Сім’я – наша гордість і опора

Сім’я – наша гордість і опора

     Що таке сім’я? Не кожен із нас здатний на словах пояснити сенс цього слова. Маленькі дітки сказали би так: сім’я – це мама, папа і я, щасливі і радісні під одним дахом. І вони багато у чому праві. Наукові джерела вказують на те, що родина – це окремий осередок суспільства, соціальний інститут, в якому всі представники пов’язані спільністю побуту і який прагне до народження, виховання та соціалізації дітей. Також, сім’я обов’язково повинна ґрунтуватися на добровільному вступі до шлюбу.
     Та всі ці визначення дуже складні. Коли ми створюємо родину, мало хто замилюється про наукове її розуміння. Ми знаємо, що сім’я – це тепле коло самих близьких і коханих людей. Це суспільство, яке завжди зрозуміє і підтримає. Це люди, з якими проводиться увесь вільний час, і яких ми завжди раді бачити. А ще ми знаємо, що в родині обов’язково мають панувати добро, любов і турбота, зростати щасливі, розумні дітки, і ніхто ні за яких обставин не повинен лити сльози.
     Саме такою бажає бачити свою родину майже кожен із нас, та нажаль побут та робота накладають свій відбиток на сімейні відносини. І часом, просто не вистачає сили на приємне спілкування, з’являються розмови про особистий простір, і все чого ми бажаємо – це побути наодинці в тиші та спокої. До того ж, багатьох із нас лякає і інша сторона медалі. Адже сім’я – це насамперед величезна відповідальність. Відповідальність за своїх діточок, за збереження родинних цінностей та теплих відносин, за гарний приклад для зростаючого покоління.
Як зберегти сімейні цінності не зважаючи на складнощі
     Створити родину в сучасному суспільстві зовсім не складно. А от створити гідну, дружню, зразкову сім’ю, в якій один за одного горою стоять – це вже задача непроста. Зберегти та пронести теплі родинні відносини крізь роки можливо лише за умов повного прийняття відповідальності усіх сторін шлюбу ще на самому початку формування осередку суспільства. Тож, декілька життєвих порад можуть допомогти родинам не зруйнувати своє щастя:
• Ще перед вступом в шлюб добре зважте все та переконайтеся в тому, що з саме з цією коханою людиною Ви зможете прожити мирно багато років.
• Навчіться слухати членів своєї родини. Не нав’язуйте своїх думок, адже людина, яка поділилася із Вами своїми переживаннями зазвичай не хоче цього. Намагайтеся максимально делікатно спілкуватися, якщо бачите, що Ваш співрозмовник не в настрої.
• Частіше проводьте час разом із своєю сім’єю. Робіть родинні фото та відео, аби надовго запам’ятати важливі моменти і події. Ходіть разом на пікніки, в кіно та парки розваг, або просто на прогулянки у вихідні дні.
• Не забувайте дарувати подарунки. Можна це робити навіть без приводу, а просто як знак уваги і любові.
• Поважайте батьків своєї другої половинки. Бо, якими б вони не були і як би до Вас не відносились, вони залишаються тими людьми, які виростили і виховали Вашого чоловіка або жінку, і вже за це їх потрібно шанувати.
• Любіть своїх дітей. Навчайте їх побуту, ввічливості і чистоти, прививайте правильні погляди на сімейні, моральні та матеріальні цінності. Будьте прикладом для них у всьому і приділяйте їм більше уваги.
• Навчіться довіряти та іти на компроміси, і це мабуть, найголовніша порада. Пам’ятайте, що будь-яку проблему можна вирішити тихо і мирно, просто поговоривши і знайшовши правильний вихід із ситуації.
     Насправді, перелік порад можна продовжувати нескінченно, і в кожній родині обов’язково знайдеться маленький секретик сімейного щастя. Та найголовніше, щоб у Вашому домі завжди панував спокій, любов і довіра. Щоб дітки радували своїми посмішками і досягненнями. Щоб кохана людина кожен день знала, що вона необхідна та особлива. Нагадайте своїм рідним про важливі моменти життя та привітайте із чудовим весняним святом – Міжнародним Днем Сім’ї!

Кількість переглядів: 469
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар