. Безспірно, їх дуже шкода і зовсім не хочеться, аби плакали маленькі рідні оченята. Та пам’ятайте – це лише заради їх блага. Зовсім не обов’язково повністю забороняти гаджети. Можна, наприклад, обмежити час користування (півгодини або година на день), чи визначити ситуації, коли гратися на телефоні і комп’ютері суворо заборонено (процес приймання їжі, візит гостей, тощо).

Кожна сучасна людина однозначно погодиться із тим, що жити без телефонів, планшетів та комп’ютерів неможливо. Насправді, не треба навіть і намагатись, адже нинішні гаджети розвиваються надзвичайно швидко, і якщо наше дитинство пройшло без них, це зовсім не означає, що наші дітки повинні зростати так же. Добре, коли малюк спілкується на «ти» із електронікою – ці знання обов’язково стануть у нагоді йому в майбутньому. Використання гаджетів в міру принесе лише користь, адже існує так багато розвиваючих ігор, мультфільмів, програм, які діти засвоюють швидше та ефективніше, аніж, наприклад, книжки. 

Тож, спробуйте знайти ту золоту середину, між комп’ютерним життям та живим спілкуванням із малечею, і тоді все у Вашій родині буде добре!

Кількість переглядів: 189
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар