Проблеми з зором у дітей: вирішення проблеми

Проблеми з зором у дітей: вирішення проблеми

      Якщо ви помітили, що у вашої дитини проблеми із зором, він примружується або скаржиться, що він погано бачить картинки або не бачить чітко предмети далеко, то, безумовно, потрібно звернутися до окуліста. Однак крім корекції зору дуже важливо організувати для свого малюка правильний режим дня. Слідкуйте за тим, щоб дитина кожен день бувала на свіжому повітрі не менше двох годин, чергувала зорові навантаження з фізичними, лягала спати приблизно в один і той же час та щодня висипалася.
     Підберіть своєму малюкові рівне та тверде ліжко з невеликою подушкою, поставте стілець та стіл для занять відповідно до росту дитини. Навчіть сина або доньку не горбитися та правильно сидіти за столом, а головне, обмежте час за комп'ютером і телевізором.
    Навіть якщо у вашої дитини 100% зір починати профілактичні заходи необхідно вже з двох років. Вчіть дитину моргати – це забезпечить необхідний рівень вологості рогівки ока. Відмінним тренуванням для очей стане вправа, коли дитина змінює погляд з близького на далекий предмет. Це завжди можна робити в грі.
    Що стосується занять дошкільнят, безперервного перегляду телевізора або гри за комп'ютером, дитина має обов'язково робити перерви кожні 30-40 хвилин. При цьому важливо, щоб світло в період занять не потрапляло в очі. Намагайтеся організувати режим так, щоб домашнє завдання дитина робила при денному освітленні.
    Не менш важливою при проблемах із зором є спеціальна гімнастика для очей. Ви можете, граючи з дитиною, виконувати наступні вправи.
1. Наклейте на вікно кольорову мітку діаметром близько п'яти міліметрів і запропонуйте дитині дивитися на неї і рахувати до 5, а потім подивитися вдалечінь за вікно і знайти там 10 дерев, будинків або інших предметів, які можна побачити з вікна вашого будинку. Ця вправа підвищує гостроту зору, тому її потрібно виконати щодня п'ять разів поспіль.
2. Попросіть дитину закрити очі та помасажуйте їй повіки або нехай вона це зробить сама. Далі нехай дитина з закритими повіками поводить яблуками очей вниз, вгору, вправо, вліво і зробить кругові рухи за годинниковою стрілкою. Дана вправа допоможе знизити стомлення зору.
3. Рух очними яблуками з відкритими очима. Тепер нехай малюк дивиться вправо-вліво і закриває очі. Таку вправу слід робити п'ять разів.
4. Вмитися – після вправ нехай ваш малюк побризгає по черзі на очі спочатку теплою, а потім холодною водою.
Для дитини, у якої є проблеми із зором також дуже важливо організувати відповідне харчування.
     Пам'ятайте, що до складу зорового пігменту сітківки входить вітамін А. Варто відзначити, що в чистому вигляді він міститься тільки в печінці, яєчному жовтку та вершковому маслі. Однак у моркві, абрикосах, буряках, спаржі, паприці, персиках, чорницях, чорній смородині, дині, щавлі, вишні та гарбузі міститься провітамін А і каротин.
   Від утворення вільних радикалів кришталик ока захистить вітамін С, який в достатній кількості міститься в цитрусових, червоній і чорній смородині, цвітній капусті, помідорах, суниці, зеленій цибулі, горошок, вишні, дині і щавлі.
   Захист сітківки ока від ультрафіолетових променів забезпечує вітамін В2. Щоб дитина отримувала його в достатній кількості досить подбати про те, щоб у її раціоні були присутні у достатній кількості молочні продукти.
   Організувавши правильні умови для сну і занять та подбавши про розпорядок дня і харчуванні свого малюка, ви створите всі необхідні умови для того, щоб у вашої дитини був відмінний зір.

Кількість переглядів: 563
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар