Проблемна шкіра у підлітків

Проблемна шкіра у підлітків

Вік тинейджера – один з найскладніших періодів в житті кожної людини. З початком статевого дозрівання у дитячому організмі розпочинається гормональна перебудова, яка впливає на роботу буквально кожної системи організму. Звідси й важкий характер, зміни настрою, нездужання. Одне з найнеприємніших проявів гормональної перебудови – це появлення проблем зі шкірою. 

Вугрі, прищі, гнійники на обличчі та тілі підлітка легко стають предметом насмішок  і приносять масу незручностей їх володарю. Сьогоднішня наша тема присвячена саме проблемній шкірі тинейджерів та способам догляду за нею.

Причини появи прищів та вугрів

Як ми вже казали, з початком прекрасного віка тинейджерства дитина вступає в період статевого розвитку, який є активатором посиленої роботи сальних та потових залоз. Діяльність цих самих залоз регулюється переважно гормонами статевої системи, тож не дивно, що це відображається на стані шкіри. Під час потіння пори розширюються, і це призводить до виводу шкірного сала назовні. В результаті, створюються сприятливі умови для появи різноманітних мікроорганізмів, і результатом усіх цих процесів є утворення вугрів та прищів.

Очищення.jpg

Як доглядати шкіру підлітка

✓ Так як шкіра тинейджерів та молодих людей забруднюється досить швидко, перш за все їй потрібне якісне очищення. Однак варто неодмінно пам’ятати, що звичайне мило тут не є помічником, адже найчастіше юна шкіра ще й надзвичайно чутлива, і компоненти звичайного туалетного мила можуть бути для неї досить агресивними.

Для того, аби якісно та безпечно очистити проблемну шкіру підлітка, можна використовувати різноманітні гелі, пінки або молочко, наприклад, Гель для вмивання Clean&Clear щоденний проти чорних точок 3в1. Такий засіб є дуже зручним у використанні: спочатку він наноситься на вологу шкіру, обережно втирається та змивається теплою водою.

✓ Другим кроком по догляду за проблемною шкірою є тонізування. Підліткам ми радимо застосовувати Тонік для обличчя EVELINE Pure Control заспокійливий. Основна перевага цього засобу – це відсутність у складі спирту, який є дуже шкідливим для ніжної юної шкіри. Річ у тому, що всупереч розповсюдженій думці, рідина зі спиртом насправді лише провокує появу вугрів. Спирт сильно пересушує шкіру, яка намагається компенсувати недостачу вологи активною роботою сальних залоз. Тому, рекомендуємо всім забути про старовинні методи догляду, що радять нам бабусі, і використовувати сучасні засоби, яких на сьогоднішній день у магазинах більш ніж достатньо.

Догляд1.jpg

✓ Наступний етап – зволоження. Для цієї мети добре підходять різноманітні креми, які можна наносити як перед сном, так і зранку. Крем для обличчя NATURE.med для проблемної шкіри «Матове лице» - дієвий та якісний засіб, який радять використовувати з 15 років. Він має антибактеріальний вплив, що попереджає появу прищів та вугрів на проблемній шкірі підлітка.

У догляді за молодою шкірою є ще один надзвичайно важливий момент. Враховуючи той факт, що забруднення відбувається надзвичайно швидко, а пори є досить розширеними, потрібно слідкувати не тільки за станом обличчя, а й за чистотою усього, чим до нього торкаються. Це означає, перш за все, що чіпати лице руками варто якомога менше, а видавлювати прищі взагалі заборонено. Крім цього, рушники, якими витирається тинейджер, мають завжди бути свіжими. Теж саме стосується й постільної білизни.

зволоження.jpg

Чи можна користуватись косметикою

Що до декоративної косметики, спеціалісти дозволяють дівчатам використовувати помаду, туш, тіні. Проте, існує одне важливе правило, якого безумовно варто притримуватись зростаючому поколінню: уся декоративна косметика перед сном має бути видалена зі шкіри. Трохи складнішою є справа з тональними засобами. Косметологи та дитячі фахівці рядять утриматись від використання тональних кремів, та у ранньому віці віддати перевагу якісній пудрі. Усілякі консилери та тональники краще залишити для особових випадків, наприклад, для вечірки чи будь-якого свята.

Що робити, якщо догляд не дає результатів

Нажаль, шкірні висипання у підлітковому віці практично неминучі, і це обумовлено причинами, які ми вже описали вище. Невелику кількість вугрів та прищиків можна спробувати подолати в домашніх умовах. Проте, якщо усі поради по догляду виконуються дитиною, а справа стає ще гіршою, батькам варто замислитись про похід до дерматолога. Трапляються випадки, коли лікарі радять змінити раціон харчування, або пройти терапію лікувальними чи антибактеріальними препаратами. Однак, такі рішення мають приймати лише спеціалісти, звертатись до яких обов’язково потрібно вчасно аби не запустити стан шкіри на все життя.

Сподіваємось, наші поради будуть корисними для Вас та Ваших дітей, і період їх дорослішання пройде якомога легше не тільки у фізичному, а й у моральному плані. Зичимо Вам і Вашій родині міцного здоров’я!

 

 

Кількість переглядів: 435
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар