Роль батька в родині

Роль батька в родині

     Коли говорять про сімейні відносини та виховання дітей, найчастіше мова іде про матусь, про їх методи та підходи, погляди та традиції. Безумовно, зв’язок матері та малюка надзвичайно сильний, і материнську любов дуже складно зрівняти з будь-чим іншим. Та як же тато? Яка його роль в процесі виховання дітей та розвитку родини? Давайте сьогодні поговоримо про сильну половину нашого суспільства.
     Згідно з науковою думкою, батьківство є суспільно-культурним явищем, а в якості батька в родині не завжди повинна виступати людина, рідна по крові. За цією теорією, татом може бути вітчим, дядя, дідусь, брат, вихователь. Як то кажуть: «Не важливо, хто народив, важливо – хто виростив». Та не будемо поглиблюватися в теорію, а поговоримо про те, хто такий тато в родині, який його внесок та вплив на сімейні відносини.
    В очах дитини, тато – то найліпший друг, людина з якою можна погратися, посміятися, навіть побалуватися. Та разом із всім, тато для хлопчика – то приклад відповідальності, сили та волі, а для дівчинки батько – найкращий захисник, кам’яна стіна.
    Насправді, бути татусем надзвичайно складно. Ви тільки уявіть: відповідальність за цілий осередок суспільства, за його добробут та щастя лежить на одних, хоч і дуже сильних, плечах. Чоловіки, незважаючи на свою велич, є дуже скромними. Вони рідко кажуть про свої переживання та душевні емоції, свої відчуття вони ховають глибоко всередині, щоб не здатися слабкими та безпомічними. І вже лише за це вони гідні поваги та гарного ставлення.
   А хто ж такий батько дітей для жінки? Він, перш за все – чоловік, кохана людина, а разом із тим – опора, підтримка. Він той, до кого ми, жінки, звертаємося в першу чергу у вирішенні будь-яких питань. Той, чия думка для нас є головною та основоположною. Той, кому ми довіряємо, на кого сподіваємось, від кого чекаємо важливих рішень. Скільки відповідальних та надзвичайно важливих життєвих функцій має виконувати лише одна людина, яку називають «Тато»!
Батько та матуся – хто головніший?
    Не секрет, що перші місяці та навіть роки життя дитини тісно пов’язані саме з мамою. Мама допомагає у виконанні майже всіх життєвих потреб, а тато в цей момент для малечі виглядає частіше за все як її «асистент». Але з роками роль батька в родині посилюється, він стає добрим другом для своїх малюків, і вже достатньо важко навіть дитині визначити, хто ж таки головніший в родині.
    Та, чи можна виділяти чиюсь роль в сім’ї і казати, що ця людина головна? Адже ідеальна родина – це коли кожен займається своїм ділом. Мама береже сімейне тепло, підтримує порядок в домі, готує їсти. Тато відповідальний за фінансове положення та захист. А от питання виховання дітей, формування поглядів моральних, сімейних та матеріальних цінностей – це вже задача, вирішувати яку можуть на одному рівні як мама, так і батько. І це надзвичайно добре, якщо в Вашій родині саме так, якщо дітки однаково поважають і маму і тата, і однаково сильно їх люблять. Взаємодія та взаєморозуміння – ось що дуже важливо в родинних відносинах. Не дарма ж існує приказка: «Батько – голова, а мати – шия».
    Тож, висновок існує один єдиний, і тільки він може бути правильним: роль татусів в родині надзвичайно важлива. Вони щосили трудяться, щоб забезпечити свою сім’ю усім необхідним, захищають своїх рідних від недоброзичливців, і ніколи не показують як важко їм насправді. Тому поважайте свого батька, кажіть йому частіше добрі слова, прислухайтесь до його думки. Усім татусям в День Батька ми бажаємо доброго здоров’я та гарного настрою. Щастя Вашим родинам, і дай Вам Бог сили бути завжди гідною підтримкою та опорою!

Кількість переглядів: 1265
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар