Про користь орігамі для дітей

Про користь орігамі для дітей

Психологи та педагоги стверджують, що дрібна моторика дитини найкраще розвивається через роботу пальчиками та читання. Такі заняття активізують роботу ділянок мозку, відповідальних за мовлення, пам'ять, увагу (про це ми говорили в попередніх публікаціях нашого Клубу).

Прекрасним і, що також важливо, доступним способом розвитку таких здібностей є орігамі — створення паперових фігурок. В перекладі з японської орігамі звучить: «складати папір». Сьогодні це мистецтво поширене не лише в Японії, але і по всьому світу. А в заняттях з дітьми орігамі займає чи не найперше місце в освітніх та розвиваючих програмах.

Беззаперечною перевагою орігамі є його доступність. Адже все, що знадобиться для цього заняття — це ножиці та папір. Другою перевагою є велика кількість схем, завдяки чому орігамі може бути цікавим дітям різного віку і навіть дорослим. Крім того, створюючи з простого паперу красиві речі, дитина вчиться акуратності, терплячості, точності рухів.

Розпочинати знайомство з цим мистецтвом варто з найпростіших схем. Завдання поступово можна ускладнювати. Протягом таких занять ваша дитина навчиться користуватися ножицями, іноді вам може знадобитися і клей. На перших порах допомагайте дитині виконувати завдання.

Для занять можна взяти звичайний офісний папір, а краще – кольоровий. Дітям цікаво складати фігури з різнокольорового паперу.

Психологи відмічають, що одним із найважливіших аспектів занять орігамі є розвиток посидючості у дитини. Адже це досить кропітка праця, виконання якої потребує часу та старань. А результат такої роботи принесе не лише користь та розвиток, але і радість.

Педагоги переконані, що заняття орігамі розвивають у дітей пам'ять, смак, уяву, мислення, творчі здібності. Під час такої роботи можна розповідати малюкові про кути, діагоналі та інші геометричні поняття.

Орігамі цікаве майже для будь-якої дитини. Погодьтеся, це цікаво: власними руками перетворювати папір на справжні іграшки. А якщо ви оберете білий папір, то такі фігури потім можна буде розмалювати гуашшю або олівцями, залучивши до цієї справи фантазію та займаючись іншою корисною творчістю – розмальовуванням.

Пропонуємо вам прийняти участь у конкурсі «Орігамі разом з малюками!» з 19.08.2015 по 07.09.2015. Зробіть разом Цуценя, Краб, Вітрячок, Човник, Лисичку або іншу з орігамі, розмістить у нас на сайті http://mozayka.com.ua/club-happy-mum/photocompetition/ та вигравайте призи.

Дбаємо разом!

Кількість переглядів: 654
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар