Розвиток малюка на першому році життя

Розвиток малюка на першому році життя

Буквально з першого дня життя маленької людини основною задачею батьків є розвиток малюка. Відповідальність за пізнання світу та життя більшою мірою лежить не плечах матусь і татусів. І саме від того, скільки часу та турботи вкладатимуть вони у своє чадо, буде залежити його світогляд та життєві позиції. Тож, як розвивати маля, доки воно ще маленьке і мало що розуміє? Давайте про це поговоримо.

Спеціалісти кажуть про те, що на розвиток дитинки до року у більшій мірі впливає не мама, і навіть не тато, а сам малюк. Він самостійно здатен регулювати усі процеси завдяки природнім механізмам, які тягнуть його на пізнання світу. Та якими б самостійними на думку фахівців вони не здавались, без допомоги батьків в цей період життя не обійтись. Саме матуся і батько повинні слідкувати за тим, щоб ці імпульси до пізнання не згасли, а тільки набирали сили з кожним днем.

Психомоторний розвиток

Звичайно, щоб слідкувати за формуванням дитини, батьки повинні мати хоч найменше поняття про те, якими навичками вона повинна володіти у тому чи іншому віці. Найпершим досягненням малюка можна вважати тримання головки, що відбувається при нормальному ході обставин десь у 1,5-2 місяці. У цей період задля кращого пізнання навколишнього світу рекомендується частіше брати немовля на руки, щоб покращити видимість. До того ж, на руках у мами чи татуся, дитя почуватиметься у безпеці, відчуватиме піклування, любов та тепло.

У віці 3-4 місяців маля вже може самостійно тягнутись до іграшок, брати їх у ручку та до рота, розвиваючи не тільки тактильні навички, але й смакові. 4-5 місяців – це період, коли ваша дитинка починає самостійно перегортатись зі спинки на животик і навпаки. Тож від цього часу будьте значно уважнішими. Адже вже у 6 місяців дітки починають сидіти, потім повзати і бігати, а їх жага до пізнання нового та цікавого на завжди є безпечною. Пильнуйте кожен крок малечі, контролюйте його дії, розповідайте що добре, а що погано. Направляйте на правильний, на Вашу думку, шлях.

Формавання світогляду

Що люблять дітки понад усе? Звичайно іграшки – скажете Ви, і будете праві, але не зовсім. Насправді кожне маля із задоволенням закине свої навіть найулюбленіші іграшки заради спілкування та занять із батьками. Намагайтесь приділяти малюкові якнайбільше часу, бо він так у цьому потребує!

Читайте дітлахам книжки

Це можна робити буквально з народження. Нехай малюк ще нічого не розуміє, та повірте, чути ніжний голос своєї матусі йому буде надзвичайно приємно у будь-якому віці. Читайте книжки доки вкладаєте дитину спати, або коли Ви вирішили позайматись – це заняття обов’язково принесе користь. Найголовніше, що воно приємне не тільки малятам, але й батькам, адже це шанс згадати дитинство та ті безцінні миті, коли Ваша матуся читала Вам казки із величезною любов’ю та турботою.

Слухайте класичну музику

Можна звичайно і не класичну, але вважається, що саме класика здатна позитивно впливати на розвиток маленької дитини. Та швидше за все цей вплив суто індивідуальний і залежить від настрою та характеру самої дитинки. Тому підчас прослуховування спостерігайте за своїм малюком. Спробуйте знайти саме той твір класичної музики, який буде подобатись і Вам і дитинці. А якщо такий не знайдеться – не переймайтесь. Слухайте те, що буде подобатись Вашій родині, головне – щоб настрій був завжди гарним.

Грайте із дитиною у спокійні розвиваючі ігри

Цей пункт цілком залежить від Вашої фантазії. Грайте у лото, складайте пазли, роздивляйтесь розвиваючі картинки, малюйте разом із малюком. Проводьте час разом весело та пізнавально, і це обов’язково позитивно вплине на світогляд дитини.

І в якості висновку хочеться сказати наступне. Любі батьки, займайтесь із своїми малюками. Навчайте та підтримуйте їх з перших днів, адже без Вашої допомоги їм буде дуже важко. Намагайтесь максимально підготувати дітей до дорослого життя, і вони беззаперечно віддячать Вам за це у майбутньому.

Щастя Вам і Вашим родинам!

Кількість переглядів: 504
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар