Розвиваючі ігри для дітей

Розвиваючі ігри для дітей

      До виховання дитини слід підходити комплексно, тобто батьки повинні подбати не лише про фізіологічний розвиток малюка, але й приділити особливу увагу емоційному стану та інтелектуальному розвитку.
      Пам'ятайте, що саме батьки повинні вчасно розгледіти та допомогти розкритися талантам свого малюка. А допоможуть вам в цьому питанні різноманітні розвиваючі ігри, наприклад, конструктори, пазли, розмальовки, а також різноманітні логічні ігри. Граючи в розвиваючі ігри зі своєю дитиною, ви зможете розвинути в ньому логіку, спостережливість та посидючість, а головне навчите його зосереджуватися.          Займаючись зі своєю дитиною раннього віку, ви допоможете їй, як слід підготуватися до школи, а значить, відчувати себе впевнено.
Розвиваючі ігри допоможуть всебічно розвиватись дитині
    Сучасні розвиваючі ігри мають величезне значення у розумовому розвитку дітей. Такі розваги досить цікаві, а головне, надовго захоплюють дітей. При цьому варто зазначити, що для вирішення поставлених задач малюку доводиться активно мислити. І саме завдяки тому, що логічні та розвиваючи ігри сприяють всебічному розвитку дитини вони мають таке велике значення.
   Граючи зі своєю дитиною у такі ігри, ви будете сприяти розвитку її логіки, кмітливості, просторової уяви, математичному та конструкторському мисленню. А головне, що ваша дитина буде постійно відкривати для себе щось нове та привчатись мислити творчо.
Слід також відзначити, що грати в розвиваючи ігри з дитиною треба з самого малечку, саме так ви створите умови для того щоб ваша дитина постійно розвивалась та становилась більш успішною.
Розвиваючі ігри прийнято умовно ділити на декілька груп
1. Ігри, спрямовані на розвиток сенсорики – відчуття кольору, тактильне й зорове сприйняття розмірів, геометричних та складних форм. У число таких ігор входять «Палички», «Рамки Монтессорі», «Силуети», «Кольорові фони» та інші.
2. Ігри, які сприяють розвитку дрібної моторики. Під час таких ігор ваша дитина буде вчитися малювати окремі візерунки та фігури, обводив контур за трафаретами, складав візерунки. До ігор цієї групи відносяться: «Склади візерунок», «Рамки Монтессорі», «Штрихування», «Лабіринт» і багато інших.
3. Ігри, які розвивають спостережливість, увагу, пильність і пам'ять. Всі ігри цієї групи пропонують дитині вгадати те, що змінилося на картинці.
4. Ігри, розвиваючі мислення. Ця група ігор покликана розвивати абстрактне мислення, вчити узагальнювати та класифікувати предмети, а також навчати математичним азам. До числа ігор даної групи належать: «Крапочки», «Зарисуй казку», «Що зайве» і багато інших.
5. Ігри, які розвивають фантазію. Це може бути гра «Домалюй фігуру», «Плями», «Кольорові подарунки» та інші.
6. Переказ казок та розвиток мовлення. Ви можете читати дитині казки, переказувати їх, пояснювати, що ви бачити на картинці або за вікном та ставити питання, описувати предмети і так далі.
      Розвиваючі ігри відіграють головну роль у розвитку вашої дитини на відміну від поєднання "діти і телевізор". Уважно прислухайтеся та придивляйтеся до своєї дитини і до її потреб! Намагайтеся привнести багато барвистих моментів, радості та яскравих фарб в його дитяче життя та якомога більше грайте разом.
      Пам’ятайте, в розвиваючих іграх не повинно бути примусу. Тому якщо дитина не бажає гратися, просто придумайте, як її захопити. А головне, хваліть дитину за кожен, навіть маленький успіх.

Кількість переглядів: 1009
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар